عضو كمیسیون اجتماعی مجلس:

خدمات شهری در مناطق کم برخوردار اهواز وضعیت خوبی ندارد

خدمات شهری در مناطق کم برخوردار اهواز وضعیت خوبی ندارد به گزارش فست تریپ عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: وضعیت خدمات شهری در مناطق کم برخوردار اهواز وضعیت خوبی ندارند که با حضور مسؤلان مربوطه پیگیری می شوند.به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، سید کریم حسینی ظهر امروز پنجشنبه ضمن بازدید از مناطق محروم در حاشیه شهر اهواز با عنایت به سفر کمیسیون اجتماعی مجلس به خوزستان اظهار داشت: بازدید میدانی از مناطق کم برخوردار شهرستان اهواز در دو محور صورت گرفت.
وی اضافه کرد: وظیفه ذاتی کمیسیون اجتماعی در حوزه اجتماعی این است که در دو منطقه کوی سیاحی و منبع آب و کوی الصافی مناطقی که از لحاظ صدمه های اجتماعی گرفتار مشکلاتی به علل مختلف هستند، ورود کند که در این بازدید وضعیت این مناطق مورد توجه اعضای کمیسیون و بخصوص رئیس کمیسیون واقع شد.
نماینده مردم اهواز در مجلس ضمن اشاره به این که در این بازدید مدیران مجموعه هایی که مسئول بخش های مختلف حوزه اجتماعی هستند حضور داشتند، خبر داد: بنا شد که با حضور مدیران استان و کشور حوزه های اجتماعی بخصوص سازمان های تأمین اجتماعی، بهزیستی و کمیته امداد وضعیت اجتماعی و صدمه ها را در این مناطق و مناطق مشابه بررسی نماییم.
حسینی اضافه کرد: این ها بعنوان نمونه و الگویی از سایر مناطق کم برخوردار شهرستان اهواز که قریب به ۱۵ نقطه هستند، مورد بازدید قرار گرفتند و در جمع بندی هم تصمیمات لازم برای پیگیری های بعدی با حضور مسؤلان دولتی صورت خواهد گرفت.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اضافه کرد: در محور دوم این بازدیدها وضعیت عمرانی، توسعه ای، رفاهی و همینطور وضعیت معیشتی مردم این مناطق مورد توجه قرار گرفت؛ دستگاههای خدماتی که مسئولیت کار در این مجموعه داشتند بخصوص وضعیت شبکه فاضلاب این مناطق، معابر و وضعیت خدمات شهری در این مناطق وضعیت خوبی ندارند که در جلسات جمع بندی با حضور مسؤلان مربوطه پیگیری می شوند.
وی تصریح کرد: با عنایت به این که در ابتدای بررسی بودجه ۱۴۰۱ در کمیسیون تلفیق و پس از آن در صحن علنی مجلس خواهیم بود، حضور اعضای کمیسیون اجتماعی می تواند اثرات مثبتی را در ارتباط با تخصیص بودجه ها و پیگیری های مجمع نمایندگان استان در حوزه های مختلف اجتماعی داشته باشد.
حسینی با اشاره به اینکه میتوان از راه مصوبات و تبصره هایی که در ارتباط با حوزه اجتماعی هستند هم کمک هایی در این حوزه صورت بگیرد، افزود: این امر باید در حوزه مدیریت شهری و خدماتی به این مناطق عرضه شود در حالیکه خدمات ضعیف، ناقص و غیر مستمری است که در این مناطق صورت می گیرد.
وی با تکیه بر این که مبلمان شهری و معابر وضعیت مناسبی ندارند، اضافه کرد: در ایام اخیر در شبکه های فاضلاب غیر استاندارد و غیر اصلاح شده قربانی داشتیم که خبر آن به سمع و نظر اعضای کمیسیون رسید تا توجه بیشتری در این عرصه صورت بگیرد.
حسینی اظهار داشت: شهرداری و دیگر دستگاههای خدمات رسان به هیچ وجه نه تنها منعی برای عرضه خدمات به مناطق محروم و حاشیه ندارند بلکه مورد تاکید و اصرار اعضای کمیسیون و مسؤلان دولتی است؛ عرضه خدمات در این مناطق در واقع یک لزوم و نیاز مبرم است که باید صورت بگیرد.


منبع:

1400/10/25
14:24:01
5.0 / 5
35
تگهای خبر: امداد , خدمات , دستگاه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است