مدیركل دفتر امور شوراهای اسلامی شهر و روستا وزارت كشور:

شهرداری و شورا را نمی توان از هم جدا کرد

شهرداری و شورا را نمی توان از هم جدا کرد به گزارش فست تریپ، لرستان مدیرکل دفتر امور شوراهای اسلامی شهر و روستا وزارت کشور اظهار داشت: شهرداری و شورا را نمی توان از هم جدا کرد.


دکتر محمدرضا صمیمی در اجلاس روسای مراکز پژوهشی شوراهای اسلامی مراکز استانها که به میزبانی شورای شهر خرم آباد برگزار شد، اظهار داشت: همه بدنبال بازگشایی گره هستیم و معتقدم نوع تعامل وزارت کشور بواسطه مسئولیتی که به اعتبار ماده ۱۰۶ قانون شوراها دارد اکنون ایده آل است.
وی با اعلان اینکه شورا ستایی نمی نماییم بلکه می خواهیم شورا را شناسایی نماییم، اضافه کرد: باید برای آینده پژوهش نماییم و اختیارات را برای آینده ترسیم نماییم.
مدیرکل دفتر امور شوراهای اسلامی شهر و روستا وزارت کشور اظهار داشت: ضروریست واقعیات شوراها را ببینیم و شورا را شناسایی نماییم.
صمیمی با اعلان اینکه سالانه بین ۱۶۰ تا ۱۷۰ هزار مصوبه توسط شوراهای شهر به هیات های تطبیق ارسال می شود، بیان کرد: اکنون ۷۵۰۰ شورای شهر و بیش از ۱۲۳ هزار نفر در شورای روستا فعالیت دارند.
وی افزود: متاسفانه در کشور چندین شهر و دهیاری داریم که شهردار و دهیار ندارند.
مدیرکل دفتر امور شوراهای اسلامی شهر و روستا در وزارت کشور اظهار داشت: شاهدیم چندین شورا در کشور شهردار انتخاب کردند و بعد از چهار ماه شهردار را عزل کردند و نیاز است مرکز مطالعات پژوهش پیش از هر کاری به این مساله بپردازد و موضوع را حل کند.
وی عنوان کرد: در یک فرآیند سه ماهه، ۶۰ پرونده تخلف از شوراهای شهر دریافت کردیم که جای تعجب و تامل دارد.
صمیمی اظهار داشت: بر طبق ماده ۸۰ قانون شوراها، ۳۴ وظیفه برای شوراهای شهر تعیین شده و سوال اینجاست چقدر به این وظایف تعهد داریم؟
مدیرکل دفتر امور شوراهای اسلامی شهر و روستا وزارت کشور بیان کرد: بهترین مدیران شهری افرادی هستند که قادرند ارتباط بین آنچه را انجام می دهند و علت آنرا بیان کنند.
وی اظهار داشت: شوراها نهادهایی محلی هستند نه پارلمان محلی و باتوجه به خاصیت های خاصی که دارند باوجود داشتن استقلال باید پاسخگو باشند.
صمیمی بیان کرد: در اجلاس های عمومی که برگزار می کنید مصوبه برای وزارت کشور مطرح کنید و در این جهت وزیر کشور مساعدت لازم را خواهند داشت.
مدیرکل دفتر امور شوراهای اسلامی شهر و روستا در وزارت کشور عنوان کرد: شوراها نباید وارد کار اجرا شوند و البته اندیشیدن کار اجرائی نیست مرکز تحقیقات در شوراها به امر پژوهش و تحقیقات کاربردی بپردازد.
وی اظهار داشت: در بعضی شهرها دیده شده که شهرداری و شوراها مرکز مطالعات پژوهشی مجزا دارند و این درحالیست که شهرداری و شورا را نمی توان از هم جدا کرد.
صمیمی با اعلان اینکه بودجه مجموعه شهرداری های کشور از بودجه دولت بیشتر است، بیان کرد: در کشور بیش از ۱۴۱۰ شهرداری وجود دارد و با این قدرت و اثری که داریم با وجود نکاتی که بیان کردم باید به این سمت حرکت نماییم.1401/07/09
07:49:35
5.0 / 5
215
تگهای خبر: شهرداری , شورای شهر
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است