هاشمی مطرح كرد؛

جزئیات جلسه انتقال پایتخت با حضور جهانگیری

جزئیات جلسه انتقال پایتخت با حضور جهانگیری فست تریپ: رئیس شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: در همه دنیا از سوخت مالیات می گیرند و به حمل و نقل عمومی كمك می كنند در حالیكه ما به سوخت یارانه می دهیم و كمكی هم به توسعه حمل ونقل عمومی نمی نماییم.به گزارش فست تریپ به نقل از مهر؛ محسن هاشمی در حاشیه جلسه روز سه شنبه شورای شهر تهران درباب جلسه روز گذشته با معاون اول رئیس جمهور با سوژه انتقال پایتخت اظهار داشت: در این نشست سوژه انتقال پایتخت مطرح نبود و درباب ساماندهی تهران بزرگ بحث شد كه نخستین سوژه ساماندهی حمل و نقل عمومی ریل پایه بود.
وی اضافه كرد: در گزارشی از مشكلات حمل و نقل غرب تهران نمایش شد و اعلام گردید روزانه ۱۳۰۰ خودرو از حومه و شهرهای اقماری به تهران سفر می كنند هرچند این مشكل در شرق تهران باز وجود دارد. در این نشست عنوان شد برای ساماندهی خودروهای تك سرنشین كه روزانه به تهران سفر می كنند باید از روش حمل و نقل ریل پایه و انبوه بر همانند متروی كرج- تهران استفاده گردد.
هاشمی با اشاره به سخنان خود در این نشست اظهار داشت: من نامه ای كه به رئیس جمهور درباب مترو نوشته بودم را مطرح كردم كه تهران ۵۰۰ كیلومتر ریل آماده دارد و می توان از این ریل ها برای افزایش ظرفیت مسافران مترو به ۱۰ میلیون سفر در روز استفاده نمود. البته برای افزایش ظرفیت از ناوگان اتوبوسرانی بعنوان مكمل استفاده می نماییم.
رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینكه باید سوژه حمل و نقل ریل پایه را برای شهرهای اقماری جدی بگیریم، اشاره كرد: از مزیت های تهران استفاده نمی نماییم در حالیكه می توان با تأمین منابع و مواردی كه در قانون پیش بینی شده مانند وظیفه وزارت نفت درباب كمك به مترو در ازای هر سفر ریلی و یا قوانین حمایتی دیگر بهره برد.
هاشمی تاكید كرد: توسعه حمل و نقل ریلی حومه در تمامی كلان شهرها بزودی مورد نیاز است و دولت باید قوانین حمایتی را اجرایی كند.
وی تصریح كرد: مترو برای دولت و شهرداری بطور غیرمستقیم سودآور است هم اكنون تعداد كسانی كه از آلودگی هوا می میرند از تعداد كسانی كه در تصادفات جان خودرا از دست می دهند، بیشتر شده است. در حالیكه در همه جای دنیا از سوخت مالیات می گیرند ما در ایران به سوخت یارانه می دهیم و به حمل و نقل عمومی باز چیزی نمی دهیم. در حالیكه برای توسعه حمل و نقل عمومی نیاز به حمایت های دولت داریم كه این حمایت ها در قانون باز پیش بینی شده است.
رئیس شورای شهر تهران اشاره كرد: برمبنای قانون باید یك سوم از یارانه بلیت مترو را دولت پرداخت كند كه هم اكنون چنین نمی نماید. ما این را در بدهی هایشان منظور كرده و در تهاترها از آن استفاده می نماییم.
وی درباب اینكه نتیجه انتقال پایتخت در جلسه روز گذشته به كجا رسید؟ اظهار داشت: قرار شد كمیته ای كارشناسی بررسی های خودرا ادامه دهد و در صورت رسیدن به نتیجه، این نتایج دنبال شود.

1397/12/14
15:12:03
5.0 / 5
5098
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است