عضو سابق شورای شهر تهران:

سكوت شهردار در شورای سوم نسبت به تخلفات

سكوت شهردار در شورای سوم نسبت به تخلفات به گزارش فست تریپ عضو سابق شورای شهر تهران اظهار داشت: گزارشاتی كه تنها نقاط ضعف را بگویند یكجانبه و سیاه نمایی است.ابوالفضل قناعتی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به گزارشی كه در صحنه امروز شور ای شهر در مورد عملكرد ۱۲ سال مدیریت گذشته عرضه شد، اظهار داشت: بعضی از اعضا در شورای كنونی بیش از ۱۰ سال است كه در شوراها عضویت دارند شخص آقای نجفی ۷ سال در شورا بوده و یكی دیگر از اعضای شورای چهارم هم در شورای پنجم حضور دارد. این افراد تذكر دهند كه چند بار به شهر دار سابق در مورد تخلفاتی كه در آن دوره اتفاق افتاده تذكر دادند.
وی تصریح كرد: نباید نان را به نرخ روز خورد واین گونه رفتار تنها سیاه نمایی است. اعضایی كه هم اكنون از گذشته در شورا حاضر هستند و شخص شهردار كه در شورای سوم عضویت داشته بگوید چرا در آن دوره به وظایف نمایندگی شان عمل نكرده اند و در مورد نقصها شهرداری در زمان مسئولیت نظارتی شان تذكر نداده اند.
قناعتی با اشاره به اینكه شهردار تهران باید گزارش عملكرد ۱۰۰ روز نخست خویش را عرضه می كرد تا تمام تمركز تهیه چنین گزارشی باشد، اظهار داشت: در شورای سوم رای اصلاح طلبان قالیباف بود. این دوستان توضیح دهند در آن دوره چه تذكری به قالیباف دادند و چرا كوتاهی كردند.
وی در پاسخ به این پرسش كه سطح دسترسی اعضا به قراردادهای شهرداری و اسناد آن چه میزان است، اظهار داشت: هر عضو شورا كه نسبت به قراردادها دچار شبهه است باید تذكر دهد و در صورتی كه به آن پاسخ نمی دادند باید به رسانه ها اعلام می كرد، اضافه كرد: این طور نیست كه با بی انصافی تمام زحمات یك تیم را زیر سئوال ببریم و بگویم مطلق خوب بوده یا نه.
قناعتی خاطرنشان كرد: گفته شده ۲۸۰ هزار میلیارد تومان در ۱۲ سال قبل در تهران هزینه شده. این همه فضای سبز، بزرگراه، تونل، بزرگراه امام علی با این حجم تملك منابع اش از كجا تامین شده است. خطوط مترویی كه تكمیل شده و دهها پروژه شهری محل هزینه كرد این پروژه ها است.
وی خطاب به اعضای شورای شهر اظهار داشت: با مناظره ها، این گونه مشكلات حل نمی گردد. باید پرونده تخلفاتی كه مدعی هستند به صورت دقیق و در مراجع قانونی مورد بررسی قرار گیرد. اینقدر در مناظره های تلویزیونی اعلام گردید بردند و خوردند. عاقبت این بردن و خوردن ها چه شد؟ این گونه پیشنهادات عوامفریبی است كه می خواهند آخرش به این نتیجه ختم نشود.
وی ادامه داد: ما در شورای چهارم هم بارها نسبت به عملكرد شهرداری در بعضی موضوعات تذكر دادیم، گزارش حسابرسی به سازمان بازرسی منتقل شد و خیلی از اعضای اصولگرا بارها از شهردار انتخاب كرده و خواهان پاسخگویی شدند.
قناعتی با اشاره به دو بار طرح سئوال و تذكر نسبت به شهردار گذشته خاطرنشان كرد: در این جلسات كه نوار صدای آن هم موجود است اعضای اصلاح طلب بیشتر در پشتیبانی از شهردار قبلی سخن گفتند. این تغییر رویه هم قابل تحمل است همینطور برخی انتقادات كه می گردد مدیرانش هنوز در زمان نجفی مسئولیت هایی دارند.
 

1396/10/24
18:54:55
5.0 / 5
6035
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است