عضو كمیسیون بودجه شورای شهرعنوان كرد

حضور افسارگسیخته معتادان متجاهر در محله رضویه تهران

حضور افسارگسیخته معتادان متجاهر در محله رضویه تهران به گزارش فست تریپ عضو کمیسیون بودجه شورای شهر تهران ضمن اشاره به وضعیت شهرک رضویه منطقه ۱۲ تهران اظهار داشت: ایجاد نقاط بی دفاع شهری با تملک املاک در راه طرح بزرگراه شهید رستگار مقدم و مراکز خرید و مبادله ضایعات زیادی در سطح محله؛ عامل اصلی حضور معتادان متجاهر در این منطقه است.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، ناصر امانی در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران گزارشی از محله گردی اش از شهرک «رضویه» قرائت کرد و اظهار داشت: ما در محله رضویه منطقه ۱۲ با پدیده شگفتی رو به رو شدیم. حضور معتادان متجاهر به صورت سازمان دهی شده در یک منطقه مشخص به صورت جمعی با دیده بانی و نگهبانی و پرتاب سنگ و ترقه و حتی به قول اهالی، تیراندازی به سمت کسانی که قصد نزدیک شدن به آنان را داشته باشند! البته خودشان هر ساعتی که اراده کنند، در معابر و کوچه های محله برای جمع آوری پسماندهای خشک و سرقت المان های شهری و سرقت منازل و مغازه های مردم با هیچ محدودیتی مواجه نمی باشند. در این محله هم مثل محله شهید هرندی مهم ترین مبحث و خواسته ی مردم، امنیت است که این افراد از آنان سلب کرده اند و اهالی ساکن کوه سنگی و ارتفاعات مشرف بر محله می گویند که تنها بیرون آمدن از منازل بخصوص برای خانم ها و کودکان امکان ندارد و از سرقت و به یغما بردن وسایل همراه خانم ها توسط این میهمانان ناخوانده داستان های وحشتناکی را نقل می کردند.

وی با ابراز تأسف از اینکهه حضور گرمخانه شهرداری در جنب محل تجمع این افراد صدمه دیده و صدمه زا عامل اصلی این تجمع تلقی می شود و مردم می گویند از بامداد علی الطلوع این افراد با خارج شدن از گرمخانه که گاهی تعدادشان به بیشتر از ۴۰۰ نفر می رسد، در سطح محلات پخش می شوند و ضمن ایجاد ناامنی و سرقت، موجبات بدآموزی برای فرزندان و کودکان هم شده اند، اظهار نمود: مردم به خاطر بدقولی و بی عملی مسوولینی که طی سالهای گذشته از این محل بازدید کرده و به رغم قول حل این مشکل، کاری نکرده اند، به شدت بدبین و ناامید هستند و به بنده می گفتند وقتی نمایندگان مجلس که امروز وزیر هم شده اند (در همین دوره) آمدند و کاری نکردند، از شما که کاری برنخواهد آمد چونکه هیچ یک از شما حاضر نیستید با خانواده خود ۲۴ ساعت در این محله زندگی کنید؛ اما ما بیشتر از ۱۰ سال است که با این مشکل شبانه روز دست و پنجه نرم می نماییم و چون کارگر و بازنشسته و رزمنده عادی بازنشسته هستیم، هیچ کس به دادمان نمی رسد. ایجاد نقاط بی دفاع شهری با تملک املاک در راه طرح بزرگراه شهید رستگار مقدم از سوی شهرداری که الان توسط معتادین متجاهر و مهاجرین از کشور همسایه که در مرکز جمع آوری زباله و نخاله به تعداد ۲۰۰۰ نفر در این محله مشغول کار هستند، بعنوان خوابگاه یا کارگاه مورد استفاده قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: مراکز خرید و مبادله ضایعات زیادی در سطح محله فعال می باشند که یکی از عوامل حضور معتادان و مهاجران غیرایرانی شده و به قول اهالی خرید و فروش مواد مخدر هم انجام می شود. مردم از تردد ماشین های شاسی بلند به این ارتفاعات سخن می گویند که ما خودمان هم یک نمونه اش را همان روز دیدیم که یا برای فروش و یا خرید مواد مخدر با افراد مستقر در آن ارتفاع در تماس و مبادله هستند. شورایاران و معتمدان محله از مهاجرت و کوچ افراد شاخص از قبیل نخبگان، هنرمندان و برجستگان و هرکسی که توان مالی دارد از محله طی سنوات گذشته می گویند که به خاطر نگرانی از سرنوشت فرزندان خود به سایر نقاط شهر تهران کوچ کرده اند.

