از سوی وزیر كشور؛

حکم شهردار اهواز با وجود مخالفت فرمانداری صادر شد

حکم شهردار اهواز با وجود مخالفت فرمانداری صادر شد با وجود مخالفت فرمانداری اهواز، حکم شهردار جدید اهواز از طرف وزیر کشور صادر شد.به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، احمد وحیدی وزیر کشور بامداد امروز پنجشنبه با صدور حکمی «رضا امینی» را به سمت شهردار اهواز منصوب نمود و این در شرایطی است که قبل از این فرمانداری اهواز، شهردار پیشنهادی شورای شهر را فاقد شرایط لازم برای تصدی شهرداری اهواز دانسته بود.
در متن حکم وزیر کشور که برای انتصاب شهردار اهواز خطاب به رضا امینی صادر گردیده است، آمده است: «به سبب این حکم و در اجرای صدر تبصره ۳ ذیل بند ۱ ماده ۸۰ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب ۱/‏۳/‏۱۳۷۵ و اصلاحات بعدی آن و برمبنای پیشنهاد شورای اسلامی شهر اهواز، جنابعالی را به سمت شهردار اهواز منصوب می نمایم. با توجه به منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و مفاد بیانیه گام دوم انقلاب، شایسته است با انتخاب مدیران متعهد و کارآمد و برنامه ریزی دقیق، اهداف و سیاست های مدنظر را محقق نمائید».
هشتم شهریورماه امسال بود که جلسه شورای شهر اهواز برای انتخاب شهردار جدید اهواز انجام شد و در نهایت رضا امینی با کسب ۱۳ رأی یعنی همه اعضای شورای شهر بعنوان شهردار جدید اهواز برگزیده شد.

امینی دانش آموخته دکترای جامعه شناسی است. وی از سال ۸۶ تا ۹۲ به مدت ۶ سال شهردار منطقه ۸ اصفهان بوده است. تصدی مدیریت روابط عمومی شهرداری اصفهان و چهار سال ریاست شورای شهر اصفهان از دیگر سوابق وی است.

۱۷ شهریورماه اما فرماندار اهواز به رسانه های اعلام نمود که هیئت تطبیق مصوبات شهرستان اهواز مصوبه شورای شهر اهواز درباب انتخاب شهردار را مغایر قوانین و مقررات دانسته و تأیید نکرد.
جمال عالمی نیسی اظهار نمود: هیئت تطبیق شهرستان در فرمانداری اهواز تشکیل جلسه داده و مصوبه جلسه ۶ شورای شهر اهواز درباب انتخاب شهردار مورد بررسی قرار داده و به استناد ردیف ۶ بند چ ماده ۳ بخشنامه احراز تصدی سمت شهردار مصوب ۱۳۹۷/۹/۲۵ هیئت وزیران (سابقه ۹ سال مدیریت ارشد برای شهرهای با جمعیت بیش از یک میلیون نفر) و رشته تحصیلی فوق لیسانس مرتبط مستند به بخشنامه شماره ۲۱۰۵۵۷ مورخ ۱۳۹۷/۱۱/۱۳ وزیر کشور مغایر با قوانین و مقررات دانسته و تأیید نکرد.
طبق قانون «تشکیلات، وظایف و انتخاب شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران» انتصاب شهرداران در شهرهای با جمعیت بیشتر از ۲۰۰ هزار نفر و مراکز استان بنا به پیشنهاد شورای شهر و حکم وزیر کشور صورت می گیرد.
شهرداران پس از انتخاب شدن توسط شورای شهر مستقیماً به ساختمان شهرداری نمی روند و باید منتظر بمانند تا حکم شأن توسط وزیر کشور صادر شود که در بعضی موارد این روند ممکنست چند هفته طول بکشد.

1400/07/03
10:02:55
5.0 / 5
826
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است