عضو شورای شهر تهران در انتقادی مطرح كرد

بلاتکلیفی سازمان رفاه، خدمات و مشارکتهای مردمی شهرداری تهران بدون مسئول

بلاتکلیفی سازمان رفاه، خدمات و مشارکتهای مردمی شهرداری تهران بدون مسئول به گزارش فست تریپ رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهرتهران نسبت به عدم تعیین مدیرعامل سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران تذکر داد.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، مهدی اقراریان در سی و نهمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری اظهار داشت: شهردار تهران، با توجه به این که مدیر عامل سابق سازمان رفاه، خدمات و مشارکتهای مردمی بعنوان مامور در سازمان مذکور مشغول به خدمت بوده و آخر کار نامبرده در تاریخ ۳۰ آبان سالجاری اعلام و مشارالیه از تاریخ یکم آذرماه سالجاری در وزارت امور اقتصادی و دارایی مشغول به کار می باشد. باوجود صراحت تبصره ۱ بند "ه" ماده ۱۹ اساسنامه سازمان مزبور در مورد نحوه تعیین جانشین (در صورت تعلیق، فوت، استعفا، حجر، خاتمه خدمت، و یا برکناری مدیرعامل) حسب اعلام هیأت مدیره، یکی از مدیران یا مسؤلان سازمان با انتخاب رئیس شورای سازمان وظایف مدیرعامل را حداکثر به مدت دو ماه عهده دار خواهد شد. متاسفانه از آن تاریخ تا کنون اقدامی از جانب هیات مدیره و رئیس شورای سازمان در این خصوص انجام نگرفته است.
وی ضمن اشاره به استقلال شخصیت مالی و حقوقی سازمان مزبور و نظر به ماده ۱۹ اساسنامه این سازمان متن ماده واحده مذکور را قرائت کرد و اضافه کرد: «مدیرعامل سازمان از افراد ذیصلاح که علاوه بر داشتن حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی با داشتن حداقل چهار سال سابقه اجرایی در امور شهرداری و تجربه در امور در ارتباط با سازمان برای خدمت تمام وقت از بین اعضای انتخابی (اعم از اصلی یا علی البدل) هیئت مدیره و یا خارج از سازمان (مشروط به داشتن شرایط فوق الذکر) با پیشنهاد شهردار و تصویب شورا برای مدت دو سال انتخاب و با حکم رئیس شورای سازمان منصوب می شود.
رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: انتصاب سرپرست بجز از راه فرایند فوق فاقد وجاهت قانونی می باشد و این امر می بایست بعد از طی مراحل مندرج در ماده فوق الاشاره انجام می پذیرفت.
اقراریان تصریح کرد: مقتضی است با قید فوریت به مبحث رسیدگی و نتیجه طی گزارشی جامع به شورای اسلامی شهر، اعلام گردد.
وی افزود: موارد فوق بعنوان تذکر به شهردار محترم تهران، جهت بررسی، اعلام نظر و عرضه گزارش تقدیم شورای اسلامی شهر تهران می شود.1400/10/21
23:22:29
5.0 / 5
632
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است