وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در تهران

وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در تهران بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، آسمان تهران صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد و خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا پیشبینی می شود.به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، بر مبنای بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده، آسمان صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد در بعضی ساعت ها بخصوص در ساعات بعدازظهر روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه(۲۳، ۲۲ و ۲۴ خرداد) وزش باد شدید، گاهی خیلی شدید و احتمال توفان گردوخاک در مناطق مستعد یا خیزش موقتی گردوخاک همراه با کاهش دید و کاهش کیفیت هوا پیشبینی می شود.

برای امروز در ارتفاعات گاهی رگبار باران با احتمال رعد وبرق مورد انتظار است و از امروز شاهد روند افزایش نسبی دما خواهیم بود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه ورامین با بیشینه دمای ۳۷ درجه سانتیگراد گرم ترین نقاط استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته بوده است.

آسمان تهران فردا (۲۳خرداد) صاف و در پس از ظهر نیمه ابری و وزش باد شدید همراه با گرد وخاک با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد و طی سه شنبه (۲۴ خرداد) صاف تا قسمتی ابری و در بعضی ساعت ها وزش باد شدید و گرد و خاک و وزش باد با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور اخطار زرد رنگ از وزش باد شدید، گاهی خیلی شدید و خیزش گردوخاک در نقاط مستعد از بعدازظهر یکشنبه تا چهارشنبه(۲۲ تا ۲۵ خرداد) اطلاع داد. این مخاطره روز یکشنبه در نیمه جنوبی استان مورد انتظار است.

بر اثر حاکمیت این شرایط جوی شکستن درختان فرسوده، احتمال صدمه به سازه های موقت، کاهش کیفیت هوا و شعاع دید، پرتاب اشیاء از ساختمان های نیمه کاره و احتمال سقوط تابلوهای تبلیغاتی دور از انتظار نیست.

اداره کل هواشناسی استان تهران برای کاهش صدمه های احتمالی احتیاط در تردد بخصوص در جاده های بیابانی، استقامت سازه های موقت، عدم پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره و احتمال سقوط تابلوهای تبلیغاتی را سفارش می کند.

اداره کل هواشناسی استان تهران در در ادامه این اخطار از رشد ابرهای همرفتی و وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید در ارتفاعات استان تهران از پس از ظهر یکشنبه تا اوایل وقت دوشنبه (۲۲ تا ۲۳ خرداد) اطلاع داد.

این مخاطره احتمال صاعقه، احتمال آبگرفتگی به شکل محدود و محلی، شکستن نهال ها و درختان فرسوده را به همراه دارد ازاین رو به سفارش اداره کل هواشناسی استان تهران عدم اتراق در کنار رودخانه ها، احتیاط در تردد از حاشیه مسیل ها، احتیاط در فعالیتهای کوه نوردی و جابجایی عشایر کوچ رو، احتیاط در چرای دام و استقامت سازه های موقت در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که امکان دارد در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد نماید. این اخطار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرفی مسؤلان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:

1401/03/23
10:03:25
5.0 / 5
254
تگهای خبر: تبلیغات , تردد , خودرو , سفر
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است