تردد یك پنجم خودروهای كشور در تهران

تردد یك پنجم خودروهای كشور در تهران فست تریپ: عضو كمیسیون محیط زیست شورای شهر تهران با اشاره به اینكه ۸ برابر ظرفیت معابر خودرو داریم، اظهار داشت: اگر مردم تصمیم بگیرند خودروی بی كیفیت نخرند، خودروسازها جز ارتقای كیفیت، كاری نمی توانند بكنند.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، زهرا صدراعظم نوری، درباره چرایی روند كند نوسازی خودروهای فرسوده با اشاره به آمارهایی كه راهنمایی و رانندگی درباره خودروهای تولید شده، منتشر كرده است، اظهار داشت: در كل كشور ۲۰ میلیون خودرو شماره گذاری شده است كه یك پنجم آن معادل چهار میلیون خودرو، سهم شهر تهران است. تعداد موتور سیكلت هایی كه در شهر تهران وجود دارد، سه میلیون است و این در حالیست كه وسعت كل معابر تهران ۲۹۱۱ كیلومتر است كه نسبت به خودروها بسیار كمتر است یعنی تعداد خودروها ۸ برابر ظرفیت معابر است.

وی بااشاره به خودروهای فرسوده اظهار داشت: میزان آلایندگی این خودرو ها بسیار بالاست اما متاسفانه خودروهای جدیدی كه به چرخه حمل و نقل وارد می شوند هم به علت نداشتن كیفیت، بعد از مدتی به یك خودروی آلاینده تبدیل می شوند و تفاوتی با یك خودروی فرسوده نخواهند داشت.

عضو كمیسیون محیط زیست شورای شهر تهران با اشاره به اینكه برای حل معضل خودروهای فرسوده و آلاینده هم درد و هم درمان را می شناسیم، عنوان داشت: با این حال هنوز اقدام موثری در این زمینه صورت نگرفته است و بنابراین معتقد هستم، یكی از ابزارهایی كه سبب تسریع روند خارج كردن خودروهای فرسوده از جانب مسئولین خواهد شد، افكار عمومی و مطالبه آنها است.

وی با اشاره به اینكه كند شدن فرآیند خارج كردن خودروهای فرسوده سبب آلودگی بیشتر خواهد شد، عنوان كرد: منابع ثابت و متحرك دو منبع آلودگی هوا هستند. سهم منبع ثابت مانند كارخانه ها ۲۰ درصد و سهم منبع متحرك مانند خودروها و موتور سیكلت ها حدود ۸۰ درصد است. وقتی آلودگی و بیماری های آن مشخص است، افكار عمومی باید مطالبه كنند تا كیفیت خودروهای تولیدی افزایش پیدا كند. همینطور مردم باید یكدیگر را تشویق به استفاده از حمل و نقل عمومی كنند.

نوری بیان داشت: سیاست و اولویت شورای شهر این است كه استفاده از حمل و نقل عمومی بخصوص حمل و نقل ریلی را گسترش دهیم تا هر كسی كه نیاز دارد، بتواند به نزدیكترین ایستگاه مترو دسترسی داشته باشد.

وی در خاتمه سخنان خود در یك برنامه رادیویی با تاكید بر اینكه مردم نقش تعیین كننده ای دارند، اظهار داشت: مردم در نقش حكومت ها نقش تعیین كننده ای دارند؛ مردم اگر تصمیم بگیرند خودروی بی كیفیت نخرند، خودروسازهای ما كاری نمی توانند بكنند. اگر مردم مرتبا كیفیت خودرو را نقد كنند، خودروسازها نمی توانند بی تفاوت بمانند. اگر خودرو با كیفیت و از رده كالاهای سرمایه ای خارج شود، مطمئنا مردم به راحتی برای از رده خارج كردن خودروهای فرسوده شان عمل می كنند. 

1396/08/26
18:23:59
5.0 / 5
5417
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است