معاونت حمل ونقل ترافیك شهرداری تهران:

هوای پاك پایتخت ۲۵ روزه شد، ركورد هشت ساله كاهش آلودگی هوا شكست

هوای پاك پایتخت ۲۵ روزه شد، ركورد هشت ساله كاهش آلودگی هوا شكست به گزارش فست تریپ معاونت حمل ونقل ترافیك شهرداری تهران اعلام نمود: برپایه آمار موجود هوای پاك در تهران از ركورد هشت ساله عبور كرد.به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، معاونت حمل ونقل ترافیك شهرداری تهران با انتشار گزارشی اعلام نمود: شهر تهران، روز دوشنبه ۲۹ بهمن ماه، بیست و پنجمین روز هوای پاك را در سال ۹۷ تجربه نمود و بدین ترتیب ركورد هشت ساله هوای پاك در پایتخت شكسته شد.
براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ایستگاه های سنجش كیفیت هوا، بهبود مشهود كیفیت هوای تهران در بهمن ماه ركورد شكست؛ به صورتی كه تابحال تهران در ۲۵ روز از سال ۹۷ هوای پاك را تجربه كرده و یك ركورد هشت ساله را شكسته است.
براساس اطلاعات موجود، از سال ۱۳۸۹ اندازه گیری ذرات معلق زیر ۲.۵ میكرون در تهران شروع شد و این عدد بعنوان شاخص اصلی كیفیت هوای پایتخت تعیین شد. از آن زمان تا امسال، در هیچ سالی تعداد روزهای پاك به ۲۵ روز نرسیده بود و البته هنوز یك ماه دیگر تا آخر سال باقی است و احتمال افزایش این عدد هم وجود دارد. براین اساس در سال ۸۹ تنها ۱۴ روز، در سال ۹۰ تا ۹۲ تنها سه روز هوای پاك ثبت شده و در سال ۹۳ هم ۱۶ روز، سال ۹۴ تنها ۲۱ روز، سال ۹۵ هم ۱۷ روز، سال ۹۶ تنها ۱۴ روز و سال ۹۷ تابحال ۲۵ روز هوای پاك ثبت شده است.
بنا براین اطلاعیه، باآنكه تغییرات جوی و بارش باران و وزش باد در بهبود كیفیت هوای تهران تاثیر قابل توجهی داشته است، اما سازمان محیط زیست تایید كرده كه بخش قابل توجهی از بهبود كیفیت هوا ناشی از اقداماتی است كه در دوره جدید مدیریت شهری در تهران شروع شده است و البته تا به ثمر رسیدن كامل نتایج آنها هنوز باید صبر كرد. همچون برنامه هایی كه در حوزه كنترل آلودگی هوای تهران امسال به اجرا گذاشته شده می توان به اجرای مرحله دوم طرح كاهش و كنترل فراگیر معاینه فنی خودروها، اجرای طرح ترافیك جدید و تعیین استاندارد جدید معاینه فنی برتر برای خودروهای با آلایندگی كمتر، بهبود كیفیت سوخت دیزل، ممنوعیت مطلق تردد اتوبوس های فاقد معاینه فنی در خطوط شركت واحد، بازدیدهای سرزده پی در پی از مسیرها و نقاط توقف كامیون ها و اتوبوس های آلاینده، تشدید نظارت بر مراكز معاینه فنی و پیشگیری از شماره گذاری موتورسیكلت های كاربراتوری اشاره نمود.
بدین ترتیب، آنگونه كه مدیران سازمان محیط زیست هم تایید نموده اند، نیمی از بهبود چشم گیر كیفیت هوای تهران امسال را می توان به اینگونه اقدامات نسبت داد و البته هنوز كارهای بسیاری دیگری برای حل همیشگی معضل آلودگی هوا در تهران باید انجام داد.

1397/12/01
14:42:10
5.0 / 5
5778
تگهای خبر: آلودگی , اتوبوس , ترافیك , تردد
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است