20 هزار میلیارد برآورد مالی اجرای پروژه های جمع آوری آب های سطحی تهران

20 هزار میلیارد برآورد مالی اجرای پروژه های جمع آوری آب های سطحی تهران به گزارش فست تریپ شهردار تهران اعلام نمود: ۶.۸ کیلومتر از طرح مدیریت سیلاب غرب تهران تا آخر سال افتتاح می گردد.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، ۶.۲ کیلومتر از پروژه های جمع آوری آب های سطحی غرب تهران با حضور استاندار و شهردار تهران به بهره برداری رسید.
علیرضا زاکانی، شهردار تهران بعد از آیین بهره برداری و بازدید از پروژه های جمع آوری آب های سطحی (مدیریت سیلاب غرب تهران) در جمع خبرنگاران اظهار نمود: طبق طرح مدیریت سیلاب تهران ۵۳۰ کیلومتر از کانال ها و تونل های هدایت آب های سطحی به بهره برداری رسیده است که ۱۷۰ کیلومتر دیگر از پروژه های مدیریت آب های سطحی هنوز در دست راه اندازی یا منتظر شرایطی است که تکمیل شود.
وی ضمن اشاره به این که عمده مشکل سیلابی در غرب تهران و منطقه ۲۱ و ۲۲ است، اضافه کرد: مدیریت و جمع آوری آب های سطحی یک مبحث بخشی نیست و باید غرب رود کن (بزرگ ترین رود شهر تهران) تا رودخانه کرج، شهر قدس و شهریار در طرح مدیریت جمع آوری سیلاب به صورت یکپارچه دیده شود.
زاکانی اظهار داشت: بخش فوقانی این طرح که حدود ۷۰ کیلومتر و در سه بخش M۱، M۲ و M۳ طراحی شده است و حدود ۶.۲ کیلومتر از ۷۰ کیلومتر بخش فوقانی این طرح افتتاح می گردد و تا عید حدود ۶.۸ کیلومتر دیگر افتتاح می گردد. با سرعت بخشی در اجرای عملیات بخش باقی مانده طرح در دست راه اندازی، شهر تهران، قدس و شهریار از خطر سیلاب مصون می ماند.
شهردار تهران در ادامه اظهار داشت: هدف در درجه اول ایجاد زمینه مهار آب های سطحی و سیلاب و صدمه هایی است که در بحران سیلاب به منطقه ۲۱، ۲۲ و شهریار و شهر قدس را تهدید می کند. در درجه دوم بحث بهره مندی از آب های سطحی در ایجاد فضای سبز و سایر مدنظر است.
زاکانی تصریح کرد: طبق برآورد سند توسعه پنج ساله پنجم شهر تهران، این ۱۷۰ کیلومتر طی ۲۰ سال توسعه پیدا کند. با عنایت به جلساتی که با معاونت فنی و عمرانی و شرکت خاکریزآب برگزار شد بنا بر این شد که این مدت ۲۰ سال نصف شود و با کار جهادی و با همکاری آقامیری، عضو شورای شهر تهران این طرح ظرف ۱۰ سال به نتیجه برسد. توسعه موجود آب های سطحی غرب تهران و ترمیم کانال ها و تونل های سایر نقاط در دستور کار قرار می گیرد.
او ضمن اشاره به اینکه با اقدامات شهرداری امروزه مجموعه پروژه های روان آب ها در تهران ۵۳۰ کیلومتر است، اضافه کرد: قیمت ایجاد مجموعه روان آب ها بالغ بر ۲۰ هزار میلیارد تومان برآورد می شود. نگهداشت این مجموعه پروژه ها هم بسیار مهم می باشد که پروژه ویژه و خاصی هم برای نگهداشت این مجموعه در نظر گرفته می شود که ۵۳۰ کیلومتر بوجود آمده حفظ و ۱۷۰ کیلومتر هم توسعه پیدا کند
منبع:

1400/08/03
09:01:04
5.0 / 5
332
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است