چمران در گزارش فست تریپ مطرح كرد؛

جزییات جلسه شب قبل شورای شهری ها و مجلس برای اصلاح بودجه شهرداری

جزییات جلسه شب قبل شورای شهری ها و مجلس برای اصلاح بودجه شهرداری به گزارش فست تریپ رییس شورای اسلامی شهر تهران با تشریح جزییات جلسه شب گذشته شورای شهر و نمایندگان مجلس اظهار داشت: حتی با اصلاح بودجه نیز منابع و اعتبارات مان تغییر زیادی نمی کند و دردی از شهر را دوا نخواهد کرد.مهدی چمران رییس شورای اسلامی شهر تهران در گفت و گو با خبرنگار مهر، درباره جلسه شب گذشته اعضای شورای شهر با فراکسیون مدیریت شهری مجلس در حوزه اصلاح بودجه ۱۴۰۱ شهرداری اظهار داشت: این جلسه با حضور عده زیادی از نمایندگان همچون نایب رییس مجلس و روسای کمیسیون ها انجام شد و بحث های مختلفی درباب بودجه ۱۴۰۱ شهرداری و حذف خیلی از ردیف بودجه ها عنوان شد.
وی اضافه کرد: در این نشست به نمایندگان مجلس اعلام کردیم آنچه باید در بودجه شهرداری دیده می شده مدنظر قرار نگرفته و سهم شهرداری ها حتی از بودجه سال جاری نیز کمتر است.
چمران با اعلان اینکه نمایندگان مجلس نیز نسبت به کاهش بودجه شهرداری اذعان داشتند بیان کرد: اما متاسفانه به سبب این که بودجه به مجلس رفته، افزایش سقف رقم مالی آن بسیار مشکل است اما تلاش خودرا خواهیم کرد تا با کمک کمیسیون ها بودجه تغییراتی یابد و سپس در کمیسیون تلفیق بررسی شود.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران اشاره کرد: امیدوار هستم بودجه اصلاح و ارقام آن مقداری بهتر شود اما باتوجه به رقم پایه بودجه پیشنهادی، با وجود تغییرات نیز آنچه می خواهیم رخ نخواهد داد.
چمران اشاره کرد: بطور کلی باید برای اصلاح بودجه و افزایش ارقام آن روش های دیگری را دنبال نماییم چونکه حتی با اصلاح بودجه نیز منابع و اعتبارات مان تغییر زیادی نمی کند و دردی از شهر را دوا نخواهد کرد.
وی با اشاره بر برخی اصلاحات در بودجه بیان کرد: همچون با اهمیت ترین عناوینی که در بودجه سال آینده نسبت به آن انتقاد داشتیم اعتبارات در نظر گرفته شده برای حمل و نقل عمومی، مترو و اتوبوس بود که با رقم موجود در بودجه رسیدگی به مترو، واگن ها و تجهیزات آنها بسیار مشکل است و این ارقام عملاً یک شوخی بشمار می رود.
چمران افزود: چونکه وقتی به اندازه ساخت ۴۷ متر مترو یا ساخت یک ایستگاه اعتبارات داشته باشیم، این امر برای مدیریت شهری یک شوخی بشمار می رود و متاسفانه ارقام بودجه پیشنهادی سال آینده در همین حد کفاف شهر را خواهد داد.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: برخی اصلاحات دیگر مربوط به برخی از احکام مطرح شده در بودجه بود که نسبت به اصلاح آنها تاکید داشتیم و به احتمال زیاد این احکام تغییر می کند.
چمران اشاره کرد: بعنوان مثال احکام مربوط به نوع تقسیم مالیات بر ارزش افزوده یکی از مواردی است که باید در بودجه تغییر کند و نظر ما این بود که این حکم مانند سال ۱۴۰۰ باقی بماند تا دست شهرداری ها بسته نشود.
وی افزود: بعنوان مثال بودجه مترو باید از ۵۰ میلیارد به ۵ هزار میلیارد تغییر کند تا بتوانیم در شهر کاری انجام دهیم.
چمران در پاسخ به این پرسش که آیا این تغییر اتفاق خواهد افتاد یا خیر اظهار داشت: در حوزه بودجه بورس شاهد تحولات زیادی بودیم و اگر همین تعدیل برای شهرداری نیز صورت گیرد انتظارات ما محقق خواهد شد با این وجود پیشنهادات خودرا ارایه داده ایم و باید منتظر نظر مجلس بمانیم.


منبع:

1400/10/08
12:26:15
5.0 / 5
166
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است