زاكانی:

کلیات طرح فریز املاک پیرامون دانشگاه تهران لغو شد

کلیات طرح فریز املاک پیرامون دانشگاه تهران لغو شد فست تریپ: شهردار تهران اظهار داشت: ناظر به دانشگاه تهران طرح فریز شدن آن لغو و به ما ابلاغ گردیده است و وزارت راه هم مبحث را دنبال می کند؛ اما ناظر به طرح دانشگاه امیرکبیر هنوز اتفاقی جدیدی رخ نداده است.


به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، علیرضا زاکانی شهردار تهران در دومین جلسه شورای شهرداران مناطق ۲۲ گانه پایتخت که امروز دوشنبه یکم آذرماه برگزار شد، ضمن گرامیداشت هفته بسیج اظهار داشت: درگذشت سردار بیات فرمانده یگان حفاظت شهرداری تهران که از جانبازان گرامی دفاع مقدس بود را تسلیت عرض میکنم و امیدوارم با اولیا محشور باشد. شهردار تهران در تشریح برنامه مدیریت شهری برای بوستان های پایتخت با مساحت بالا اظهار داشت: ۹ بوستان در پایتخت داریم که همچون آنها میتوان به شیان، کوهسار و یاس فاطمی اشاره نمود که از این ۹ بوستان یک بوستان عمیاتی شده و ۸ بوستان دیگر باقی مانده است. زاکانی افزود: در بخشی از برنامه ها بیان کردیم این مورد وارد چرخه ای شود که مشارکت مجموعه های مختلفی را به خود بپذیرد چونکه بعنوان مثال بوستان یاس فاطمی مساحتی بالغ بر ۱۴۰۰ هکتار، کوهسار بالغ بر ۵ هزار هکتار دارد و یکی از پروژه های بزرگ آینده به سرانجام رساندن همین ۸ بوستان است. او با تاکید به این نکته که به دنبال کار دارای نقص نیستیم بیان نمود: با معاونت خدمات شهری صحبت شده تا زمینه همکاری دیگر بخش ها در این عرصه را فراهم آورد.
شهردار تهران اضافه کرد: در حوزه مالی کلان پروژه تعریف کردیم تا زنجیره ای واحد داشته باشیم تا با شکل دهی شرکت ها، کارگزاری ها، تأمین سرمایه، صندوق سرمایه قابل معامله در بورس، صندوق زمین و ساختمان و بازار گردانی به موفقیت دست پیدا نماییم. زاکانی ضمن اشاره به این مطلب که کارگروه بانک، بورس و تأمین سرمایه خارجی در مدیریت شهری شکل گرفته است، اظهار داشت: ۳ جهت مشخص درحال دنبال است که در نهایت به ارتقا نظام مالی دست پیدا نماییم و در این حوزه ۴ کارگروه فعال و الگویی استخراج شده است تا بر مبنای آن بتوانیم خرید های خویش را درست انجام دهیم و باید تضمینی برای اقدام های آتی مدیریت شهری و پروژه های مختلف درحال انجام فراهم گردد که تمامی دوستان مکلف به کمک کردن هستند. شهردار تهران اضافه کرد: همکاران موضوعات را به تفصیل دسته بندی کنند تا بعد از آن تکالیف برای معاونت ها شکل بگیرد و در این حوزه باید در هر منطقه جلسه برگزار گردد و موضوعات با معاونت های ما تطبیق داده شود و وظیفه معاونت های ما است که در مناطق حضور پیدا و در این حوزه کمک کنند. زاکانی افزود: ناظر به دانشگاه تهران طرح فریز شدن آن لغو و به ما ابلاغ گردیده است و وزارت راه هم مبحث را دنبال می کند اما ناظر به طرح دانشگاه امیرکبیر هنوز اتفاقی جدیدی رخ نداده است. او بیان نمود: در حوزه مطالبات کل دوستان باید سیستم خویش را بازبینی کنند تا راهگشایی شود بعنوان مثال در بازبینی انجام شده در منطقه ۳ پروژه ای در آمد و احصا شد که از بانک شهر ۹ هزار میلیارد تومان مطالبه دارد و و باید تایید کنم ما در شهرداری تهران سالی ۱۳ هزار میلیارد تومان سود بانکی پرداخت می نماییم و این دست پروژه ها برای شهرداری درحال کنتور انداختن است. شهردار تهران اضافه کرد: در بازه ای از زمان بحث تعطیلی مراکز هسته ای عنوان شد که برای باز کردن بحثی تازه در این حوزه فعالیت در بوستان گفت و گو عنوان شد که پیشنهاد از ابتدا مورد خنده قرار گرفت. زاکانی ناظر به مشکلات پیرامون منطقه ۱۹ اظهار داشت: در بعضی از مناطق فرصت هایی است که در ظاهر تهدید به حساب می آید اما در باطن بگونه ای فرصت است، از این دست فرصت ها میتوان به شن چاله منطقه ۱۸ با ۱۵۸ هکتار اشاره نمود که امروز با عمق ۱۰۰ متر بعنوان فوق تهدید شناخته می شود که اگر خدای نکرده رانش کند می تواند بخشی از شهر را ببلعد، یکی دیگر از این دست فرصت های شهری کوره های اجر پزی در منطقه ۱۹ است که باید به کلان پروژه تبدیل گردد و روی این پروژه ها با کاربری معین ورود کرد و در چارچوب نیازهای شهری فعالیت کرد که موضوع هایی از این دست می تواند با اولویت در کمیسیون ماده ۵ بررسی شود و آن قسمت از مشکلات که احتیاج به جلسه و گفت و گو دارد، جلسه آن تشکیل می شود. او بیان نمود: سازمان تأمین اجتماعی مدعی بود ۶ هزار میلیارد از ما طلب دارد که بعد از تشکیل کارگروه مالی در شهرداری مشخص شد ۱۰ درصد این عدد مطالبه است و الباقی هنوز مشخص نیست و این در شرایطی است که قبل از صدور حکم من درحال گرفتن ملکی از شهرداری به ارزش ۱، ۵۰۰ میلیارد تومان بود
زاکانی ضمن اشاره به طرح باغ راه حضرت فاطمه (س) در مناطق ۱۷، ۱۸ بیان نمود: طرح باغ راه حضرت فاطمه (س) ۸/۵ کیلومتر طول و عرض ۳۰ متر دارد که مساحت آن بالغ بر ۳۰ تا ۳۵ هکتار است. او بیان نمود: در طرح باغ راه حضرت فاطمه (س) به دنبال این هستیم طرحی ماندگار در مدیریت شهری از خود به جا بگذاریم تا کاربری های مختلف داشته باشد.
شهردار تهران اضافه کرد: در بخش نگهداشت پل های مکانیزه جمع بندی انجام شده و جمع بندی بر این شد تا پل های مکانیزه از سازمان حمل و نقل و ترافیک گرفته شود و مقدمات آن هم در حال اجرا می باشد.

1400/09/02
16:14:52
5.0 / 5
275
تگهای خبر: ترافیك , خدمات , خرید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است