اجرای طرح ZEZ معطل ساماندهی موتورسیكلت ها

اجرای طرح ZEZ معطل ساماندهی موتورسیكلت ها به گزارش فست تریپ مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران ساماندهی موتورسیكلت ها را شرط لازم اجرای طرح «ZEZ» (منطقه فاقد آلایندگی) در محدوده مركزی شهر دانست.


یوسف حجت در گفتگو با ایسنا، مورد سرانجام اجرای طرح «ZEZ» (منطقه فاقد آلایندگی) كه قرار بود به دنبال اجرای موفقیت آمیز طرح LEZ اجرایی شود، اظهار داشت: برپایه برنامه ریزی های صورت گرفته قرار بود پس از اجرای موفقیت آمیز طرح LEZ، طرح«ZEZ» در منطقه مركزی شهر به خصوص بازار اجرایی شود، اما هنوز زمینه های اجرایی این طرح فراهم نشده است.

وی با بیان این كه برپایه طرح ZEZ میزان انتشار آلایندگی در مناطق اجرای طرح، می بایست به عدد صفر برسد، اظهار نمود: در این محدوده باید همه خودرو ها شامل اتوبوس، سواری، موتورسیكلت و غیره برقی باشد.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران با بیان این كه یكی از اهداف طرح ZEZ ساماندهی موتورسیكلت ها است، اضافه كرد: ما در طرح LEZ با خودرو ها روبه رو بودیم كه مالكیت و هویت آنها مشخص بود، اما در طرح «ZEZ»با موتورسیكلت هایی روبه رو هستیم كه زیر بار هیچ نظارتی نمی روند و ابزاری هم برای كنترل آن نداریم كه بطور قطع اجرای طرح «ZEZ» منوط به حل مشكل مالكیت موتورسیكلت ها است.
حجت با بیان این كه پلیس فداكارانه در مقابل موتورسیكلت های متخلف ایستاده است، افزود: اجرای این طرح ساده نیست و بسیار زمان بر است و مبحث ساماندهی موتورسیكلت ها باید به صورت ریشه ای حل شود.
به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، در چارچوب طرح «ZEZ» (منطقه فاقد آلایندگی) در بعضی از مناطق شهر هیچ یك از خودروهایی كه سوخت فسیلی مصرف می كنند اجازه تردد نخواهند داشت و تنها خودرو های برقی، دوچرخه و سامانه های پاك حمل و نقل عمومی نظیر مترو در آن حضور پیدا می كنند.1398/05/14
14:11:09
5.0 / 5
4899
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است