با همكاری ستاد توسعه زیست فناوری با شركت واحد اتوبوسرانی تهران صورت گرفت

استفاده سوخت زیستی در ناوگان حمل و نقل عمومی

استفاده سوخت زیستی در ناوگان حمل و نقل عمومی به گزارش فست تریپ با همكاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همایش طرح مشترك كاهش آلایندگی دوده با جایگزینی سوخت زیستی (بیودیزل)، امروز چهارشنبه با حضور استادان، كارشناسان، اندیشمندان و سنندجی مدیر عامل شركت واحد اتوبوسرانی تهران در ساختمان نهاد ریاست جمهوری برگزار گردید.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، در این مراسم سنندجی بیان داشت: مبحث آلودگی یكی از جدی ترین موضوعات زیست محیطی می باشد كه با اجرای این طرح شاهد كاهش 4 درصدی دوده و انتشار هیدروكربن های نسوخته در هوا خواهیم بود.
وی در ادامه اظهار داشت: حدود 300 دستگاه اتوبوس دیزل در حال تردد در شهر می باشد كه باید در جهت كاهش آلاینده ها از فیلتر DPF و سوخت زیستی (بیودیزل) درناوگان حمل و نقل عمومی استفاده شود.
مدیر عامل شركت واحد اتوبوسرانی تهران ضمن بیان اینكه 20 دستگاه از اتوبوس های دوكابین این شركت در این طرح هستند، ابراز امیدواری كرد كه در انتها طرح آزمایشی شاهد نتایج مثبت وخوبی خواهیم بود وتا آخر سال آتی تعداد بیشتری از اتوبوس ها از سوخت بیودیزل بهره مند می گردند.

بر اساس گزارش روابط عمومی شركت اتوبوسرانی تهران، در این همایش تفاهم نامه ای در زمینه توسعه استفاده از سوخت زیست محیطی در ناوگان حمل و نقل عمومی بین شركت واحد اتوبوسرانی تهران و ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری امضاء شد.

سنندجی در این باره بیان كرد: فاز مطالعاتی این طرح از زمستان 94 شروع شده ودر خیلی از كشورها در حال اجرا است، همینطور تولید سوخت بیودیزل نیاز به همكاری و توجه وزارت خانه های نفت و صنعت و معدن دارد.

بنابراین گزارش، لازم به ذكر است سوخت بیودیزل از پسماند های روغن خوراكی تولید می گردد. 

1396/07/26
20:17:00
5.0 / 5
5437
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است