استاندار تهران اعلام كرد؛

اختصاص ۲ میلیارد دلار برای توسعه مترو در كلانشهرها

اختصاص ۲ میلیارد دلار برای توسعه مترو در كلانشهرها فست تریپ: استاندار تهران اظهار داشت: اختصاص ۲ میلیارد دلار برای توسعه مترو در كلانشهرها كه از جانب دولت مصوب شده است، می تواند در توسعه و بهبود حمل و نقل بسیار مؤثر باشد.


به گزارش فست تریپ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، محمد حسین مقیمی استاندار تهران با اشاره به حضور مدیران و مسئولان استان برای افتتاح پروژه ها در شهرستان های استان تهران به مناسبت دهه فجر اظهار داشت: این طرح ها عموما شامل پروژه های آبفا، طرح هادی روستایی و راه و یا طرح های اقتصادی با مشاركت سرمایه گذاران مردمی است.

استاندار تهران با اشاره به افتتاح طرح های كشاورزی گلخانه ای همچون در شهرستان دماوند اضافه كرد: كشورهای مختلفی هستند كه محصولات كشاورزی ما را خریدارند، در این بخش باید تولیدات كشاورزی متناسب با ذائقه مشتری باشد تا صادرات توسعه یابد.

مقیمی به ساخت حدود ۳۲۰ هزار واحد مسكن مهر در استان تهران اشاره نمود و اظهار داشت: روز گذشته به مناسبت دهه فجر حدود ۱۴۰ هزار واحد مسكن مهر در شهرهای كمتر از ۲۰ هزار نفر جمعیت و ۳۷۰۰ واحد در شهرهای بیش از ۲۰ هزار نفر جمعیت در استان تهران راه اندازی شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینكه بیشتر آلودگی هوای استان تهران ناشی از خودروهای فرسوده، كارخانه ها، سیستم های گرمایش و سرمایش است خاطرنشان كرد: بیشترین سهم را خودروهای فرسوده دارند.

استاندار تهران با اشاره به پیش بینی انجام شده در زمینه عملیات جایگزینی خودروهای فرسوده عنوان كرد: با اجرای این طرح ۷۰ درصد آلودگی هوای استان تهران كاهش می یاید.

مقیمی در انتها اظهار داشت: اختصاص دو میلیارد دلار برای توسعه مترو در كلانشهرها كه از جانب دولت مصوب شده است، می تواند در توسعه و بهبود حمل و نقل بسیار مؤثر باشد.

1396/11/17
15:50:32
5.0 / 5
5423
تگهای خبر: آلودگی , خودرو , مترو
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است