رئیس شورای شهر اراك:

برادران جنگ کنند، دشمنان باور کنند

برادران جنگ کنند، دشمنان باور کنند به گزارش فست تریپ رئیس شورای شهر اراک اظهار داشت: اختلاف که روز گذشته در صحن علنی شورا برای انتخاب شهردار افتاد، اختلاف سلیقه بوده و نباید آنرا به پای اختلاف عقیده گذاشت و همچنان اعضای شورای شهر ۱۱ برادر هستند.به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، وحید میرنظامی شامگاه سه شنبه در جلسه فوق العاده صحن علنی شورای شهر که با دستور کار انتخاب شهردار اراک برگزار شد، ضمن اشاره به روند انتخاب شهردار بر مبنای قانون اظهار نمود: همه اعضای شورا ضمن رعایت تمامی قوانین با تشریک مساعی نسبت به انتخاب شهردار اقدام نمایند.
وی افزود: مرجعیت تصمیم گیری، قانون شوراهاست، و کار شورا و کار جمعی و گروهی با تأمل و اندیشه و منطق در گفتار باید پیگیری شود، قانون فصل الخطاب امور و حلقه وصل اعضای شوراست، اتفاق روز گذشته برازنده شورای انقلابی و ولایی نبود. در گفتمان یا اقناع می شویم یا دیگران را اقناع می نماییم، با قهر نمی توان کاری پیش برد بخصوص این که این گونه رفتارها در واقع دلسردی به جامعه منتقل می کند.
رئیس شورای شهر اراک ضمن اشاره به این که در فرآیند انتخاب شهردار تمامی ۱۱ نفر اعضای شورا در کنار هم بودند، خاطرنشان کرد: با زحمات ۱۱ نفر طی ۱۰ روز گزینه های شورا مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت ۴۳ نفر به ۹ نفر رسید، بعد از آن ۹ نفر به ۴ نفر کاهش پیدا کرد و در نهایت بعد از گذشت حدود ۴۰ روز با وجود همه محدودیت های کرونایی ۴ نفر با فشار بعضی از اعضای شورای شهر در خصوص اجحاف در حق برخی کاندیدا به ۵ نفر افزایش پیدا کرد، اما نفر پنجم در بررسی ها رأی کافی را نیاورد و باوجود نارضایتی برخی اعضا و در انتها ۲ نفر یعنی محمد عسگری و علیرضا کریمی انتخاب شدند.
میرنظامی با اشاره به اینکه وی در روز انتخاب شهردار از انصراف محمد عسگری آگاه نبوده است، اظهار داشت: محمد عسگری ۲۸ شهریورماه صورتجلسه را امضا کرد و بعنوان گزینه شهرداری عنوان شد، اما بامداد ۲۹ شهریورماه بدون اعلام کتبی در رسانه ها و گروه واتس آپی اعضای شورای شهر اعلام انصراف کرد، که بنده به علت چک نکردن گروه از انصراف وی آگاه نبودم آخرین انصراف وی در ارتباط با ۱۵ شهریورماه است و انصراف روز گذشته به صورت مکتوب به رئیس شورا نرسیده است.
انصراف عسگری در لحظات آخر قانونا پذیرفته نیست
وی اظهار داشت: انصراف عسگری در لحظات آخر قانونا پذیرفته نیست و لی با این وجود به علت این که نظم جلسه به هم نخورد سکوت کردیم ضمن این که اتفاق روز گذشته خوشایند شورا نبود، البته به مفهوم اختلاف نیست، بلکه فقط در انتخاب شهردار تشتت نظر و اختلاف سلیقه وجود دارد.
رئیس شورای شهر اراک اظهار داشت: رأی مردم را در شورا کسب کرده ایم که خدمت نماییم نه این که مادام توئیت نماییم و در فضای اینستاگرام گشت بزنیم و ای کاش برخی اعضا اینقدر که در فضای مجازی و مصاحبه با رسانه ها فعالند در فضای حقیقی فعال بودند و دل به کار می دادند.
میرنظامی افزود: امروز خبرنگاران بسیاری با من تماس داشتند تا در مورد اتفاقات روز گذشته مصاحبه داشته باشم، اما صلاح ندانستم مصاحبه کنم، البته برخی اعضا مصاحبه کردند. شبهاتی مطرح می کنند ولی این ۱۱ نفر افرادی آبرومند هستند و نباید رفتاری نامناسب در برابر آنها داشت و حتی از برخی اتهامات روز گذشته دلشکسته شدم.
استانداری در مورد انتخاب شهردار به شورا اخطار داده است
وی اظهار نمود: انتخاب شهردار بیشتر از موعدی که قانون به شورا مهلت داده است طول کشیده است حتی امروز اخطاری از جانب استانداری برای شورا آمده است که باید شهردار را ظرف یک ماه انتخاب می کردید، درست نیست که آنقدر دست دست نماییم که یک مرجع نظارتی این چنین به شورا تذکر بدهد.
اگر سندی دارند حتما منتشر کنند
رئیس شورای شهر اراک اظهار داشت: امروز به علت عدم حضور برخی اعضا، جلسه رسمیت ندارد، اما وظیفه بود که جلسه داشته باشیم، بر این اساس کوتاهی نکردیم. اگر موردی از عمل نکردن به قانون و آیین نامه وجود دارد حتما بیان شود. اگر سندی دارند که اعضای شورا با اشخاصی همراهی دارند و به اصطلاح بسته اند حتما منتشر کنند، شرعا از افرادی که آبروی افراد را ذبح می کنند نخواهم گذشت و هیچگاه با فشار افکار عمومی زیر بار عدول از قانون نمی روم.
میرنظامی اظهار داشت: انتظار می رود که شورای انقلابی با برادری پیش رود، دوستان از روز گذشته مصاحبه می کنند اما یک ادله عرضه نکردند که کار شورا غیرقانونی بوده است، قهر کردن جایی ندارد بلکه باید منطقی صحبت کرد.
گمانه زنی روزنامه های زرد را نباید جدی گرفت
وی ضمن اشاره به تیتر بعضی از روزنامه های زرد استان در خصوص «ناکامی در گام اول»، اظهار داشت: اینها گمانه زنی روزنامه های زرد استان است و نباید جدی گرفت و اختلاف که روز گذشته در صحن علنی شورا برای انتخاب شهردار افتاد، اختلاف سلایق در انتخاب شهردار بوده است و نباید آنرا به پای اختلاف عقیده گذاشت ضمن این که با وجود اختلاف سلیقه در انتخاب شهردار ولی همچنان ۱۱ برادر هستیم و به قول معروف برادران جنگ کنند، دشمنان باور کنند.
به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، در این نشست محمد عسگری، پیمان عین القضاتی، عباس خسروانی و داود قربانی حضور نداشتند و جلسه شورا به حد نصاب رأی گیری نرسید.


منبع:

1400/07/01
11:37:47
5.0 / 5
430
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است