رئیس كمیسیون سلامت شورای شهر تهران:

محیط زیست باید بی خطرسازی پسماندهای پزشكی را اعلام نماید

محیط زیست باید بی خطرسازی پسماندهای پزشكی را اعلام نماید فست تریپ: رئیس كمیسیون سلامت شورای شهر تهران با اشاره به اینكه تأیید بی خطرسازی پسماندهای پزشكی بر عهده سازمان حفاظت محیط زیست است، اظهار داشت: محیط زیست باید بی خطرسازی پسماندهای پزشكی در تهران را اعلام نماید.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، زهرا صدر اعظم نوری در جلسه كمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به سوژه پسماندهای پزشكی و كشمكشی كه میان شهرداری تهران و وزارت بهداشت در این حوزه وجود دارد، اضافه كرد: درباره پسماند پزشكی گله ای داریم، طبق قانون، حاكمیت باید نسبت به بی خطر سازی پسماندهای پزشكی مراكز درمانی و پزشكی اعلام نظر كند. اگر این كمك از طرف حاكمیت و سازمان حفاظت محیط زیست صورت گیرد و گزارشی درباره تخلف مراكز پزشكی نمایش شود بالقطع ما با آنها برخورد خواهیم كرد.
وی ادامه داد: سازمان حفاظت محیط زیست باید بی خطر سازی پسماندهای پزشكی را اعلام نماید. دكتر ایازی از معاونان وزارت بهداشت اعلام می كند كه زباله های پزشكی ما همه زباله های بی خطر شده ای هستند. در صورتی كه ما گزارش هایی درباب عدم بی خطر سازی برخی پسماندهای پزشكی توسط برخی كارشناسان داشته ایم. متأسفانه بیشتر بحث قیمت مطرح است در صورتی كه آنچه كه بیشتر از هر چیز مهم می باشد و اهمیت دارد خطر این پسماندهاست. بالقطع در این راستا باید سازمان حفاظت محیط زیست اعلام نظر كند تا ما بر روی اعلام نظر آنها اقدام لازم را انجام دهیم.
رئیس كمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به سوژه فاضلاب در شهر تهران اظهار داشت: در مورد بحث فاضلاب در شهرداری كارهای زیادی انجام شده و تمام تلاش خودرا می نماییم كه در این راستا پیگیری ها به نتیجه برسد. امروز در شهر تهران استفاده از چمن ممنوع شده و هر كجا كه چمن تخریب می شود دیگر احیا نمی گردد و از چمن استفاده نخواهیم كرد. در مورد آبیاری باید از بازچرخانی و تخلیه پساب ها استفاده نمائیم. لازمه این كار یك همكاری چند جانبه میان دستگاه های مرتبط می باشد.
وی افزود: باید همكاری همه جانبه ای شكل بگیرد و در چارچوب كارگروهی مشترك میان شورا و شهرداری تهران سازمان حفاظت محیط زیست، آب و فاضلاب و … گروهی مشترك پروژه تصفیه خانه ها را با سرعت بیشتری پیگیری كنند تا به اتمام برسد.
وی اشاره كرد: هم اكنون فعالیت معادن شن و ماسه منطقه ۱۸ متوقف شده اما باید به این نكته توجه داشته باشیم كه چه كسی به آنها مجوز فعالیت داده بود. همین سازمان محیط زیست و وزارت صنایع و معادن این مجوزها را داده بودند و امروز در جنوب تهران شاهد چنین وضعیتی هستیم.
نوری با اشاره به پلاك شدن ۷۰۰ هزار دستگاه موتورسیكلت كاربراتوری پارسال اظهار داشت: چه كسی مجوز پلاك شدن این موتورها را صادر كرد. وزارت صنعت با گرفتن یك گردش كار مجوز پلاك شدن این موتورها را از دولت گرفت. بالقطع چنین مسئله ای در اختیار مدیریت شهری نیست اما تأثیرات بسیاری بر روی آلودگی هوا دارد. بی شك ما در حوزه كاهش آلودگی هوا انتظار كمك داریم. امسال شورا اقدام بسیار خوبی انجام داد و با انتشار ۳۰۰۰ میلیارد تومان اوراق مشاركت توسط شهرداری تهران برای حوزه حمل و نقل عمومی موافقت نمود كه از این میزان ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای تكمیل خط ۶ مترو، ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای تكمیل خط ۷ مترو و ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای نوسازی ناوگان اتوبوسرانی، تاكسیرانی و ون ها در نظر گرفته شد. اقدامات خوبی انجام شده اما انتظار كمك از محیط زیست همچنان باقی است.
به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، در بخش دیگری از این جلسه بازگیر رئیس اداره محیط زیست شهرستان تهران باز با اشاره به اینكه جمعیت شهر تهران از حدود ۱۰۰ كشور دنیا بیشتر است، اضافه كرد: یكی از كارهایی كه تقاضا داریم توسط شورا و شهرداری تهران به سرانجام برسد سوژه ساماندهی صنوف و مشاغل آلاینده و مزاحم در شهر تهران است. همین طور درباب پسماند پزشكی مراكز درمانی گوناگون در تهران، انتظار داریم كه مناقشه میان شهرداری تهران و وزارت بهداشت برای عادی سازی این پسماندها به اختتام برسد و شهرداری تهران در این حوزه همكاریهای لازم را انجام دهد.
وی اشاره كرد: باید طرح های جامع و تفصیلی مدیریت پسماندهای عادی شهر تهران تدوین شود. در این راستا از شورای اسلامی شهر تهران تقاضا داریم كه نسبت به تدوین این طرح ها ورود جدی داشته باشد.
وی افزود: ما مردم و بخش خصوصی را وادار كردیم كه برای صنایع تصفیه خانه فاضلاب راه اندازی كنند اما كسی برای مدیریت پساب آنها فكری نكرده اگر پساب این تصفیه خانه ها مدیریت شود بالقطع انگیزه بیشتر برای كامل كردن روند این تصفیه خانه ها احداث خواهد شد.1397/11/07
02:08:47
5.0 / 5
5371
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است