امام جمعه اردبیل:

پاکسازی شهرداری اردبیل از فساد مالی

پاکسازی شهرداری اردبیل از فساد مالی به گزارش فست تریپ امام جمعه اردبیل اظهار داشت: حاکمیت شفافیت مالی در شهرداری اردبیل بعنوان اصلی ترین متولی مدیریت شهری باید مورد توجه این نهاد اجتماعی باشد.به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، آیت الله سید حسن عاملی قبل از ظهر یکشنبه در مراسم معارفه شهردار جدید اردبیل اظهار نمود: حاکمیت سیستم شفافیت مالی در شهرداری یکی از لزوم هاست که باید به آن توجه کافی داشت چون که مدیریت شهری در عین حال که نقشی خطیر در جامعه سازی دارد به همان اندازه در پویایی جامعه شهری و تقویت مدیریت شهری دخیل است.
وی ضمن اشاره به قطع امضاهای طلایی در این نهاد اجتماعی اضافه کرد: پاکسازی این نهاد از هر گونه باج دهی، باج گیری، رشوه و خیانت های متداول ناشی از تعاملات درون و برون سازمانی پیش نیاز موفقیت شهرداری اردبیل در عرصه خدمت به مردم است.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل فروش اراضی شهری به تعاونی ها را خیانتی علنی به مردم و جامعه شهری اردبیل عنوان و خاطرنشان کرد: مسؤلان مربوطه هر چه سریع تر وارد عمل شده و جلوی فروش شهر به تعاونی ها را بگیرند چون که در صورت عدم مدیریت این مساله در آینده بحران و تنش های جدی اردبیل را تهدید خواهد نمود.
وی افزود: اگر در تأمین منابع مالی گرفتار مشکل هستید باید این منابع از شاخه های دیگر تأمین شود چون که با فروش شهر نمی توان شهر و جامعه شهری را مدیریت کرد.
آیت الله عاملی اظهار داشت: توسعه فضای سبز یکی از دغدغه من است چون که اگر با هواپیما بر فراز برخی استانهای کشور قرار گیرید خواهید دید که لکه سبزی در بعضی استان ها دیده نمی گردد و این دقیقاً همان معضلی است که جامعه شهری را تهدید می کند.
وی افزود: در کشورهای اروپایی شهر درخلال فضای سبز ایجاد می شود اما در کشور ما شاهد می باشیم که با بی رحمی به طبیعت سالانه سرانه فضای سبز به حد قابل ملاحظه ای کاسته می شود.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان همینطور به چند طرح پیشنهادی افزایش سرانه فضای سبز اشاره و بیان نمود: کنار سد الماس درختکاری شده که باید تلاش داشت تا منابع طبیعی را در این منطقه افزایش دهیم و در آینده پارک جنگلی افتتاح شود که در کنار این مورد مسؤلان می توانند به راه اندازی زمین فوتبال در محلات و شهرک ها توجه ویژه ای داشته باشند.
آیت عاملی همینطور به طرح های توسعه فضای سبز در بعضی شهرهای کشور اشاره و اذعان کرد: باغ ایرانی شیراز نمونه ای از این طرح هاست که با موفقیت در اجرا سهم بسزایی در آبادانی شهر داشته است.
گسترش معماری رومی خطری جدی برای معماری اصیل ایرانی است
امام جمعه اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت خیابان ها و معابر عمومی شهری اردبیل اشاره و تصریح کرد: وضعیت آسفالت معابر افتضاح بوده و برای ساماندهی آن باید از ظرفیت دستگاههای همکار در کنار شهرداری اردبیل بهره مند شد که میتوان در این راستا از ظرفیت اکبر نیکزاد رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هم بهره مند شد.
آیت الله عاملی به لزوم بازگشایی اطراف بقعه شیخ صفی هم تاکید و افزود: در این محوطه باید معماری خاصی پیاده سازی شده و تندیس هایی که مبین گذشته ما باشد باید ساخته و نصب شود.
وی از گسترش معماری رومی ابراز نگرانی کرد و اظهار داشت: معماری رومی درحال گسترش است که باید برای آن چاره ای اساسی اندیشید و در نقطه مقابل معماری خاص هر شهر را که معرف هویت آن است به کار بست.
وی همینطور تصریح کرد: ساماندهی میدان سرچشمه اردبیل بعنوان یکی از میادین اصلی شهر باید در اولویت برنامه های شهرداری باشد که در کنار مواردی این چنین در مرکز شهر می بایست به زیباسازی ورودی شهر هم التفات داشت.
نماینده مردم اردبیل در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: خطاب من آن دسته از مسئولانی است که قدرتی در دست دارند اما در استفاده از این قدرت خساست می کنند چه بسا که خیلی از مشکلات شهری ما با این قدرت ها رفع می شود.
آیت الله عاملی ساخت و ساز بی رویه در حومه شورابیل را خطر جدی دانست و اضافه کرد: مسؤلان شهری جلوی ساخت و ساز در اطراف شورابیل را بگیرند و در کنار آن به توسعه امکانات رفاهی، تفریحی و گردشگری توجه داشته باشند.
وی همینطور به لزوم توسعه ناوگان عمومی و پیشگیری از تک سرنشینی خودرو ها تاکید و خاطرنشان کرد: هزینه های هنگفت را نه صرف فسادهای مالی و پروژه های کم اهمیت که صرف سلامتی مردم کنید که در همین راستا توجه به فرهنگ سازی در حوزه حفظ محیط زیست بسیار حائز اهمیت می باشد.
امام جمعه اردبیل حفظ عدالت در توسعه شهری را دغدغه خود طرح کرد و خاطرنشان کرد: خدمات و شهرسازی باید به حاشیه شهرها کشانده شده و باعث آبادانی این مناطق شود که بی گمان در این راستا استفاده از خرد جمعی و دانشگاهیان و عضویت آنان در یک جمع افتخاری برای عرضه ایده می تواند کارساز باشد.


منبع:

1400/06/22
10:45:47
5.0 / 5
287
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است