امانی با اشاره به اینکه تصور مردم و مدیران شهری این بود که با آغاز به کار بزرگراه شهید رستگارمقدم، نوید توسعه محلی و دیده شدن و حل مشکلاتشان را حس خواهند کرد، اظهار داشت: اما متاسفانه آورده این بزرگراه برای مردم این محله آلودگی صوتی، مشکلات زیست محیطی و بدون امکان دسترسی به این بزرگراه برای آنان بوده است. مردم می گویند ۱۲ سال گرد و خاک خوردیم، محل ساخت کارگاه این بزرگراه بودیم، اما پیوست اجتماعی این پروژه فرامنطقه و بزرگ یا تهیه نشده بود و یا اجرایی نگردیده است.
به نقل از ایشان، تبعیض در صدور سند و مجوز تخریب و نوسازی املاک محله به نحوی که دو قطعه زمین همجوار، یک قطعه با مجوز ۵ طبقه ساخته شده و پلاک همجوار با ۵۰ سال قدمت همچنان فرسوده باقی مانده است، از دیگر مشکلات محله است.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه محله ای با ۵۰ هزار نفر جمعیت فقط یک شعبه بانک دارد، اظهار داشت: مدرسه در مقطع راهنمایی و متوسطه ندارد. درمانگاه کوچکی که از اول انقلاب ساخته شده پاسخگوی نیازهای فعلی با این جمعیت نیست و زمین نسبتا بزرگی که در جوار این درمانگاه برای توسعه آن گودبرداری شده و ستون های اولیه آن هم ساخته شده، سالهاست بلاتکلیف رها گردیده است. خیابان اصلی محله از بعدازظهر تا پاسی از شب توسط وانت بارهای فروشنده انواع و اقسام اجناس به صورت دوبله مسدود می شود و تردد حتی یک خودرو را هم سخت و دشوار می کند؛ درحالی که فضاهای باز زیادی در سطح محله وجود دارد که امکان تجمیع و ساماندهی این خودرو ها را فراهم می آورد. درنهایت تنها مجموعه ورزشی که توسط شهرداری در دوره چهارم ساخته شده« البته در این محله در شهرداری دوره سوم و چهارم خدمات زیادی به مردم داده و واقعا مردم تقدیر کردند» اما متاسفانه همان تنها مجموعه ورزشی و سالنی که در دوره چهارم ساخته شده حالا به بهانه کرونا و بلاتکلیف بودن مدیریتش، رها شده است.

وی در نهایت خواسته های مردم را در ۹ ردیف قرائت کرد و اظهار داشت: شهرداری تهران هرچه سریع تر گرمخانه خاوران را از این نقطه به بیرون از محدوده شهر منتقل کند. مردم خواهش می کردند که آن را به محله دیگر نبرید، باردیگر همین مشکل را برای محله دیگر ایجاد می شود و مسئولین ذی ربط در مورد جمع آوری و پاکسازی محله تجمع معتادان متجاهر از ارتفاعات مشرف به محله به سرعت اقدام نمایند. مردم می گویند اینجا چند بار پاکسازی شده، اما باردیگر برگشتند. این دفعه سازماندهی شده تر و با دیده بانی و با کنترل.
ایشان در ادامه متن این گزارش که در اختیار رسانه ها قرار داد، با اشاره به اینکه تکلیف سند و امکان نوسازی بافت های فرسوده و قدیمی محله توسط زمین شهری و شهرداری روشن شود، اظهار نمود: املاک مسکونی محدودی که در طرح بزرگراه شهید رستگار مقدم همچنان دست مردم باقی مانده با قیمت عادلانه توسط شهرداری خریداری شود و با سایر املاکی که از قبل تملک شده، مردم می گویند همه تخریب شود که دیگر محل تجمع معتادان نشود و باید مراکز خرید ضایعات و املاک پلاک قرمز هرچه سریع تر یا پلمب و یا تعطیل شود. همینطور مرکز درمانی رهاشده توسط دانشگاه علوم پزشکی تکمیل و به بهره برداری برسد و بانک ها، مسئولیت اجتماعی خود را درباره عرضه خدمات به محلات کم برخوردار با آغاز به کار شعب موردنیاز مردم هرچند به صرفه اقتصادی شان نباشد به انجام برساند.
امانی اضافه کرد: شهرداری در اسرع وقت دسترسی برای ورود به محله و خروج از آنرا به بزرگراه شهید رستگارمقدم از راه پل زیرگذر موجود برای مردم راه اندازی کند و با ساماندهی وانت بارها توسط شهرداری، ترافیک و امکان تردد روان برای مردم در خیابان اصلی محله ان شاء الله فراهم شود.

منبع:

1400/10/19
20:08:02
5.0 / 5
83
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است