۱۲۰ هزار پارك حاشیه ای هوشمند می گردد

۱۲۰ هزار پارك حاشیه ای هوشمند می گردد فست تریپ: معاون اجرایی سازمان حمل و نقل ترافیك شهرداری تهران از برنامه این سازمان برای مدیریت هوشمند پارك های حاشیه ای اطلاع داد و اظهار داشت: ۱۲۰ هزار پارك حاشیه ای به صورت هوشمندمدیریت می گردد.


به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، كامران اخباری با اشاره به وضعیت پارك حاشیه ای تهران اظهار داشت: پارك حاشیه ای در گذشته به صورت سنتی و توسط پاركبان ها در تهران كنترل می شد كه حركت به سمت هوشمندسازی و مكانیزه كردن پارك حاشیه ای در دستور كار شهرداری قرار گرفت. وی ادامه داد: با بررسی روش های نوین شهرهای بزرگ دنیا در زمینه پارك حاشیه ای كه شرایط مشابه تهران را داشتند، كنترل پارك حاشیه ای با استفاده از پاركومترها كلید خورد. پاركومترها ۸ فضای پارك را كنترل می كنند و هزینه پرداختی آن ها با استفاده از كارت بلیت های اتوبوس و مترو امكان پذیر است. هم اكنون هم ۱۵ هزار فضای پارك به وسیله پاركومترها كنترل می گردد. معاون اجرایی سازمان حمل و نقل ترافیك شهرداری تهران با اشاره به تعرفه پارك حاشیه ای، عنوان كرد: هزینه پارك در نیم ساعت اول مجانی است و ساعات بعدی طبق تعرفه مصوب شورای اسلامی شهر تهران محاسبه می گردد. وی افزود: طرح هوشمند سازی پارك حاشیه ای توسط سازمان حمل و نقل ترافیك در منطقه ۲ شروع شده است كه طبق ضوابط و مقررات، انتخاب پیمانكار ذی صلاح انجام و بعد از طی مراحل مشخص، در چند هفته آینده ابلاغ خواهد گردید. طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، ۱۵ هزار فضای پارك با سیستم هوشمند در این منطقه كنترل خواهد شد.

اخباری در مورد چگونگی كاركرد هوشمندسازی پارك حاشیه خودروها در منطقه ۲ توضیح داد: شهروندان جهت استفاده از پارك حاشیه ای در این منطقه می توانند با رجوع به سایت "تهران من" كد ملی، پلاك خودرو و شماره موبایل خویش را در سامانه ثبت كرده و كیف پول خویش را شارژ كنند. بر این اساس توقف در نیم ساعت اول مجانی و بعد از آن هزینه ساعات بعدی مطابق مصوبه شورای اسلامی شهر از حساب شهروندی مالك، كسر و اطلاعات پرداختی هم به شماره همراه وی پیامك می گردد.
به قول وی پیش بینی می گردد طرح پایلوت هوشمند سازی پارك حاشیه ای در منطقه ۲، در مدت ۳ ماه اجرایی و همزمان اصلاحات مورد نیازروی آن انجام می گردد. بعد از اجرای پایلوت و بررسی كارشناسی، طرح برای اجرای سراسری در كل تهران آماده شده و ۱۲۰ هزار فضای پارك حاشیه ای به صورت هوشمند كه اغلب محورهای اصلی تهران پوشش می دهد، مدیریت می شوند.

1397/08/03
20:38:13
5.0 / 5
5739
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است