کدام خطوط اتوبوس دردسر ورود غیرقانونی خودرو و موتورسیکلت دارند؟

کدام خطوط اتوبوس دردسر ورود غیرقانونی خودرو و موتورسیکلت دارند؟ فست تریپ: به گزارش فست تریپ، مدیرعامل اتوبوسرانی تهران با اشاره به اینکه اتوبوس های تندرو از آزادی تا خاوران و از میدان راه آهن تا تجریش با بیشترین دردسر ورود غیرقانونی خودرو ها و موتورسیکلت ها مواجهند، اظهار داشت: جریمه های ورود به خطوط ویژه بازدارنده نمی باشد.


مهدی علیزاده در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به ورود غیر قانونی به خط ویژه، اظهار نمود: در ارتباط با ورود به خطوط ویژه، بحث ما تنها در ارتباط با موتورها نیست و ورود خودرو ها هم به خطوط ویژه دردسرآفرین است.
وی ادامه داد: از میان تمام خطوط ویژه باید اظهار داشت که اتوبوس های تندرو از آزادی تا خاوران و همینطور از میدان راه آهن تا تجریش با بیشترین دردسر مواجهند. با وجود تلاشهای مستمر پلیس راهور برای پیشگیری از ورود موتورسوارها و خودرو ها به خطوط ویژه، شاهد می باشیم که پلیس در ساعات شلوغی ناچار می شود که در بعضی نقاط اجازه ورود به خطوط ویژه را بدهد.
مدیرعامل اتوبوسرانی تهران با بیان مثالی تاکید کرد: پلیس در نقطه ای مانند مولوی، مسیر را می بندد و اتوبوس باید از میدان محمدیه به سمت جنوب عبور کند و از میدان شوش به خیابان ری برود و بعد از آن خویش را به میدان قیام برساند. چنین تصمیمی باعث می شود تا علاوه بر افزایش مسافت، شاهد افزایش چند برابری زمان هم باشیم.
وی افزود: در حالت عادی اتوبوس باید در ۱۰ دقیقه فاصله میان میدان محمدیه تا میدان قیام را طی کند، اما زمانیکه مسیر به علت هجوم خودرو ها و موتورها به خط ویژه و تصمیم پلیس مسدود می شود، زمان حرکت اتوبوس ۴۰ دقیقه می شود و حتی دراین میان ۳ ایستگاه سعادت، چهار راه مولوی و قیام حذف می شوند و متأسفانه مردمی که در این ایستگاه های میانی منتظر اتوبوس هستند، به علت قانون شکنی خودرو ها و موتورها مجبور هستند تا مسیری را پیاده بروند و خویش را به ایستگاه قیام برسانند.
مدیر عامل اتوبوسرانی تهران با تاکید بر این که معمولاً در ماه های آخر سال شاهد این اتفاق و شلوغی خیابان هستیم و برخی روزهایی که مسیر عبور از مولوی قفل می شود هم به سادگی خط ویژه اتوبوس را مسدود می کنند، اضافه کرد: متأسفانه به جای این که جلوی حرکت موتورها و خودرو های متخلف گرفته شود، بار اضافی بر دوش اتوبوسرانی نهاده می شود.
به نقل از ایشان، در گفت وگوهایی که با پلیس راهور حاضر در بعضی نقاط تهران داشتیم، اعلام نمودند که برای مدیریت ترافیک مجبور به این کار هستند. حقیقت اینست که این قبیل اقدامات باعث می شود تا حق استفاده کننده از حمل و نقل عمومی ضایع شود.
علیزاده اظهار نمود: چنین اتفاقی سرفاصله اتوبوس ها را هم بالا می برد، چونکه مدیر خطوط در فاصله مشخص اتوبوس ها را اعزام می کند؛ اما وقتی در جایی مانند میدان محمدیه مسیر خط ویژه به علت هجوم خودرو ها و موتورها مسدود می شود، این سرفاصله افزایش خواهد یافت و شاهد انباشت مسافران در ایستگاه های دیگر خواهیم بود؟
وی اظهار نمود: بر مبنای قانون، تنها اتوبوس، خودرو های امدادی و خودروهایی که از پلیس راهور مجوز گرفته اند، می توانند از این خطوط عبور کنند. مساله دیگر اینست که جریمه های ورود به خطوط ویژه بازدارنده نمی باشد و شاید بهتر باشد که جریمه مناطق بر مبنای میزان درگیری با مساله ای که دارند، مشخص شود.1402/10/09
08:13:28
5.0 / 5
482
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است