وزیر كشور:

گام اول طرح مدیریت هوشمند کرونا از شنبه برای سازمان های اجرایی اعمال می شود

گام اول طرح مدیریت هوشمند کرونا از شنبه برای سازمان های اجرایی اعمال می شود فست تریپ: وزیر کشور از آغاز اولین فاز طرح هوشمند بیماری کرونا در دستگاههای اجرایی اطلاع داد و اظهار داشت: گام نخست طرح مدیریت هوشمند از شنبه درباره سازمان های اجرایی اعمال می شود.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، احمد وحیدی در انتها جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا در جمع خبرنگاران درباره مراحل اجرایی طرح هوشمند کرونا تحت عنوان «سامانه امید» اظهار داشت: دستگاههای اجرایی، حمل و نقل درون شهری، واحدها وفعالیت های صنفی، حمل و نقل برون شهری و تردد خودرو های شهری، علمی و تحقیقاتی و آموزشی ۵ مرحله اجرای طرح مدیریت هوشمند بیماری در بستر سامانه امید هستند که در جلسه امروز این مراحل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وی ضمن اشاره به مبحث مرزها و بیماریابی در مرزها هم اظهار داشت: در جلسه امروز باردیگر تاکید شد چه ایرانیانی که وارد کشور می شوند یا افراد خارجی که از مرز وارد می شوند به دقت کنترل شوند تا تست پی سی آر منفی داشته باشند و اگر بیماری در بین آنها بود و یا فرد مشکوکی وجود داشت به شکل مناسب قرنطینه شود.
وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت های خود به تهیه و تدوین طرحی در مورد نتایج اجتماعی در ارتباط با کرونا اشاره نمود و اضافه کرد: امروز درباره این طرح مباحث روان شناختی و سلامت های اجتماعی کرونا مورد بحث و گفت و گو قرار گرفت و اعضاء پیشنهادات خویش را مطرح نمودند که مقرر شد بر روی آنها به صورت کامل تر ودقیق تر مطالعه صورت گیرد.
وحیدی درباره بحث اصناف برای دریافت مجوز کسب و کارها هم اظهار داشت: درخواست مجوز اصناف قبلا به سازمان امور مالیاتی ارسال می شد که مقرر شد وزارت خانه های مربوطه این اقدام را انجام دهند و دیگر نیازی به ارسال درخواست به سازمان مالیاتی نیست.
وی درباره واکسن دانش آموزان هم با عنایت به حضوری شدن مدارس اظهار داشت: هنوز تصمیمی برای واکسیناسیون زیر ۱۲ ساله ها گرفته نشده است این مورد در ستاد ملی مورد بحث قرار گرفت و مقرر شد وزارت علوم در کمیته ای این مورد را بررسی کند که آیا واکسن زدن افراد زیر ۱۲ سال موثر است یاخیر؟ و سپس در جلسه ستاد کرونا درباره این مورد بحث شود.
وزیر کشور در پاسخ به این سؤال که بعد از بازگشایی مدارس در این دو هفته بیشتر از ۲۰۰۰ دانش آموز تست کرونایشان مثبت شده است، آیا راهکاری در این حوزه اندیشیده شده است یا خیر؟ اضافه کرد: در ارتباط با مدارس در ابلاغیه ستاد کرونا مشخص شده و مقرر است یک یا دو روز را به صورت حضوری با رعایت پروتکلهای بهداشتی و بقیه روزها را به صورت مجازی آموزش ببینند و ما یک وضعیت نابسامان یا وضعیت جدیدی درحوزه مدارس نداشتیم که بابت این بازگشایی ها آثار سوئی داشته باشد و چنین گزارشاتی را دریافت نکرده ایم.
به قول وحیدی، این که ۲۰۰۰ دانش آموز تست کرونایشان مثبت شده است باید به صورت دقیق توسط وزارت بهداشت بررسی شود و این آمار چون طی ۱۴ روز است، این که لزوما در ارتباط با بازگشایی مدارس بوده محل بحث و سوال است و نمی توان به این آمار استناد کرد تا توسط وزارت بهداشت بررسی شود.1400/09/17
10:14:02
5.0 / 5
348
تگهای خبر: آموزش , تردد , خودرو , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است