سرپرست فرمانداری ویژه دزفول خبر داد:

تصویب ۴۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های عمرانی در دزفول

تصویب ۴۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های عمرانی در دزفول فست تریپ: سرپرست فرمانداری ویژه دزفول اظهار داشت: بالغ بر ۴۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های عمرانی شهرستان دزفول امسال اختصاص یافته است.به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، محمد حیدری ظهر امروز سه شنبه در سومین جلسه هماهنگی چهارم خرداد روز مقاومت و پایداری مردم دزفول در سالن جلسات فرمانداری اظهار نمود: اهمیت چهارم خرداد به شكلی است كه باید تمام سال در امتداد اجرای برنامه های متناسب با این روز و همین طور تبیین و معرفی فرهنگ مقاومت مردم دزفول به تمامی كشور و جهان تلاش و پیگیری صورت بگیرد.
وی با اشاره به ایجاد دبیرخانه مخصوص چهارم خرداد اضافه كرد: باید شرایط به سمتی پیش برود كه تمامی برنامه های اجتماعی و فرهنگی در سطح كشور، استان و شهرستان در امتداد تبیین فرهنگ مقاومت گام بردارند، هرچند برای رسیدن به این مهم بین دو تا سه سال زمان نیاز است كه باید با همكاری و همدلی مسئولان شهرستان در این راه حركت نماییم.
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با اشاره به ضرورت جمع آوری ایده ها و استفاده از صاحب نظران و متخصصان در دبیرخانه چهارم خرداد دزفول اشاره كرد: در سال های آینده باید بجای همایش چهارم خرداد شاهد برگزاری جشنواره عظیم مقاومت در دزفول باشیم كه این امر نیازمند برنامه ریزی است.
حیدری با تاكید بر افزایش كیفیت برنامه های در نظر گرفته شده برای چهارم خرداد اظهار داشت: از طرف استاندار اعتباری برای برنامه های چهارم خرداد امسال در نظر گرفته شده كه تخصیص این اعتبار نیازمند نمایش برنامه های عملیاتی است.
وی با اشاره به اینكه باید از جنبه اعتقادی، ارزشی و باوری به چهارم خرداد نگاه نماییم، اضافه كرد: در این صورت است كه تكلیف و مسئولیت ما سنگین تر خواهد شد پس ایجاد دبیرخانه باز تا حد بسیاری در این راستا تأثیرگذار خواهد بود.
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با تاكید بر ضرورت آغاز فضاسازی رسانه ای درباب چهارم خرداد، بیان كرد: رسانه های شهرستان باید سوژه شناسی كنند و تا روز چهارم خرداد به موارد مختلف در زمینه های مقاومت، دفاع، توسعه شهری، اجتماعی، مفاخر دفاع مقدس و سایر موضوعات مرتبط بپردازند.
حیدری اشاره كرد: مردم دزفول خود به صورت كامل با رویداد چهارم خرداد و آشنایی دارند؛ بدین سبب تلاش ما باید به شكلی باشد كه رویداد بزرگ چهارم خرداد، حماسه آفرینی های مردم دزفول و ظرفیت های این شهرستان در هشت سال دفاع مقدس در سطح ملی و بین الملل مطرح و معرفی شود.
تصویب ۴۸۰ میلیارد ریال اعتبار عمرانی
وی در ادامه از تصویب ۴۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرا و تكمیل پروژه های عمرانی شهرستان دزفول امسال آگاهی داد و اظهار داشت: طرح جداسازی آب شهری در بافت قدیم دزفول با ۱۸۰ میلیارد ریال اعتبار به تصویب سازمان آبفای استان رسیده، ضمن اینكه عملیات اجرایی پروژه برق رسانی به منطقه سردشت باز با اعتبار ۱۷۰ میلیارد ریال بزودی آغاز خواهد شد.
حیدری، طرح گاز رسانی به مناطق شهیون و سردشت با ۶ هزار اشتراك را دیگر پروژه در دستور كار سال جاری برشمرد و اظهار داشت: طی چند روز گذشته عملیات اجرایی چهار بانده كردن جاده زاویه ها با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال شروع شده از سویی اعتبار لازم در امتداد اصلاح پل گاومیش آباد در بودجه راه و شهرسازی شهرستان باز آورده شده است.
وی با اشاره به اینكه عملیات راه اندازی جاده پاشنه زاگرس همچنان ادامه دارد و متوقف نشده است، اضافه كرد: این جاده شهرستان دزفول را به فلات مركزی كشور و استان اصفهان متصل می كند.
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول در ادامه از تأمین ۵۰۰ تن قیر بلاعوض برای بافت ناكارآمد شهر آگاهی داد و اظهار داشت: ۱۱۰ میلیارد ریال اعتبار باز برای توسعه بافت ناكارآمد شهری دزفول در ستاد بازآفرینی استان تصویب شده كه این بودجه توسط صندوق توسعه ملی تأمین می شود و جدا از ۴۸۰ میلیارد ریال مذكور می باشد.
حیدری همین طور عنوان كرد: سال قبل استانداری ۲۰۰ میلیارد اعتبار برای محرومیت زدایی در مناطق دره كاید و احمدفداله را متعهد شد كه از این میزان بزودی ۷۰ میلیارد ریال در اختیار پیمانكار قرار خواهد گرفت.
حیدری افزود: بالغ بر ۹۰ میلیارد ریال باز به حوزه راه در بخش سردشت و دهستان ماهور برنجی اختصاص یافته است كه با اجرای این طرح های عمرانی شاهد توسعه در مناطق مختلف خصوصاً محروم خواهیم بود.
تصویب دو شهر جدید در دزفول
وی با اشاره به معرفی و تصویب دو روستاهای تاریخی لیوس و اسلام آباد بعنوان روستاهای هدف گردشگری، اظهار نمود: تمامی این اقدامات ثمین طی چند هفته اخیر پیگیری شده و به سرانجام رسیده است.
حیدری از اضافه شدن دو شهر دیگر به ۹ شهر دزفول آگاهی داد و اظهار داشت: سپس پیگیری های مجدانه سرانجام روستای شهیون توسط هیئت وزیران بعنوان یك شهر مصوب و شورای این شهر تأیید شد ضمن اینكه برنامه ریزی درباب ایجاد شهرداری شهیون باز در دستور كار است؛ همین طور جندی شاپور باز بعنوان یازدهمین شهر از شهرستان دزفول به تصویب هیئت وزیران رسید كه این امر نقطه عطفی در توسعه شهرستان خواهد بود.
وی اظهار داشت: تصویب سه شهر دیگر در دزفول باز در دستور كار است.
حیدری همین طور میزان اعتبار جذب شده شهرستان در سال قبل را بالغ بر یك هزار و ۱۸۰ میلیارد ریال عنوان نمود و اضافه كرد: دزفول در جذب اعتبارات ارزش افزوده در موقعیت بسیار خوبی قرار دارد به شكلی كه در سال قبل بالغ بر یك هزار و ۸۳۰ میلیون ریال اعتبار بوسیله ارزش افزوده به دزفول تزریق شد كه از این میزان ۴۴۰ میلیارد ریال به شهرداری شهر دزفول تعلق گرفت.


منبع:

1398/02/24
23:20:07
5.0 / 5
5634
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است