ثبت اطلاعات موتورسیكلت ها جهت دریافت آرم طرح ترافیك

ثبت اطلاعات موتورسیكلت ها جهت دریافت آرم طرح ترافیك به گزارش فست تریپ مدیركل واحد صدور آرم طرح ترافیك موتورسیكلت سواران از ثبت نام اطلاعات بیش از۶۰۰۰ موتور طی سه روز گذشته طرح آگاهی داد.


مصطفی قنبرنژاد با حضور در جمع خبرنگاران با بیان اینكه چند سالی است آلودگی هوا گریبان شهر تهران را گرفته و هیچ روشی نتوانسته آلودگی هوا را كنترل كند، افزود: براساس آخرین پژوهش های انجام شده، موتورسیكلت ها در تولید ۳۲ درصد از آلودگی شهر تهران نقش دارند و این در حالی است كه هر موتور كاربراتوری، هشت برابر یك خودرو آلودگی ایجاد می كند و این در حالیست كه با تشدید آلودگی هوا و هنگامی كه كمیته اضطرار تشكیل می شود، هیچ محدودیتی برای تردد این موتورسیكلت ها كه انواع و اقسام عارضه ها را ایجاد می كنند، گذاشته نمی شود.
مدیر كل صدور آرم طرح ترافیك موتورسیكلت سواران ضمن تشریح روند ثبت نام آرم طرح ترافیك موتورسیكلت سواران گفت: براساس مصوبه لایحه نرخ عوارض ورود به محدوده طرح ترافیك كه در شورای شهر به تصویب رسید، ثبت نام از موتورسیكلت سواران برای صدور آرم طرح ترافیك از اول مردادماه آغاز شده است.
قنبرنژاد با بیان اینكه راكبان موتورهای شهر تهران كه قصد ورود به محدوده طرح ترافیك را دارند باید حتما در این سامانه ثبت نام كنند، گفت: راكبانی كه در هسته مركزی شهر تردد نمی كنند، نیازی نیست كه اطلاعات خود را وارد كنند.
مدیر كل صدور آرم طرح ترافیك با بیان اینكه پس از اتمام مهلت ثبت نام راكبان موتورسیكلت، بررسی شرایط آنها در دستور كار قرار می گیرد، اظهار داشت: سن موتور كه براساس مصوبه هیئت دولت باید ۸ سال باشد و همچنین پرداخت عوارض و داشتن برگه معاینه فنی از الزامات موتورسیكلت هایی است كه در این سامانه ثبت نام كرده اند.
قنبر نژاد با بیان اینكه موتورسیكلت ها از هیچ قاعده ترافیكی پیروی نمی كنند، خاطرنشان كرد: موتورسیكلت ها تقریبا هیچ مقرراتی را رعایت نمی كنند و حالا وقت آن رسیده تحت كنترل دوربین ها قرار گیرند.
مدیركل واحد صدور آرم طرح ترافیك موتورسیكلت سواران با بیان اینكه از شنبه تا سه شنبه، اطلاعات 6هزار و 325 موتورسیكلت در سامانه ثبت شده است، گفت: در اجرای هر طرحی ابتدا با مقاومت هایی مواجه می شویم، اما موتورسیكلت ها وضعیت ناگواری در جامعه داشته اند و ساماندهی آنها یك حركت ملی است و باید همه دستگاه ها پای كار بیایند.
مدیر كل صدور آرم طرح ترافیك با بیان اینكه احتمال تمدید محدود زمان ثبت نام وجود دارد، توضیح داد: از اول شهریور ماه بررسی اطلاعات راكبان موتور در دستور كار قرار می گیرد و در زمان اجرای طرح، مالكان و راكبانی كه در مرحله اول نسبت به خوداظهاری ثبت نام نكرده باشند، پلاك آنها توسط دوربین ها ثبت و عوامل اجرایی نسبت به اعمال قانون اقدام می كنند.
قنبرنژاد با بیان اینكه موتورهای برقی از ثبت نام در سامانه و پرداخت عوارض معاف هستند، اظهار داشت: راكبان موتورهای كاربراتوری، انژكتوری و هیبریدی نیز براساس مصوبه شورا، باید تعرفه و عوارض را پرداخت كنند.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر مشكلات موجود در مالكیت موتورسیكلت ها گفت: در سامانه به سه طریقه می توان مالكیت موتور را مشخص كرد؛ به گونه ای كه در میان گزینه ها، قولنامه دستی، سند وكالتی و گزینه مالك وجود دارد و راكبان می توانند یكی از این دو گزینه را انتخاب كنند.
مدیر كل صدور آرم طرح ترافیك با بیان اینكه متاسفانه تاكنون سرشماری در خصوص تعداد موتورهای متردد در شهر تهران انجام نشده، به گونه ای كه حتی نمی دانیم چند موتورسیكلت در تهران تردد می كند، خاطرنشان كرد: آمارهای متضادی در مورد تعداد موتورسیكلت ها در شهر وجود دارد.
مدیركل واحد صدور ارم طرح ترافیك موتورسیكلت سواران افزود: موتورسیكلت ها برای ثبت نام به اطلاعات معاینه فنی احتیاج دارند و بهتر است هر چه سریع تر به مراكز معاینه فنی شهر تهران برای دریافت برگه معاینه فنی مراجعه كنند.
 

1396/05/05
00:13:50
5.0 / 5
6284
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است