توضیحات مترو در مورد اعزام قطار به قم

توضیحات مترو در مورد اعزام قطار به قم مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو به حواشی اخبار اعزام قطار مترو به قم پاسخ داد.


مهدی شایسته اصل در گفتگو با ایسنا، درباره چرایی اعزام یک رام قطار برای متروی قم اظهار داشت: بر مبنای اساسنامه شرکت بهره برداری مترو این شرکت می تواند برای عرضه خدمات فنی و مهندسی به کمک شهرهای دیگر رود که می تواند جذب درآمد هم برای این شرکت داشته باشد.
وی با بیان اینکه برای قم یک رام قطار سه واگنه درنظر گرفته شده است که به مدت ۳۰ روز برای تست گرم وسرد مترویشان به آنها قرض می دهیم، اظهار داشت: البته این قرض به شرط بستن قرارداد با استانداری قم و همینطور شهرداری قم است.
وی با بیان اینکه کارشناسان فنی متروی تهران در ایران بی نظیر هستند و رتبه یک را دارند و بنابراین متروهای دیگر شهرها از کارشناسان ما برای انجام تست های گرم و سرد کمک می گیرند تا اصطلاحا قطار روی ریل بیفتد، اظهار داشت: ما این رام قطار سه واگنه را تنها به مدت ۳۰ روز به آنها قرض می دهیم و پس از آن خود شهرداری قم باید برای خرید تجهیزات قطارش اقدام نماید و به ما ارتباطی ندارد.
وی با بیان اینکه این اقدام بر مبنای درخواست رئیس جمهور و با دستور مساعد شهردار تهران انجام می گیرد، اظهار داشت: ما بر مبنای اسناسنامه وقواعد حقوقی باید وارد مذاکره با استانداری و شهرداری قم شویم و هنوز پای میز مذاکره نیامده اند اما باید قرار دادی ببندیم و جزئیات دقیق لحظه فعالیت، مبالغی که باید به متروی تهران بدهند و نحوه حرکت و چگونگی انجام تست ها مشخص شود.
وی در پاسخ به این سؤال که چه تضمینی وجود دارد که این قطار به متروی تهران برگردد؟ اضافه کرد: ما تضامین لازم را باید از استانداری و شهرداری قم دریافت نماییم تا منافع مردم شهر تهران حفظ شود.
منبع:

1400/10/17
14:29:06
5.0 / 5
444
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است