زالی:

باید برای تأمین واگن های بیشتر در متروی تهران اقدام گردد

باید برای تأمین واگن های بیشتر در متروی تهران اقدام گردد به گزارش فست تریپ ویژه برنامه مدافعان سلامت به مناسبت گرامیداشت روز پرستار به همت معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری متروی تهران در ایوان انتظار ایستگاه میدان حضرت ولی عصر (عج) برگزار گردید.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، در سالروز میلاد با سعادت حضرت زینب (س) و گرامیداشت روز پرستار برنامه مدافعان سلامت با حضور علیرضا زالی فرمانده عملیاتی ستاد مقابله با کرونا تهران و سید محمد نقیب سرپرست معاونت امور اجتماعی و فرهنگی برگزار شد.
زالی اظهار داشت: با تدبیر خوب کارکنان شرکت بهره برداری متروی تهران، تصاویر پرستاران و کادر درمان در دیوارهای این ایستگاه نصب شده و خود افراد هم امروز در این ایستگاه حضور دارند.
فرمانده عملیاتی ستاد مقابله با کرونای تهران با اشاره به اینکه در بعضی از تصاویر چهره خسته کادر درمان قابل مشاهده می باشد، اظهار داشت: از کارکنان شرکت بهره برداری متروی تهران به علت برگزاری این رویداد تشکر می کنم، چونکه تکریم مجددی از پرستاران صورت گرفته است و این تصاویر نشان از یک باز آوری خاطرات شیرین کادر پرستاری دارد.
وی بیان نمود: در متروی تهران تلاشهای خوبی انجام شده تا فاصله گذاریهای اجتماعی بهتر رعایت شود و در این ناوگان حمل و نقل عمومی باید از ماسک و... بهره برد.
زالی با اشاره به اینکه امیدواریم شهروندان در موعد مقرر دز سوم واکسن را هم دریافت نمایند، اظهار داشت: یکی از موضوعات مهم، بحث تأمین واگن در شبکه مترو است.
فرمانده عملیاتی ستاد مقابله با کرونا تهران اضافه کرد: نیاز است در شبکه مترو واگن های بیشتری تامین گردد و ما در تولید واگن ملی، پیشرفت های خوبی داشته ایم.
وی خاطرنشان کرد: برای کلانشهرها همچون متروی تهران، باید کمک کرد واگن های بیشتری تامین گردد.
زالی در پاسخ به سوالی در خصوص تعداد شهدای کادر درمان اظهار داشت: بالغ بر ۲۴۰ شهید مدافع سلامت بر اثر کرونا داشته ایم.
فرمانده عملیاتی ستاد مقابله با کرونای تهران در پاسخ به این که خدمات متروی تهران که تا ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه بوده هم اکنون تا ساعت ۲۲ شب است و طبق اعلام وزیر بهداشت و درمان آموزش پزشکی در خصوص ممانعت از ورود افرادی که واکسن نزده اند و ورود مستقیم مترو در این امر، اذعان داشت: یکی از نقاط صدمه پذیر در رعایت فاصله گذاری اجتماعی مترو است تلاشهای گوناگونی در چند ماه اخیر انجام شده؛ اما مهم ترین مسئله ای که می تواند برای صیانت از جان شهروندان و مسافران کمک نماید استفاده از ماسک در طول سفر است.
وی افزود: شهروندان تهرانی همه از واکسن با ویروس ضعیف شده بهره برده اند و سفارش می شود؛ شهروندان بالای ۴۰ سال برای دز سوم واکسن هم به مراکز رجوع کنند، این خود حفاظت کافی در محیط های شلوغ مانند مترو را فراهم می آورد.
زالی ضمن اشاره به این که تأمین واگن برای متروی تهران از اصلی ترین مسائل برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی است، اظهار داشت: اعتبارات شهرداری تهران به تنهایی کفایت نمی کند و احتیاج به یک بودجه ریزی ملی وجود دارد و با عنایت به این که در آستانه بودجه ریزی کشور قرار داریم به نظر می آید توجه به حمل و نقل عمومی بخصوص حمل و نقل ریلی درون شهری(مترو) احتیاج به بودجه ریزی کاملا متفاوت می باشد و دوستان باید بتوانند از ظرفیت های جدید در حوزه ریالی و هم در حوزه ارزی برای تأمین واگن استفاده کنند.
وی ادامه داد: همینطور فرصتی فراهم گردد تا ناوگان اتوبوسرانی تهران با حدود ۵ هزار و ۵۰۰ اتوبوس، بتواند نوسازی این ناوگان را انجام دهند. ازاین رو نیازی که در شبکه مترو وجود دارد و می تواند تواند خیلی از مشکلات را حل کند و با افزایش حرکت ها بخش زیادی از فاصله گذاری های اجتماعی را می تواند فراهم کند؛ تأمین واگن است.
زالی افزود: خوشبختانه در زمینه بحث واگن سازی هم پیشرفت های قابل ملاحظه ای صورت گرفته و امکان این که بعضی از سیستم های واگنی در حمل و نقل عمومی(مترو) توسط کشور خودمان تامین گردد احتیاج به بحث پیش خرید تضمینی و اعتبارات مورد ضرورت دارد. به نظر می آید برای کلانشهرها که حمل و نقل عمومی یکی از نقاط صدمه پذیر در حوزه در ارتباط با کرونا است؛ کمک گردد تا شرکت مترو هم در حوزه توانمندی اعتباری و ریالی بتوانند واگن های بیشتری را برای خدمت رسانی به شهروندان در خطوط مترو به کار گیری کنند.
فرمانده عملیاتی ستاد مقابله با کرونای تهران پیرامون آمار فوت شدگان کادر درمان اظهار داشت: آماری که در کل کشور به شهادت رسیدند حدود ۲۴۰ نفر شهید در مجموع است؛ اما برخی از پرونده های این عزیزان درحال پیمودن مراحل اداری هستند و امکان دارد این عدد به ۱۸۸ برسد و این تفاوت عدد به علت مسائل اداری است.
زالی پیرامون کسانی که واکسن نزدند و دغدغه ای است برای افرادی که می خواهند از حمل و نقل عمومی استفاده کنند، اظهار داشت: درباره کاهش ساعت مترو حتما به ستاد ملی کرونا اعلام خواهد شد و تصمیم جدید گرفته خواهد شد. اما برای تحقق قانون جدید و پیرامون پیشگیری از افرادی که واکسن نزده اند طبیعتا تجمیع داده ها و به هم پیوسته شدن داده ها شرط اصلی برای تحقق این قانون است، بخشی از داده ها وارد سیستم شده و بخشی از آنها درحال تجمیع سازی است، طبیعتا این کار حتما باید انجام پذیرد و هر چه این داده ها زودتر وارد سیستم شود؛ این ممانعت به صورت هوشمند صورت خواهد گرفت.
طبق گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه، در انتها مراسم با اهدای شاخه گل و هدایایی از پرستاران حاضر در ایوان انتظار ایستگاه میدان حضرت ولیعصر(عج) تقدیر به عمل آمد.
منبع:

1400/09/19
13:56:04
5.0 / 5
311
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است