رییس شورای شهر تهران:

تعداد اتوبوس های تهران باید به ۹۰۰۰ دستگاه برسد

تعداد اتوبوس های تهران باید به ۹۰۰۰ دستگاه برسد به گزارش فست تریپ، رئیس شورای شهر تهران از ورود تعداد زیادی اتوبوس به ناوگان اتوبوسرانی تا آخر سال جاری آگاهی داد و اظهار داشت: برمبنای طرح جامع شهر تهران و برمبنای محاسبات انجام شده حداقل اتوبوس های شهر تهران باید به عدد 9000 دستگاه اتوبوس برسد.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، مهدی چمران در حاشیه برگزاری نود و دومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در تشریح اقدامات مدیریت شهری در زمینه حمل و نقل عمومی در آستانه سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس، دانشگاه ها و مراکز آموزشی اظهار داشت: پیش بینی شده است که تعدادی اتوبوس اضافه شود که البته این تعداد جوابگو و پاسخگوی شهروندان تهرانی نیست.
وی ادامه داد: همین طور بنا بر هماهنگی انجام شده مقرر است تا اختتام شهریورماه از طرف وزارت کشور تعدادی اتوبوس به شهرداری ها واگذار شود که در همین ارتباط نیز تعدادی اتوبوس به شهرداری تهران تحویل خواهد شد.
رییس شورای شهر تهران با تأکید بر این که این تعداد اتوبوس جوابگوی جابجایی شهروندان تهرانی نیست، اظهار داشت: برای آنکه بتوانیم خدمت رسانی مناسبی را در زمینه حمل و نقل و جابجایی مسافران داشته باشیم، باید چندین هزار دستگاه اتوبوس به شهر تهران اضافه شود که البته این مسئله برنامه ریزی شده است اما بطور قطع زمان بر خواهد بود.
چمران با اشاره به انعقاد قرارداد شهرداری تهران با تعدادی از شرکت های داخلی جهت تامین اتوبوس افزود: این قراردادها به امضا رسیده است و ان شاءالله تا آخر سال تعداد زیادی اتوبوس به ناوگان حمل و نقل شهر تهران اضافه خواهد شد.
وی همین طور از ورود اتوبوس های دست دوم به ناوگان حمل و نقل شهری اشاره نمود و اضافه کرد: این اتوبوس ها نیز خریداری شده و شرایط خوبی دارد و آنها نیز وارد این چرخه خواهند شد.
رییس شورای شهر تهران با اعلان اینکه در آخر شورای چهارم نزدیک به ۶۰۰۰ دستگاه اتوبوس به شورای پنجم تحویل داده شد، اظهار داشت: این درحالی است که در آخر فعالیت شورای پنجم ۲۰۰۰ اتوبوس به شورای ششم تحویل داده شد.
چمران با اشاره به این که برمبنای طرح جامع شهر تهران و برمبنای محاسبات انجام شده حداقل اتوبوس های شهر تهران باید به عدد ۹۰۰۰ دستگاه اتوبوس برسد، اظهار داشت: ما باید بتوانیم برای ارائه خدمات مناسب به شهروندان تهرانی در بازه زمانی تعیین شده در طرح جامع شهری به این تعداد اتوبوس برسیم.
وی با اشاره به اورهال کردن واگن های قطار مترو اظهار داشت: این مساله در حال انجام می باشد که بتازگی نیز با بهره برداری از پایانه جدید برای این مسئله؛ روند اورهال کردن قطارها تسریع شده و ان شاءالله با تامین لوازم یدکی مورد نیاز و مساعدت شورای شهر تهران این روند شرایط بهتری را پیدا خواهدنمود.
رییس شورای شهر تهران افزود: ان شاءالله با اورهال کردن قطارها، خریداری واگن های جدید و ورود اتوبوس های جدید وضعیت حمل و نقل پایتخت مناسب خواهد شد.
چمران همین طور در واکنش صحبت ها و مصاحبه ها و بیانیه های اخیر اعضای سابق شورای شهر تهران درباب مدیریت گذشته و انتقاد به مدیریت فعلی اظهار داشت: بنده سفارش خاصی به این دوستان ندارم و آنها نیز نظرشان را گفته اند.1401/06/29
12:13:17
5.0 / 5
342
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است