زاكانی تاكید كرد؛

ضرورت ارتقای جایگاه شهرداری ها در ساحت سیاسی کشور

ضرورت ارتقای جایگاه شهرداری ها در ساحت سیاسی کشور به گزارش فست تریپ، شهردار تهران بر ضرورت ارتقای جایگاه شهرداری ها در ساحت سیاسی کشور تاکید نمود.به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، یکصد و هجدهمین نشست مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و رئیس مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران، مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران و ۱۹ شهردار کلانشهر کشور امروز جمعه ۲۶ آبان ماه ۱۴۰۲ به میزبانی شهرداری تهران برگزار گردید.
زاکانی در این جلسه با تکیه بر ضرورت ارتقا جایگاه شهرداری ها در ساحت سیاسی کشور، اظهار داشت: تأخیر ۲۰ ساله در اجرایی شدن اصول در رابطه با شوراها در قانون اساسی سبب شد، آنگونه که باید جایگاه مدیریت شهری در کشور مورد توجه قرار نگیرد، برای پیشبرد بهتر وظایف خود و خدمت رسانی بیشتر به شهروندان ضروری است این نگاه تغییر پیدا کند و نقش آفرینی شهرداری ها در میدان عمل افزایش پیدا کند.
زاکانی اضافه کرد: امروز که دولت سیزدهم بعنوان مجموعه ای خدمتگزار همراه با مجموعه مدیریت شهری برای حل مشکلات کشور است، بهترین فرصت برای ماست تا بتوانیم ضمن تعامل این نگاه را اصلاح نماییم. در همین رابطه کارگروه ۴ جانبه ای در دولت با حضور نمایندگانی از مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران، وزارت کشور، وزارت اقتصاد و سازمان برنامه و بودجه تشکیل خواهد شد تا در نتیجه آن بتوانیم آن چه در قانون اساسی بعنوان وظایف شوراها و مدیریت شهری مطرح گردیده است را به نحو احسن اجرا نماییم.
زاکانی در قسمت دیگری از سخنان خود به سفر اخیر مدیریت شهری تهران به چین اشاره نمود و در ارتباط با دستاوردهای آن اظهار داشت: در نتیجه سفر به چین شرایط مطلوبی برای شهر تهران ایجاد خواهد شد که این شرایط قابل تسری به سایر کلانشهرها هم است و طرف چینی هم اشتیاق به همکاری اقتصادی و شهری با طرف ایرانی دارد.
شهردار تهران تصریح کرد: در این سفر سه میلیارد دلار قرار داد تجاری منعقد گردید و توانستیم در نتیجه مذاکرات از سوی چینی ۱ میلیارد و ۴۰ میلیون یورو فاینانس با تنفس یک تا سه ساله بگیریم. در قراردادها بنا نیست ما واردکننده صرف از چین باشیم و مطابق تفاهمات صورت گرفته واردات همراه با انتقال تکنولوژی خواهد بود و بناست در کشور با طرف چینی کارخانه های مشترکی ساخته شود.
در ادامه شهرداران کلانشهرهای کرمانشاه، یزد، قم، همدان، مشهد، شیراز، کرج، زاهدان، تبریز و…. هم به بیان دیدگاه های خود پرداختند، تاکید بر جذب سرمایه گذار برای پیشبرد پروژه های شهری، تشکیل کمیسیون دیپلماسی شهری با حضور شهرداران، صدور بیانیه مشترک شهرداران کلانشهرها در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی در غزه، احیای ظرفیتهای سازمان شهرداری ها و تشکیل آن زیر نظر رئیس جمهور، تعمیم دستاوردهای سفر شهردار تهران به چین بر سایر کلانشهرها، بازبینی در ساختار شورایعالی استان ها و تخصصی تر شدن موضوع های مورد بحث در آن، برقی سازی ناوگان حمل و نقل عمومی در کلانشهرها و استفاده از ظرفیت دیپلماسی شهری برای دور زدن تحریم ها از اهم مسائل مورد بحث شهرداران کلانشهرها در این جلسه بود.

1402/08/29
12:46:49
5.0 / 5
83
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است