اعطای تسهیلات بیمه ای به رانندگان حمل و نقل عمومی

اعطای تسهیلات بیمه ای به رانندگان حمل و نقل عمومی فست تریپ: مدیرعامل اتحادیه تاكسیرانی های شهری كشور از انعقاد تفاهم نامه ای فی درخلال اتحادیه تاكسیرانی شهری كشور، بانك قرض الحسنه مهر و بیمه دانا به منظور ساماندهی بیمه تكمیل درمان و شخص ثالث رانندگان حمل و نقل عمومی آگاهی داد.مرتضی ضامنی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه در كمك های حمایتی به رانندگان، عرضه لاستیك با نرخ مصوب دولتی را عملیاتی كردیم اظهار نمود: در حوزه های دیگر مانند بیمه و معیشت رانندگان نیازمندی ها را احصاء كرده ایم.

وی افزود: متأسفانه رانندگان حمل و نقل عمومی از بیمه تكمیل درمان برخوردار نیستند برای اینكه این بیمه گروهی است و یك نفر باید متولی این مساله شود. همین طور سایر بیمه نامه های مورد نیاز رانندگان مانند بیمه شخص ثالث باز بایستی هرساله برای خودرو تهیه شود.

مدیرعامل اتحادیه تاكسیرانی های شهری كشور اضافه كرد: به جهت ساماندهی این موضوعات، امروز تفاهم نامه ای میان اتحادیه تاكسیرانی های شهری كشور، بانك قرض الحسنه مهر و بیمه دانا منعقد خواهد شد كه طی آن راننده برای یكبار به بانك قرض الحسنه مهر بازگشت خواهدنمود و گشایش اعتباری برای آن صورت می گیرد و می تواند از بیمه های تكمیل درمان و شخص ثالث و یا سایر بیمه های اختیاری تا سقف ۳میلیون تومان استفاده نماید.

وی تشریح كرد: راننده هزینه ای كه برای بیمه كرده را بدون هیچ گونه سود بانكی و با صفر درصد سود بانكی طی اقساط ۱۲ ماهه بدون نیاز به پیش پرداخت، پرداخت خواهدنمود. بدین صورت رانندگان از بیمه های تكمیل درمان و شخص ثالث بهره مند خواهند شد.

ضامنی به یكی دیگر از نیازهای رانندگان خصوصاً حوزه معیشتی اشاره نمود و اظهار داشت: در فاز اول این طرح می خواهیم بیمه رانندگان را درست نماییم و در فاز دوم باز درباب تأمین نیاز روزمره معیشتی رانندگان می خواهیم بوسیله همین كارت هایی كه صادر خواهد شد، شرایطی فراهم نماییم كه رانندگان از فروشگاه های زنجیره ای خرید و به صورت قرض الحسنه آنرا باز پرداخت كنند كه تا آخر سال باز اقداماتی در این راستا صورت خواهد گرفت.
وی اذعان كرد: در حقیقت همه این موارد ذكر شده داخل یك كارت قرار می گیرد و با این كارت تا سقف مشخصی بیمه صادر می شود و تا سقف مشخصی باز رانندگان می توانند از فروشگاه های زنجیره ای خرید كنند. همین طور یكی از محاسن این كارت باز این خواهد بود كه راننده تنها یكبار برای تكمیل پرونده بازگشت خواهدنمود و سال های بعد به صورت اتوماتیك بیمه های شخص ثالث و تكمیل درمان صادر خواهد شد.

مدیرعامل اتحادیه تاكسیرانی های شهری كشور در ادامه اظهار داشت: راننده متقاضی تنها یكبار به بانك مربوطه بازگشت می كند و همان یكبار برای ۵ سال كفایت خواهدنمود و نیازی به بازگشت و تمدید مجدد نیست. برای رانندگانی كه نسبت به بازپرداخت اقساطشان خوش حساب باشند هرسال این بیمه ها صادر خواهد شد.
1397/11/15
21:34:16
5.0 / 5
5269
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است