رفع مسائل و مشکلات اجتماعی شهر تهران نیازمند تشکیل یک قرارگاه

رفع مسائل و مشکلات اجتماعی شهر تهران نیازمند تشکیل یک قرارگاه به گزارش فست تریپ نایب رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به مشکلات سکنه محله هرندی اظهار داشت: می توان با بالابردن خدمات شهری و فرهنگی، لطمه های اجتماعی تهران را بیرون راند.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، علیرضا نادعلی در نشست "محله هرندی میزان مشارکت و جهاد فرهنگی و اجتماعی چه باید کرد؟" اظهار داشت: امنیت مسئله مهمی است و همه ما در چتر امنیت است که می توانیم فعالیت داشته باشیم.

وی افزود: اگر نیروی انتظامی بتواند درجه و کیفیت امنیت را در محله هرندی و محله های لطمه دیده مشابه افزایش دهد، شاید از هر جایی و از هر کاری مهم تر باشد.

سخنگوی شورای شهر اسلامی تهران، اشاره کرد: کار نیروی انتظامی ایجاد امنیت نیست بلکه حفظ امنیت ماموریت ویژه نیروی انتظامی است.

نادعلی اظهار داشت: همیشه دو تفکر درباره وظیفه شهرداری وجود داشته است که تفکر اول شهرداری را نهادی خدماتی می داند که وظیفه ذاتی او نظافت، مسائل شهرسازی و معماری و... است.

وی افزود: تفکر دیگر معتقد می باشد که مسائل پیشفرض شهرداری که خدماتی است، وظیفه ذاتی اوست اما وظیفه اجتماعی و فرهنگی نیز بر عهده شهرداری است.

رییس کمیته فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران با اعلان اینکه شورای ششم اعتقاد کامل دارد وظایف اجتماعی و فرهنگی نیز بر عهده شهرداری است، اظهار داشت: اما این که شهرداری به تنهایی این وظیفه را برعهده بگیرد تفکر اشتباهی است برای اینکه شهرداری به تنهایی توان رفع مشکلات را ندارد و دراین باره باید همه ارگان ها پای کار بیایند تا در جهت رفع مسائل اجتماعی شهر تلاش شود.

نادعلی با تاکید بر این که برای رفع مسائل و مشکلات اجتماعی شهر تهران به تشکیل یک قرارگاه نیاز است، اضافه کرد: با تشکیل این قرارگاه، می توان هماهنگی سازی و بسیج همه ارگان های ذیربط در تهران صورت گیرد و یکی از فواید آن این است که موجب از بین بردن آثار دستگاه های دیگر نمی گردد.

وی اشاره کرد: ما معتقدیم که همان قدری که نیروی انتظامی در باب امنیت وظیفه دارد، شهرداری هم با امکانات بیشتر و گستردگی در نواحی شهر می تواند بعنوان یک میان دار عمل کند.

بنا براعلام دفتر این عضو شورای اسلامی شهر تهران، وی با تاکید بر این که شهردار تهران به رفع لطمه ها و مشکلات جنوب شهر تهران اعتقاد دارد و آنرا اولویت می داند، اظهار داشت: البته لطمه فقط به جنوب شهر مربوط نمی گردد و هر کجا که نظارت درستی انجام نشود آنجا گرفتار لطمه خواهد شد.

نادعلی اشاره کرد: یکی از راهکارهای بیرون راندن لطمه های اجتماعی بالابردن خدمات شهری، فرهنگی و اجتماعی در سطح محلات تهران است.

منبع:

1400/09/07
14:25:35
5.0 / 5
341
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است