مترو مهمترین اولویت مدیریت شهری در دوره پنجم

مترو مهمترین اولویت مدیریت شهری در دوره پنجم به گزارش فست تریپ رئیس كمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران اظهار داشت: مهم ترین اولویت مأموریت مدیریت شهری دوره پنجم، تو سعه حمل و نقل عمومی و بویژه مترو تهران است.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، محمد سالاری در جلسه ای كه با مدیران مترو در حاشیه بازدید از خط هفت مترو به همراه رئیس شورا و اعضای كمیسیون های شهرسازی و معماری و حمل و نقل شورای شهر تهران داشتند اظهار داشت: امروز دیده بان های شهری معترض هستند كه در دوره مدیریت شهری گذشته، تمام دارایی های شهر شامل املاك و اراضی و ظرفیت طرح تفصیلی صرف كارگاه های عمرانی و بزرگراه های درون شهری شد، بدون اینكه در ارتقاء كیفیت زندگی همچون كاهش ترافیك و آلودگی هوا تاثیر قابل توجهی داشته باشد.

وی با اشاره به اینكه ایجاد بزرگراه های درون شهری در این حد و اندازه یك اشتباه استراتژیك و تاریخی بود اظهاركرد: من این مساله را بارها از دوره گذشته تابحال گفته ام كه تمام املاك و دارایی های پرارزش ملكی، شهرداری تهران در پروژه های عمرانی با اولویت بزرگراه سازی هزینه شد، در صورتیكه با بهینه سازی و حفظ این املاك می توانستیم برای همیشه تاریخ بدون فروش یك مترمربع تراكم و بارگذاری، شهر را اداره نماییم.

وی افزود: علیرغم اینكه در دروه های گذشته مأموریت های نرم افزاری كه به ارتقاء كیفیت زندگی در شهر می انجامد، مورد غفلت واقع شد و تمركز بر انجام مأموریت های سخت افزاری بود اما همچنان در این دوره مدیریت شهری هم مردم تهران از ما مطالبه اقداماتی در حوزه عمرانی را دارند و تنها حوزه عمرانی كه اولویت اساسی شهر است و ما باید اقداماتی را در این خصوص انجام دهیم، توسعه و تجهیز مترو تهران است.

وی خطاب به محسن هاشمی اظهار داشت: مردم تهران با یك رای تاریخی شما را بعنوان نماینده خود در شورای شهر انتخاب كردند و سپس رئیس شورا شدید، مترو هم از گذشته با نام خانواده هاشمی رفسنجانی گره خورده است بنابراین باید با پیگیری های مجدانه شما و ما بعنوان اعضای شورای شهر، اقدامات خوبی در این عرصه صورت گیرد حتی اگر متحمل بدهی شویم چونكه اگر در این عرصه اقدام اساسی صورت نگیرد باید پاسخگوی مردم باشید.

رئیس كمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با اشاره به ظرفیت های درآمدزایی حوزه مترو بیان كرد: ایجاد مجتمع های ایستگاهی یكی از ظرفیت هایی است كه مترو دارد و در دوره گذشته هم شهرداری لایحه ای را عرضه داد كه در كمیسیون ماده ۵ مصوب شد، بر مبنای آن تمام مجتمع های ایستگاهی رتبه بندی شدند و از كمیسیون ماده ۵ مصوبه گرفتند.

وی ادامه داد: با اینكه مجتمع های ایستگاهی جمعیت پذیری ایجاد نمی كنند و در عین حال به شهروندان خدمات عرضه می دهند و مردم شهر ترغیب می شوند تا از راه مترو سفر كنند و در این مجتمع های ایستگاهی و TOD ها، انواع خدمات مورد نیاز را دریافت نمایند و باردیگر با همین قطارهای مترو به مبداء برگردند اما متاسفیم كه دو سال از این مساله می گذرد اما این مصوبه عملیاتی نشده است.

وی ادامه داد: ما بعنوان كمیسیون شهرسازی و معماری اعلام می نماییم، علیرغم اینكه با بارگذاری فراتر از طرح تفصیلی در هر حوزه ای مخالفیم اما معتقدیم در مورد مجتمع های ایستگاهی باید نهایت كمك و مساعدت را داشته باشیم.

طبق گزارش روابط عمومی این عضو شورای اسلامی شهر تهران، سالاری ضمن تشكر از دست اندركاران حوزه مترو شامل رئیس هیات مدیره، مدیرعامل و كارشناسان و مشاوران مربوطه در توسعه، تجهیز و ایمن سازی خط ۷ مترو، حمایت شورای شهر تهران از شركت مترو تهران را ضرورتی انكار ناپذیر دانست.1398/05/03
11:21:43
5.0 / 5
5556
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است