رییس كمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران:

طرح ترافیك جدید باعث فساد زدایی و رانت زدایی می گردد

طرح ترافیك جدید باعث فساد زدایی و رانت زدایی می گردد فست تریپ: رییس كمیسیون شهرسازی ومعماری شورای شهر تهران در واكنش به اظهارات مهدی چمران به تصمیم شورای پنجم در مورد طرح ترافیك جدید پایتخت اظهار داشت: این طرح كه در شورای ترافیك شهر تهران به تصویب رسید و لایحه نحوه تعیین عوارض آن هم در شورای شهر تهران تصویب گردید، نه تنها رویكرد درآمدزایی ندارد بلكه با كاهش قابل توجه سهمیه هایی كه در گذشته بی حساب و كتاب به افراد مختلف اختصاص می یافت راه های رانت و سوء استفاده را مسدود می كند.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، محمد سالاری درمورد اظهار نظر رییس پیشین شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: علی رغم اینكه من معتقدم این طرح می بایست بیشتر مورد بررسی محافل كارشناسی وذینفعان قرار می گرفت وسپس در شورای شهر مطرح می شد و این مورد را چندبار در صحن شورا هم تذكر دادم اما باور دارم اساس این طرح منجر به فساد زدایی و رانت زدایی جدی می گردد.

وی اضافه كرد: طرح جدید ترافیك، درآمدزایی چندانی برای شهرداری نخواهد داشت چراكه سقف مجوزهای ورود به طرح ترافیك كاهش یافته و برای ورود به محدوده طرح ترافیك هم سقف تعیین شده است.

وی با اشاره به مزایای طرح جدید ترافیك اظهارداشت: نخستین مزیت آن عدالت اجتماعی است یعنی امكان دسترسی همه مردم متناسب با نیازشان به این محدوده بوجود آمده است. هدف دیگر این طرح كاهش آلودگی هواست كه در همین راستا یكی از اساسی ترین كارها در این زمینه تولید محدودیت برای خودروهای فرسوده و فاقد معاینه فنی است.

رییس كمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران ادامه داد: همینطور نحوه تعیین عوارض برای ساعات پیك و غیرپیك تردد در محدوده و هم ساعت ورود و خروج به آن به نحوی انجام شده است كه موجبات هدایت و راهبری سفرها را فراهم نموده است و نهایتا منجر به انضباط ترافیكی و كاهش آلودگی هوا می گردد.

سالاری تصریح كرد: آنچه كه مشخص است رفع تبعیض ها بعنوان یكی از اهداف اصلی طرح جدید ترافیكی مد نظر قرار گرفته است، حال آقای چمران بگوید طرح جدید ترافیك خیانت به شهروندان است یا تخصیص سهمیه های ویژه پر تعداد به افراد و گروه های خاص در طرح قدیم؟ !

بر اساس گزارش روابط عمومی دفتر رییس كمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران، مهدی چمران در مصاحبه ای به تصمیم شورای پنجم در مورد طرح ترافیك جدید پایتخت حمله كرده و آن را طرحی ناپخته و تصویب آن را خیانت به شهروندان اعلام نموده است.1396/11/12
15:37:41
5.0 / 5
5760
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است