یك عضو كمیسیون امور داخلی و شوراها:

از برخورد احساسی با مهاجران پرهیز شود

از برخورد احساسی با مهاجران پرهیز شود به گزارش فست تریپ، یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس با اشاره به ابعاد وسیعی که مهاجرت در برمی گیرد، اشاره کرد: بهتر است ساماندهی اتباع خارجی و تشکیل سازمان ملی مهاجران در قالب یک کار سنجیده و یک لایحه جامع در مجلس دنبال شود.


احمد علیرضابیگی در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به لزوم ساماندهی وصعیت مهاجران و اتباع خارجی در کشور، بیان نمود: با عنایت به اینکه در سال پایانی مجلس یازدهم بوده به نظر می آید فقط طرح ها و لوایحی که دو فوریت آنها به تصویب رسیده است در دستورکار مجلس قرار گیرد. کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها طرح تشکیل سازمان ملی اقامت را تهیه و بررسی کرد و کلیات آن در مجلس به تصویب رسید.
ایشان در ادامه اظهار نمود: اما دولت هم نقطه نظراتی در این خصوص دارد. لازم است یک کار حساب شده و منسجم برای ساماندهی مهاجران و اتباع خارجی صورت گیرد. با توجه به این که مقام معظم رهبری تاکید داشتند که مجلس محور کار خویش را برمبنای لوایح قرار دهد، از آنجائیکه دولت از همه جهات با این مورد درگیر است و بدنه کارشناسی قوی دارد بهتر است در بحث اقامت که ابعاد اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و امنیتی را در برمی گیرد یک کار جامع در چارچوب لایحه دنبال شود.
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: از نگاه بنده بهتر است لایحه جامعی از جانب دولت در بحث ساماندهی اتباع خارجی دنبال شود و پختگی و سنجیدگی آن به قدری باشد که بتواند عوارض مهاجران را به یک فرصت تبدیل کند. زمانیکه صحبت از مهاجرت با ایجاد سازمان ملی مهاجرت می شود منظور هم مهاجرت به ایران و هم مهاجرت از ایران است. امروز دولت های اروپایی در پذیرش مهاجرین، مساله مهاجرت را به یک فرصت جهت استفاده خود تبدیل کردند. ما هم باید مهاجرت به ایران و یا مهاجرت از ایران را علیرغم ظاهری که دارد باید به یک فرصت تبدیل نماییم.
وی تصریح کرد: باید از برخورد احساسی در مواجه با مساله مهاجرین پرهیز کرد. با عنایت به ابعاد وسیع مهاجرت ضروریست که یک لایحه جامع در این عرصه دنبال شود.1402/07/11
15:49:19
5.0 / 5
280
تگهای خبر: مهاجران , مهاجرت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است