جهانگیری در مجمع شهرداران كلانشهرها:

باید از توانمندی شركت های داخلی در توسعه قطار شهری استفاده گردد

باید از توانمندی شركت های داخلی در توسعه قطار شهری استفاده گردد به گزارش فست تریپ معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: باید به بهترین نحو از توان و ظرفیت شركت های داخلی در توسعه قطار شهری استفاده گردد.به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، اسحاق جهانگیری عصر امروز (دوشنبه) در مجمع شهرداران كلانشهرهای ایران، توانمندی شركت های داخلی برای ساخت لوكوموتیو و واگن مورد نیاز قطار شهری كلانشهرها را مطلوب توصیف كرد و اظهار داشت: باید از توان و ظرفیت شركت های داخلی در توسعه قطار شهری به بهترین نحو استفاده گردد.
وی با اشاره به مصوبه برای تامین ۲ هزار دستگاه واگن قطار شهری برای كلانشهرها، تصریح كرد: طبق گزارش های ارائه شده میزان جابجایی شهروندان در صورت افزایش واگن با زیرساخت های موجود به دو برابر افزایش می یابد كه با عنایت به آثار فراوان آن در كاهش آلودگی هوا، صرفه جویی در زمان و سوخت و تامین رفاه شهروندان باید موانع اجرایی شدن این مصوبات دولت هر چه سریعتر برطرف شود.
معاون اول رئیس جمهور همینطور نوسازی و گسترش ناوگان حمل و نقل شهری را ضروری ارزیابی كرد و اظهار داشت: نوسازی اتوبوس ها و تاكسی های درون شهری از اصلی ترین اولویت های گسترش حمل و نقل عمومی و زیباسازی شهری است و لازم است كه با عنایت به شرایط كشور در این زمینه راهكارهای جدیدی دنبال شود.
جهانگیری افزود: یكی از علل افزایش استفاده از وسایل نقلیه شخصی به علت وضعیت نامناسب حمل و نقل عمومی است كه در این زمینه باید اجرای برنامه جامع نوسازی ناوگان حمل و نقل كه از جانب رئیس محترم جمهور عرضه شد، تسریع شود.
وی با اشاره به حادثه اتوبوس دانشگاه آزاد كه منجر به كشته شدن برخی از شهروندان و دانشجویان كشور شد، این اتفاق را هشداری در مورد فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی دانست و از وزیر راه و شهرسازی كه ریاست كمیسیون صنعت و زیر بنایی دولت را در اختیار دارد خواست تا با هماهنگی همه دستگاه های مربوط بسته كاملی در مورد نحوه تامین مالی نوسازی حمل و نقل عمومی و رفع موانع ساخت خودرو های عمومی و ارائه تسهیلات به شركت های ارائه دهنده خدمات تهیه و تا شهریور ماه به شورای اقتصاد ارائه كند.
در این جلسه كه وزرای اقتصاد و دارایی و راه و شهرسازی حضور داشتند، گزارشی از روش اجرای ۱۱ بند ابلاغیه یكصدمین جلسه شهرداران كلانشهرها در مورد نحوه جذب فاینانس قطار شهری، واگذاری اوراق مشاركت به شهرداری ها، جذب كاركنان قراردادی و فوق العاده جذب كاركنان شهرداری ها و حضور شهرداران در جلسات عالی استان ها گزارشی عرضه شد.
وزیر راه و شهرسازی هم در این نشست در مورد توان داخلی برای ساخت و تامین اتوبوس درون شهری گزارشی عرضه و بر همكاری بیشتر همه دستگاه های مرتبط در شرایط كنونی برای اختصاص اتوبوس و تاكسی به كلانشهرها تاكید نمود.
علاوه بر گزارش شهردار تهران در مورد نحوه تامین درآمد شهرداری ها و مدیریت یكپارچه شهری برای عرضه خدمات به شهروندان، شهرداران بعضی از كلانشهرها هم نظرات و دیدگاه های خویش را درباره حمل و نقل شهری، نحوه استفاده از اوراق تسهیلات، بدهی شهرداری ها به بخش خصوصی در زمینه یارانه بلیت و نوسازی بافت های فرسوده شهری عرضه كردند.
در این جلسه مقرر شد تا با محوریت سازمان برنامه و بودجه و معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و امور زیربنایی معاون اول و دستگاه های مرتبط تا آخر شهریور در مورد رفع موانع اجرای مصوبه ساخت و تامین ۲ هزار دستگاه واگن مترو تصمیم گیری لازم صورت گیرد.
ضمنا مقرر شد مشكلات مربوط به ۳۹۵ دستگاه واگن مترو شهرهای اصفهان، شیراز، تبریز و قم در شورای اقتصادی مرتفع گردد. همینطور سازمان برنامه و بودجه نسبت به اعمال مدیریت برای تمركز بر ردیف های بودجه شهرداری ها در حوزه حمل و نقل عمومی اقدام لازم را انجام دهد.

1398/05/30
22:13:16
5.0 / 5
5729
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است