استاندار تهران اعلام كرد

افزایش ۴۹ درصدی مسافرت ها

افزایش ۴۹ درصدی مسافرت ها به گزارش فست تریپ استاندار تهران با تکیه بر این که نوروز سال جاری در سطح استان در امنیت درحال سپری شدن است از افزایش 49 درصدی مسافرت ها اطلاع داد و اضافه کرد: تأمین اعتبار هزار میلیارد تومانی مترو پرند و میلیارد تومانی مترو شرق تهران محقق خواهد شد.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، محسن منصوری ضمن تبریک سال جدید اظهار داشت: استان تهران در روزهای نوروز هم پذیرای مسافران بوده و هم اعزام مسافرین را شاهد بودیم.
وی با اشاره به این که در روزهای عید پایتخت امن توام با آرامش داشتیم، اضافه کرد: افزایش ۴۹ درصدی اعزام مسافران از تهران را شاهد بودیم که بخشی ناشی از کم تر شدن کرونا و بخشی به جهت افزایش فضای نشاط و امید در جامعه می باشد.
استاندار تهران اشاره کرد: در روزهای پایانی سال رونقی در خرید و فروش و شب عید به وجود آمد و خوشبختانه باز آرامی داشتیم که با هماهنگی و مراقبت دستگاهها تلاش می شود در روزهای تعطیلات نوروز این وضعیت ادامه پیدا کند.
وی سپس با اشاره به تاکید رییس جمهور در خصوص استانداران و فرمانداران در روزهای عید در محل ماموریت اظهار داشت: پیگیری ستاد خدمات سفر و کاهش تلفات جاده ای مورد تاکید رییس جمهور بوده که جلسات بصورت روزانه دراین زمینه انجام می شود. در استان تهران بصورت روزمره باتوجه به حجم ترددها حوادثی را شاهد بودیم ولی با پیگیری و مراقبت وضعیت کنترل شد.
استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود در مورد وضعیت حمل و نقل ریلی در استان اظهار داشت: از اولویت های اساسی مجموعه دولت و همین طور استانداری توجه به ناوگان حمل و نقل بین شهری و ریلی است. مشکلاتی در استان تهران همچون آلودگی هوا داریم که علل مختلفی دارد و یکی از دلیلهای آن فرسوده بودن ناوگان حمل و نقل است، بعلاوه ۹ میلیون جمعیت مستقر و ۱۴ میلیون جمعیت شناور در استان داریم که این مهم توسعه حمل و نقل ریلی را ضروری می سازد.
وی ادامه داد: ۱۰ سال از آغاز به کار مترو پرند می گذرد که به هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داشت و با مدیریت استانی این مساله حل شد، بدین ترتیب که زمینی را تغییر کاربری دادیم و ارزش افزوده هزار میلیاردی ایجاد و در اختیار شهرداری قرار گرفت تا ما به ازای آن مترو پیگیری شود. در مورد مترو شرق که شهرستان های قرچک، ورامین و پیشوا را پشتیبانی می کند، ۱۷ سال از زمان شروع به کار مترو می گذرد که ۴۵۰ تا ۵۰۰ میلیارد تومان منابع نیاز داشت که قسمتی از منابع اواخر اسفندماه به حساب شرکت راه آهن واریز شد و مابقی اعتبارات در قالب سفر رییس جمهور پیش بینی شده است.
وی افزود: در غرب استان تهران و شهرستان های شهریار، قدس و ملارد که شهرستان های پرجمعیت هستند کار مقداری عقب تر است و قرار شد شهرداری های هفتگانه شرکت مشترک را تاسیس کنند و در قالب کنسرسیوم پروژه مترو غرب تهران پیگیری شود. پروژه دیگر مترو اسلامشهر، رباط کریم و بهارستان می باشد که هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داشت و از محل تهاتر نفت اعتبار آن تامین شد.
منصوری اشاره کرد: مترو پردیس ۲۰ هزار میلیارد تومان منابع نیاز دارد و با توجه به این که به حفاری، تونل و اقدامات مختلف نیاز دارد به موازات پیگیری می شود.
وی با اشاره به ضرورت جوانگرایی گفت: خودرا مأمور پیگیری بیانیه گام دوم انقلاب در امتداد جوانگرایی می دانیم و معتقد هستیم اگر به جوانان واجد شرایط که توان و ظرفیت علمی، اجرائی و مدیریتی دارند فرصت داده شود سرعت پیشرفت کشور تغییر می کند. مجموع انتصابات مدیریتی استان تهران بیش از ۱۰ سال جوان تر شده، چونکه کادر انقلاب باید از میان این جوانان ایجاد شود و در سطح فرمانداری ها، مدیران کل و روسای دستگاهها از ظرفیت جوانان استفاده شده است.
استاندار تهران همین طور در مورد شعار سال اظهار داشت: تهران مرکز استقرار صنایع و تولیدات دانش بنیان شمرده می شود و از مجموع ۶ هزار مجوز تولید دانش بنیان ۳۵۰۰ مجوز مربوط به تهران است. تمرکز جمعیتی، حضور ۲۰ درصدی صنایع در استان و گردش مالی بالا در تهران نوعی مزیت نسبی و منطقه ای در زمینه تولیدات دانش بنیان به وجود آورده است.
وی افزود: ظرفیت های خوبی در استان تهران داریم و اقدامات زیرساختی پیگیری شده در این راستا هزار هکتار به مجموعه پارک علم و فناوری پردیس اضافه شده، هچنین موافقت شد که دو شهرک علم و فناوری مشابه علم و فناوری پردیس در تهران پایه گذاری شود. ۲۰ هکتار به شهرک شمس آباد اضافه شده و در منطقه ۲۲ نیز شهرک ۱۰ هکتاری راه اندازی می شود.
طبق گزارش روابط عمومی استانداری تهران، منصوری اشاره کرد: منطقه ویژه اقتصادی شهر فرودگاهی داریم که ۱۷۵ هکتار آن اختصاص به پارک فناوری اطلاعات دارد و کارهای مقدماتی شکل گرفته و پیگیری می شود تا به نتیجه مطلوب برسد، همین طور مشوق های مختلفی برای شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته شده است.
منبع:

1401/01/09
12:17:54
5.0 / 5
307
تگهای خبر: آرامش , آلودگی , تردد , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است