استاندار لرستان:

حرفه آموزی و ایجاد اشتغال نقش مهمی در کاهش جرائم در ارتباط با مواد مخدر دارد

حرفه آموزی و ایجاد اشتغال نقش مهمی در کاهش جرائم در ارتباط با مواد مخدر دارد به گزارش فست تریپ، لرستان استاندار لرستان اظهار داشت: حرفه آموزی و ایجاد اشتغال نقش مهمی در کاهش جرائم در ارتباط با مواد مخدر دارد.


فرهاد زیویار در حاشیه جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر استان بر ضرورت همکاری دستگاههای اجرایی استان بر ایجاد زمینه کاهش جرائم در رابطه با حوزه مواد مخدر تصریح کرد.
وی با تکیه بر ضرورت همکاری دستگاههای اجرایی اظهار داشت: رفع معضل اعتیاد و جرائم حوزه مواد مخدر نیازمند همکاری همه جانبه در عرضه برنامه ها، همفکری، هم افزایی و اجرایی کردن اقدامات است.
زیویار اظهار نمود: اعتیاد و درگیری با مواد مخدر یک معضل اجتماعی است که به شکلی همه اقشار جامعه را در بر می گیرد ازاین رو لازم است برای مبارزه با آن چاره اندیشی و برنامه های جامع و مدون که قابلیت اجرایی شدن داشته باشد در دستور کار قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: دستگاههای اجرایی فعال در حوزه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر ملزم به شناخت و بررسی شرایط استان و عرضه راهکار های مناسب در این رابطه هستند.
استاندار لرستان خاطرنشان کرد: حرفه آموزی و ایجاد اشتغال نقش مهمی در کاهش جرائم در ارتباط با مواد مخدر دارد ازاین رو لازم است در برنامه ریزی ها، این مورد به خوبی دیده شود.
زیویار اضافه کرد: ایجاد کمپ های ماده ۱۵ فعال در حوزه ترک اعتیاد و کارگاه های حرفه آموزی از دیگر پیشنهادات خوب مطرح شده در این نشست بود که لازم است شرایط حضور بخش خصوصی برای دایر کردن این مراکز در سطح استان فراهم گردد.
وی افزود: در جلسه امروز مقرر شد جهت کمک به معتادین متجاهر که به کمپ های ترک اعتیاد رجوع می کنند، بعد از طی دوران بیماری و بهبود نهایی اسناد هویتی آنها از راه دستگاههای اجرایی ذیربط صادر و در اختیار قرار گیرد.
استاندار لرستان همینطور اظهار داشت: به منظور تضمین و کمک به آینده شغلی افراد بهبود یافته تدابیری اندیشیده شده تا بعد از حرفه آموزی و کسب مجوزهای شغلی لازم، تسهیلات تا سقف یکصد میلیون تومان در اختیار این آنها قرار گیرد.
زیویار در انتها تصریح کرد: اعتیاد بعنوان بیماری و فرد درگیر آن با نگاه یک بیمار در جامعه دیده می شود و لازم است همه اقشار جامعه بواسطه درگیر بودن با این معضل، نسبت به آن احساس مسئولیت داشته باشند تا بتوان شرایط جامعه را در این خصوص بهبود بخشید.
منبع:

1401/06/30
10:33:22
5.0 / 5
117
تگهای خبر: دستگاه
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است