شورا حرف آخر را در مورد باغات می زند

شورا حرف آخر را در مورد باغات می زند به گزارش فست تریپ رئیس شورای شهر تهران اظهار داشت: مجمع تشخیص مصلحت هم به جهت اینكه مرجعی را برای حل همه اختلاف ها در نظر بگیرد، شورای شهر را برگزیده تا تشخیص دهد كه ملك باغ است یا باغ نیست و بنابراین شورا حرف آخر را می زند.


به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، محسن هاشمی در انتها جلسه شورای شهر در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی در خصوص اینكه توسعه دوچرخه بعنوان مد حمل و نقلی تا چه میزان در وضعیت ترافیك شهر تهران اثرگذار می باشد، اظهار داشت: در دنیا كشورهایی به مبحث توسعه دوچرخه عمل كرده و نتیجه هم گرفته اند.

وی ادامه داد: برای مثال در گذشته های دور كه كشور چین به صورت كمونیستی اداره می شد دوچرخه یك عنصر بسیار مؤثر در حركت بود.

هاشمی اضافه كرد: در كشور هلند هم زیر ساخت های شهری را طوری ساختند كه افراد می توانند با دوچرخه به محل كار خود رفته و تردد كنند.

وی عنوان كرد: به نظر من دوچرخه در تهران و مخصوصاً مناطق جنوب شهر كه مسطح است می تواند بعنوان یك وسیله تردد گسترش یابد.

رئیس شورای شهر تهران اظهار داشت: در مناطق و شمال شهر كه دارای شیب است برای طی مسیرهایی كه سرپایینی است استفاده از دوچرخه آسان است اما برای برگشت كه مسیر سربالایی است، استفاده از آن دشوار است.

هاشمی افزود: در مجموع نمی توان به دوچرخه بعنوان یك پدیده حمل و نقل انبوه نگاه كرد و بیشتر باید بعنوان یك پدیده حمل و نقل محیط زیستی به آن نگاه كرد.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینكه در هیچ كاری افراط و تفریط درست نیست، تصریح كرد: باید این مورد را یك مد حمل و نقل در نظر بگیریم و حداكثر استفاده از آنرا داشته باشیم.

هاشمی در پاسخ به سوالی دیگر در خصوص اینكه آیا خود شما هم از دوچرخه برای تردد استفاده می كنید، اظهار داشت: من قبلاً به شوخی گفته ام كه چون استفاده از دوچرخه كار سختی است از سه چرخه استفاده می كنم.

رئیس شورای شهر تهران درباره اختلاف نظرها نسبت به باغ بودن و باغ نبودن بعضی از املاك اظهار داشت: این اختلاف نظرها همواره موجود بوده و در بعضی از مواقع هم این موضوعات اختلافی به مجمع تشخیص مصلحت نظام می رود.

وی تاكید كرد: مجمع تشخیص مصلحت هم به جهت اینكه مرجعی را برای حل همه اختلاف ها در نظر بگیرد، شورای شهر را برگزیده تا تشخیص دهد كه ملك باغ است یا باغ نیست و بنابراین شورا حرف آخر را می زند.

هاشمی در تشریح جلسه امروز شورا تاكید كرد: امروز گزارش تفریغ بودجه سال ۹۶ به پایان رسید.

وی اظهار داشت: بر همین مبنا تكالیفی برای شهرداری و شورا معین شد تا به آن عمل كنند و بیشتر از ۴۰ بند تصویب گردید كه ۴ بند هم برای شورا تصویب گردید و در رسیدگی بودجه سال های قبل رعایت خواهد شد.

هاشمی افزود: در جلسه امروز آقای وحدتكار بعنوان عضو هیئت مدیره ناظر بر تاكسیرانان انتخاب گردید تا هیئت مدیره كار خویش را به صورت قانونی انجام دهد.

1398/04/17
15:17:27
5.0 / 5
5796
تگهای خبر: تاكسی , ترافیك , تردد , دوچرخه
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است