توضیحات زاکانی درباره خبر اهدای ۲ قطار به قمی ها

توضیحات زاکانی درباره خبر اهدای ۲ قطار به قمی ها فست تریپ: شهردار تهران درباب انتشار اخباری در خصوص اهدای دو رام قطار از طرف شهرداری تهران به قمی ها واکنش نشان داد.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، علیرضا زاکانی بامداد امروز در حاشیه مراسم رونمایی از ۱۱۰ دستگاه اتوبوس در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه دولت به تعهدات خود در زمینه مترو چه زمانی عمل می کند، اظهار داشت: آنچه که مشهود و قابل افتخار است این است که دولت در امتداد بالابردن سطح خدماتش بطور مستقیم و غیرمستقیم عمل می کند.
شهردار تهران با اشاره به اینکه عقب ماندگی هایی در سالهای قبل در زمینه اتوبوس و مترو به وجود آمده که می بینید دولت در امتداد جبران آن در بخش اتوبوسرانی تلاش نموده است، اظهار نمود: در مورد مترو که مورد سوال شما است نیز اساسا این انتخاب تکرار می شود.
زاکانی با اشاره به اینکه ما امروز با فرسودگی بسیار سنگینی در بحث حمل و نقل عمومی به ویژه اتوبوس مواجه هستیم، اشاره کرد: تهران تنها ۲۲۲۰ اتوبوس در مدار خدمت دارد که در ۲۱۰ خط ارائه خدمت می کند.
وی با اشاره به اینکه یک ماه و نیم قبل قرارداد خرید ۱۷۵ دستگاه اتوبوس منعقد شد که امروز در فاز اول ۱۱۰ اتوبوس وارد مدار شد و تا هفته های آتی ۶۵ اتوبوس دیگر وارد می شود، اظهار نمود: وزیر کشور قول داده ۱۲۰۰ اتوبوس از محل تهاتر نفت به تهران بدهد و تعهداتش در حوزه اورهال را نیز به ۲۰۰۰ دستگاه افزایش داد که امکان خوبی است.
شهردار تهران با اشاره به اینکه ۷۰۰ دستگاه اتوبوس نیز متوقف شده اند، اظهار داشت: با همکاریهای انجام گرفته مخازن سوخت این اتوبوس ها تامین شده و ۳۰۰ اتوبوس طی هفته های آتی وارد ناوگان می شود اما در این میان ۴۰۰ دستگاه علاوه بر نصب مخزن نیاز به بازسازی دارند.
وی با اشاره به اینکه به دنبال آن هستیم که به روزهای اوج برسیم، اظهار نمود: همزمان به سمت به کارگیری اتوبوس های برقی می رویم تا تهران را به سمت شهر پاک سوق دهیم.
زاکانی در پاسخ به سوالی در خصوص وعده اش به قمی ها برای اهدای دو رام قطار اشاره کرد: ما در امتداد همکاری با سایر کلانشهرها در قالب دبیرخانه کلانشهرها فعالیت می نماییم و قرار شد این دو رام قطار بصورت امانی برای تست گرم در اختیار قم قرار گیرد، چونکه اگر بحث واگذاری بود نیاز به مجوز شورا هستیم. اما در قالب دبیرخانه کلانشهرها با سایر کلانشهرها همکاری می نماییم و بتازگی معاون حمل و نقل عنوان کرده که استان البرز نیز چنین درخواستی داشته و به او گفته ام که از کمک به سایر کلانشهرها دریغ نمی نماییم، اما این دو رام قطار بصورت امانی به قم داده می شود و باردیگر به تهران برمی گردد.
منبع:

1400/08/17
21:01:46
5.0 / 5
321
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است