كاهش آلودگی صوتی در خیابان های پرترافیك پاریس

كاهش آلودگی صوتی در خیابان های پرترافیك پاریس فست تریپ: مقامات شهری پاریس، پایتخت فرانسه در حال آزمایش نوعی پوشش برای خیابان های این شهر هستند كه می تواند با گرما و سروصدای ناشی از ترافیك مقابله كرده و صداها را به نصف كم كند.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، این پوشش ها بعنوان بخشی از یك پروژه به منظور بازتاب نور خورشید و جذب صدا طراحی شده و از پاییز امسال در بیش از چند صد متر از آسفالت های خیابان های مركز پاریس بعنوان یكی از بزرگترین شهرهای اروپا توسعه پیدا می كند.
مقامات پاریس برخی خیابان های این شهر را به علت قرار گرفتن زیاد در معرض نور خورشید، ترافیك سنگین و تراكم بالای جمعیت مسكونی شان برگزیده اند.
به قول مدیر برنامه پیشگیری صدای شهر پاریس، بیش از ۲۰ درصد از شهروندان پاریسی از سطوح بالای سروصدا در محیط زندگی خود رنج می برند و آلودگی صوتی بعد از آلودگی هوا دومین معضل زیست محیطی این شهر به حساب می آید.
بر مبنای دستورالعمل زیست محیطی سروصدای اتحادیه اروپا، پاریس اقدامات متعددی از تولید زون های پیاده رو تا استفاده از وسایل نقلیه برقی برای كاهش سروصدای حاصل از ترافیك و بهبود كیفیت زندگی شهری انجام داده است. در همین راستا بعنوان بخشی از این تلاش های مداوم، یك شركت مهندسی شهری فرانسوی پوشش هایی برای سطوح جاده های شهری دارای حفره هالی میكروسكوپی طراحی نموده كه قادر به جذب نیمی از صدای انتشار یافته است.
سطوح جاده ای مشابه هم اكنون در آزادراه های فرانسه هم استفاده می گردد. این شركت ساختار پوشش های جدید را برای تحمل شرایط سخت تر رانندگی در فضاهای درون شهری تقویت كرده و با افزودن موادی جدید به آن، مزایای جدیدی برای دیگر خصوصیت های محیط شهری به این پوشش ها داده است.
به گزارش راس توریسم نیوز، همینطور شركت فرانسوی مجری این پروژه با جایگزین كردن ریگ های تیره مورد استفاده در پوشش های معمول جاده ای با ذرات روشن تر انعكاس نور خورشید از جاده ها را افزایش داده و دمای پیك را از سطح خیابان ها بین دو تا سه درجه كاهش خواهد داد.1397/06/04
20:03:57
5.0 / 5
4157
تگهای خبر: آلودگی , ترافیك
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است