صدر اعظم نوری:

برنامه های كاهش آلودگی هوا را به دقیقه ۹۰ موكول نكنیم

برنامه های كاهش آلودگی هوا را به دقیقه ۹۰ موكول نكنیم فست تریپ: رئیس كمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران با اشاره به اینكه شناورسازی ساعات كاری ادارات در كاهش آلودگی هوا تاثیر مثبت می گذارد، اظهار داشت: آلودگی هوا در اواخر پاییز و اوایل زمستان مسئله جدی است و باید تصمیمات لازم برای كاهش آلودگی هوا در این مقطع سال زودتر گرفته شود.به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، زهرا صدر اعظم نوری رئیس كمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران در جلسه كارگروه ملی كاهش آلودگی هوا اظهار نمود: روند وزارت نفت در توزیع سوخت استاندارد دیزل جای قدردانی دارد و شرایط موجود نشان داده است كه كیفیت سوخت دیزل در حال بهبود است كه در نتیجه این شرایط كیفیت هوا هم بهتر خواهد شد.

وی با اشاره به گزارش سازمان حفاظت محیط زیست در مورد نتایج پایش سوخت بنزین و گازوئیل اظهار نمود: سوخت برخی جایگاه ها با حد استاندارد فاصله بسیاری دارد. نكته جالب آن است كه سوخت این جایگاه ها در دوره های قبلی هم شرایط مناسبی نداشته است. ازاین رو این مورد باید مورد بررسی قرار گیرد.

رئیس كمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران با اشاره به اینكه آلودگی هوا در ایام سرد سال در اواخر پاییز و اوایل زمستان به یك مسئله جدی تبدیل می شود، اظهار داشت: اوج آلودگی هوا مدت زمان طولانی ندارد. ازاین رو تصمیمات مختلف در این حوزه اثرات عمیقی بر بخش ها و دستگاه های مختلف نمی گذارد.

به گفته صدراعظم نوری بخش تفصیلی و علمی كشور به دلیلی زمانبندی خاصی كه دارند بیشترین تاثیر را از تصمیماتی مثل تعطیلی مدارس و شناورسازی ساعات اداری می پذیرند اما سایر دستگاه ها و ادارات دچار مشكل چندانی نخواهند شد.

این عضو شورای شهر تهران تصریح كرد: در شرایط اجتماعی و سیاسی امروز كشور، مردم تحمل هیچ مشكل جدیدی را ندارند. ازاین رو نباید اجازه دهیم كه مشكل آلودگی هوا بخصوص در شهر تهران مشكل مضاعفی تولید كند. ازاین رو باید دولت را قانع نماییم كه بحث شناور سازی ساعات كاری ادارات را در جهت كاهش آلودگی هوا بپذیرد.

وی افزود: با عنایت به تجربه سایر كشورها تولید نوسان در ساعات شروع كار ادارات تجربه موفقی خواهد بود. البته می توان روی آن مطالعه بیشتری انجام داد و ابعاد مختلف آن را بررسی كرد. در شورای شهر تهران هم این مورد را پیگیری می نماییم تا در ایام اوج آلودگی هوا اقدامات مناسب صورت گیرد.

صدر اعظم نوری اظهار نمود: در سال های گذشته در ایام اوج آلودگی هوا به علت نبود برنامه ریزی تعطیلی هایی هم صورت گرفت كه سبب تولید مشكل برای مردم شد. ازاین رو امسال باید برای مبحث تعطیلی مدارس و به صورت كلی كاهش آلودگی هوا برنامه ریزی های لازم را انجام دهیم و نباید اجازه دهیم كه كلیه تصمیم گیری ها به دقیقه ۹۰ موكول گردد.
1397/07/05
21:14:20
5.0 / 5
5874
تگهای خبر: آلودگی , بنزین , تولید , دستگاه
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است