افتتاح خانه بلدیه تا روز تهران

افتتاح خانه بلدیه تا روز تهران فست تریپ: مدیر عامل سازمان عمرانی مناطق شهرداری تهران از افتتاح خانه بلدیه تا روز تهران آگاهی داد.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، مسعود حق لطفی در نشست خبری در حاشیه تور بازدید خبرنگاران از روند ساخت پروژه های سازمان عمرانی مناطق شهرداری تهران با اعلان اینکه سازمان عمرانی مناطق به عنوان بازوی اجرائی شهرداری در راه اندازی پروژه های بزرگ شهری است، اظهار داشت: این سازمان پروژه هایی همچون خانه شهر، پردیس های شماره ۳ و ۴، ساختمان شهردای منطقه ۶ و راه اندازی سوله های بحران، شتاب نگارهای سازمان بحران، پروژه های سازمان میادین و میوه و تره بار و ساختمان های نگهداری معتادان متجاهر، راه اندازی ۶ پارکینگ طبقاتی که دو مورد آن درحال انجام و ۴ مورد در آینده نزدیک کلنگ زنی می شود در دستور کار دارد.
وی با اعلان اینکه ساخت ساختمان بلدیه از سال ۱۳۰۳ شروع و در ۱۳۰۵ به بهره برداری رسید، اظهار داشت: بلدیه در سال ۱۳۴۸ تخریب شد و به عنوان پارکینگ اتوبوس ها ایفای نقش می کرد، از سال ۹۶ ساخت آن مجدد آن آغاز شد و هم اکنون ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در اواخر شهریور امسال و تا پیش از روز تهران با رویکرد فرهنگی و تاریخی به بهره برداری می رسد.
مدیر عامل سازمان عمرانی مناطق شهرداری تهران اضافه کرد: در بازآفرینی این ساختمان، نمای بیرونی آن قدیمی و سنتی و طراحی داخلی آن به روز و مدرن خواهد بود.
حق لطفی درباره ی عدم ایجاد پارکینگ برای ساختمان بلدیه نیز با اعلان اینکه مبنای ما در طرح های درون بافت تاریخی و قدیمی اتکا به حمل و نقل عمومی است، اظهار داشت: نباید اتومبیل، مبنای طرح های توسعه شهری ما باشد. در طرح جامع در محدوده تاریخی تهران غلبه شبکه حمل و نقل عمومی وجود دارد و این ساختمان در تراز منفی دو به مترو دسترسی خواهد داشت. بدین سبب بازسازی این ساختمان با پارکینگ صفر و برمبنای طرح های بالادست صورت خواهد گرفت.
وی در مورد ایجاد پارکینگ محدود در پروژه مجموعه ورزشی امامزاده یحیی با اعلان اینکه در طرح جامع و تفصیلی در منطقه ۱۲، مجموعه فرهنگی ورزشی امامزاده یحیی به عنوان یک مجموعه محلی تعریف شده است، افزود: برای افراد آن محل طراحی شده و با این نگاه برای آن پارکینگ محدودی در نظر گرفته شده است.
حق لطفی در مورد کاربری مجموعه ساختمان بلدیه نیز اظهار داشت: ساختمان بلدیه با کاربری فرهنگی و با نقش روابط عمومی شهرداری تهیه شده و بخش کوچکی از فضای آن برای بحث روابط عمومی پیش بینی شده است. در حقیقت نگهدارنده و بهره بردار آن روابط عمومی شهرداری خواهد بود.
1403/02/06
10:31:26
5.0 / 5
623
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است