راه اندازی خط جدید اتوبوس برقی تا آخر سال

راه اندازی خط جدید اتوبوس برقی تا آخر سال به گزارش فست تریپ مدیرعامل شركت واحد اتوبوسرانی تهران از طریق اندازی خط جدید اتوبوس برقی تا آخر سال اطلاع داد.


پیمان سنندجی در گفتگو با ایسنا، در مورد آخرین وضعیت اتوبوس های برقی در شهر تهران، اظهار داشت: سابقه تردد نخستین اتوبوس های برقی در شهر تهران به ۲۵ سال قبل بازمی گردد كه برابر تصمیمات باید سه خط اتوبوس برقی در مسیرهای تهرانپارس_امام حسین، امام حسین_انتهای ۱۷ شهریور و میدان خراسان_ راه آهن راه اندازی شود كه دو خط این اتوبوس ها اجرایی شد.
وی با اشاره به اینكه با راه اندازی خطوط بی آر تی در راه تهرانپارس و ایجاد پیاده راه ۱۷ شهریور، دو خط اتوبوس برقی جمع آوری شد، اظهار داشت: در همین زمان شركت اتوبوسرانی تصمیم گرفته كه سیستم اتوبوس های برقی را به روزرسانی كند كه بر همین مبنا برای مدتی این اتوبوس ها جمع آوری شد.

سنندجی با اشاره به اینكه یكی از اشكالات جدی اتوبوس های برقی مشكل شبكه برق سیمی بالا سری آنها بود كه علاوه بر آنكه آلودگی بصری بوجود آورده و سیما و منظر شهر را نازیبا می كرد، مشكلاتی در حركت اتوبوس ایجاد می كرد؛ اظهار داشت: در خیابان ۱۷ شهریور به علت تردد خودرو ها با ارتفاع بلند، حركات دستجات مذهبی، سیم های بالایی اتوبوس مشكل ساز شده بود و این در شرایطی است كه "در رفتن" شاخك های اتوبوس های برقی و قطع سیستم برق و یا حتی برق گرفتگی باعث افزایش بهسازی مسیر اتوبوس برقی شد.

وی با اشاره به اینكه تست های دوره ای خاص اتوبوس های برقی انجام شده و هم اكنون ۶۴ دستگاه اتوبوس به روزرسانی شده است، اظهار داشت: در همكاری با دانشگاه تهران نسبت به طراحی باتری های لیتیوم كه مخصوص اتوبوس های برقی است، اقدام نموده تا در مكان هایی كه امكان نصب شبكه برق بالاسری، وجود ندارد از باتری استفاده نماییم.
سنندجی با اشاره به اینكه هم اكنون اتوبوس برقی در میدان خراسان فعالیت می كند، اظهار داشت: البته مقرر است مسیر اتوبوس برقی میدان خراسان تا پایانه جنوب و میدان خراسان تا میدان راه آهن ایجاد شود و سعی بر این است كه خط اتوبوس برقی خراسان تا راه آهن را تا آخر سال راه اندازی نماییم.

وی با اشاره به اینكه هزینه های بازسازی اتوبوس ها بیشتر از ۱۵ میلیارد تومان بود، اظهار داشت: البته در اعتبارات امسال هم ۱۵ میلیارد تومان اعتبار دیگر هم در نظر گرفته شده است.
مدیرعامل شركت واحد اتوبوسرانی تهران در مورد ضرورت فعالیت اتوبوس های برقی علیرغم مشكلات فراوان، اظهار داشت: هم اكنون دنیا به سمت كاهش آلودگی هوا است و برای تحقق این مهم از سیستم های كم آلاینده همچون حمل و نقل برقی یا هیبریدی استفاده می نمایند و اگر بتوانیم حداقل در مركز شهر با این امكانات موجود، اتوبوس های برقی را فعال كرده و نسبت به كاهش آلودگی اقدام نماییم، حركت مثبتی انجام می شود؛ چونكه در محدوده مركزی شهر آلایندگی زیاد است و باید از وسایل كم آلاینده تر استفاده گردد.1398/06/15
12:06:43
5.0 / 5
5500
تگهای خبر: آلودگی , اتوبوس , تردد , خودرو
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است