كاهش موقتی كیفیت هوا طی امشب

كاهش موقتی كیفیت هوا طی امشب به گزارش فست تریپ با عنایت به پیشبینی های شركت كنترل كیفیت هوای تهران هم اكنون هوای تهران در شرایط سالم قرار دارد اما احیانا در ساعات شب به علت ازدیاد ترافیك و نبود ناپایداری جوی در مناطق پرتردد كیفیت هوا كاسته می شود.به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا نشان دهنده حاكمیت وضعیت جوی نسبتا پایدار در اولین ساعات امروز ( ۱۲ شهریور) است كه شرایط برای تجمع موقتی آلاینده ها را طی برخی ساعات صبحگاه فراهم خواهد نمود.

این شرایط پابرجا نیست و با افزایش میزان ناپایداری جوی در طول روز، بر سرعت وزش باد افزوده می شود، بگونه ای كه برای برخی ساعات وزش باد نسبتا شدید با بزرگی بالاتر از پنج متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی و جنوب غربی انتظار می رود كه در بعضی اوقات احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت.

به تدریج در شبانگاه از میزان ناپایداری جوی كم می شود و همراه با ازدیاد حجم ترافیك در بعضی ساعات، روند افزایشی در غلظت آلاینده ها دور از انتظار نخواهد بود كه به تبع آن سبب كاهش موقتی كیفیت هوا بخصوص در مناطق پرتردد خواهد شد.

با تداوم شرایط جوی نسبتا آرام تا فردا (۱۳ شهریورماه) و كاهش سرعت وزش باد نسبت به روز پیشین، برای برخی ساعات روز بخصوص در ساعات اوج ترافیك در صبحگاه و بعدازظهر افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها همچون ذرات معلق مشاهده خواهد شد كه به صورت موقت سبب برقراری وضعیت نامطلوب كیفیت هوا برای گروه های حساس در بعضی مناطق شهر تهران می شود.

همچنین روند كاهشی دما تا روز آینده فرایند شكل گیری آلاینده ازن را محدود می كند و انتظار می رود وضعیت كیفیت هوای اغلب مناطق پایتخت در سیزدهمین روز از شهریور ۹۸ از لحاظ آلاینده ازن در شرایط مطلوب قرار داشته باشد.

بر اساس اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران میانگین كیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته ۸۳ و هوا در شرایط سالم بود. این شاخص الان ۸۸ و هوا در شرایط سالم می باشد.
1398/06/12
14:53:54
5.0 / 5
5563
تگهای خبر: ترافیك , تردد , شركت , كیفیت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است