عضو شورای شهر اهواز:

400 هزار اهوازی در خانه های فاقد سند زندگی می کنند

400 هزار اهوازی در خانه های فاقد سند زندگی می کنند فست تریپ: عضو شورای شهر اهواز اظهار داشت: 400 هزار نفر در اهواز منازل فاقد سند دارند که برای اعطای اسناد منازل فاقد سند در مناطق محروم اهواز عوارض مربوط به شهرداری را دریافت نمی نماییم.به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، سید محسن موسوی عصر امروز در مراسم یادواره خدمت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار نمود: سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی می گفت امام راحل با آن همه عظمت خود در وصیت نامه اش می فرمایند که جانم فدای ملت ایران بعد از آن من حاج قاسم و دیگر سرداران همه فدای این ملت هستیم.
وی اضافه کرد: همه مسئولان و اعضای شورای شهر به لطف رأی مردم موفق به خدمتگذار بودن شده ایم و چون منت رأی مردم بر سرمان است، وظیفه داریم که به آنها خدمت نماییم.
عضو شورای شهر اهواز اشاره کرد: برای جمع آوری نخاله های ساختمانی کوی سلیم آباد یک طرح ضربتی در این منطقه اجرا و هرچه سریع تر نسبت به تخلیه این زباله ها اقدام می شود.
وی با تاکید بر این که باید هرچه سریع تر نسبت به لایروبی جوی های روباز و جمع آوری زباله های خارج شده از این جوی ها اقدام گردد، افزود: سازمان فضای سبز شهرداری مملو از نهال است و باید با کمک گروههای جهادی نسبت به کاشت نهال مقابل خانه های این منطقه اقدام گردد تا خود مردم نسبت به نگهداری آنها اقدام نمایند.
موسوی تصریح کرد: برای پاکسازی منطقه از این همه زباله باید طرح پنجشنبه های جهادی را فعال نماییم تا هر هفته روزهای پنج شنبه حداقل ۵۰ نفر در این منطقه و مناطق مشابه حاضر و نسبت به پاکسازی آن اقدام نمایند.
وی انتقاد کرد: بیش از ۱۲ بار مسئولان را به صحن علنی شورا دعوت و نسبت به وضعیت فاضلاب در شهر اهواز انتقاد داشتیم؛ سرریز فاضلاب روی آسفالت موجب می شود که آسفالت موجود در شهر خراب شود.
عضو شورای شهر اهواز با اشاره به این که به شهرداری اعلام شده که هر جا آبفا نیاز به حفاری داشت باید همکاری لازم در اسرع وقت صورت گیرد، بیان کرد: ۴۰۰ هزار نفر از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت اهواز منازل فاقد سند دارند و برای اعطای اسناد در مناطق چون کوی طاهرآباد (با همکاری کمیته امداد) و خروسی اقداماتی انجام شده است.
عضو شورای شهر اهواز عنوان کرد: برای اعطای اسناد منازل فاقد سند در مناطق محروم اهواز عوارض مربوط به شهرداری را دریافت نمی نماییم تا نسبت به انجام این کار بصورت عاجل اقدام گردد.
وی اظهار داشت: در دوره پنجم برای نخستین بار در تاریخ شهرداری اهواز قرارداد ۵۰۰ میلیارد تومانی را با قرارگاه خاتم منعقد کردیم تا در ۲۷ منطقه محروم اهواز برای محرومیت زدایی فعالیت کنند.
عضو شورای شهر اهواز با اشاره به این که ۱۰ سال قبل برای ساخت مدرسه در این منطقه وعده هایی دادند که به سبب آماده سازی نشدن زمین آنرا در سه راه خرمشهر ساختند، انتقاد کرد: شهر اهواز شاید خط مقدم جنگ نبوده ولی پس از گذشت ۳۲ سال از جنگ هنوز رنج و مصیبت های جنگ را به دوش می کشد چون هیچ زیرساختی برای مناطقی که جنگ زدگان در آن ساکن شدند، فراهم نشده است.
وی اظهار نمود: بیشترین مناطق محروم اهواز در زمینه جغرافیایی شهرداری منطقه ۶ قرار گرفته و کمترین عوارض را دریافت می کند؛ حتی پرداخت حقوق پرسنل نیز از طرف شهرداری مرکز انجام می شود.
به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، رزمایش لبخند حضرت (۵) با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در منطقه کوی سلیم آباد اهواز برگزار شد؛ زیباسازی منطقه، لایروبی جوی های سطحی، ویزیت رایگان کادر درمان، توزیع وسایل گرمایشی، توزیع بسته های غذایی و همین طور پیگیری مطالبه گری مردم با برگزاری میز خدمت پاسخگویی مسئولان همچون محورها و برنامه های این رزمایش هستند.


منبع:

1400/10/15
10:03:11
5.0 / 5
112
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است