در بازدید عضو شورای شهر تهران از محله سعید آباد مطرح شد

ازگلایه شهروندان منطقه18به پروژه نیمه کاره بزرگراه شهید بروجردی تاحضور معتادان متجاهر در منطقه

ازگلایه شهروندان منطقه18به پروژه نیمه کاره بزرگراه شهید بروجردی تاحضور معتادان متجاهر در منطقه فست تریپ: عضو ششمین دوره شورای شهر تهران در محله گردی اش همراه با مدیر محله، شورایاران و اهالی محله سعیدآباد در منطقه 18، در جریان جزئیات معضلات و چالش های این محله قرار گرفت.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، ناصر امانی در توضیح جزئیات بازدیدش اظهار داشت: نخستین موضوعی که مدیر محله و تک تک اهالی مطرح نمودند نیمه کار بودن پروژه بزرگراه شهید بروجردی پس از ۲۵ سال از زمان کلنگ زنی آنست. پروژه ای که معارضان بسیار زیاد، مشکلات مالی، مدیریتی و غیره سبب شده تا فاصله ای میان دو محله ۱۷ شهریور و شادآباد با سعیدآباد بوجود آورد. این فاصله برای محله سعیدآباد محرومیت به بار آورده است؛ به طوریکه اهالی حتی برای تهیه نان سنگک نیز باید مسافت زیادی طی کرده و به دو محله آن طرف بزرگراه بروند.
این عضو شورای شهر تهران با اعلان اینکه حضور معتادان متجاهر در کلونی های بزرگراه امنیت ساکنان سعیدآباد را در شب تهدید می کند، افزود: در این محله یک درمانگاه وجود ندارد و درشرایطی که کشور درگیر پاندمی است مردم برای زدن یک آمپول نیز با مشکل مواجه اند.
امانی با اشاره به حضور فیاض، شهردار منطقه ۱۸ در قسمتی از این بازدید، اشاره کرد: پروژه بزرگراه شهید بروجردی، پروژه ای ملی است و به سرانجام رساندن آن در محدوده اختیارات شهرداری منطقه نیست و شورای ششم تکمیل و بهره برداری آنرا از ستاد مرکزی و معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران پیگیری خواهدنمود.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای ششم شهر تهران با اشاره به ناراحتی اهالی محله سعیدآباد از سرقت هایی که پشت خانه های مجاور باغات و زمینهای کشاورزی رخ می دهد، اظهار داشت: همزمان نبود دبیرستان یکی از بزرگ ترین معضلات محله سعیدآباد است. موضوعی که امنیت فرزندانشان را تهدید کرده و درعین حال هزینه جابه جایی با سرویس مدرسه را برگردنشان می گذارد. راه اندازی مدرسه در قالب وظایف مدیریت شهری نیست اما بعنوان نماینده مردم از آموزش و پرورش این مساله را پیگیری می کنم.
این عضو شورا افزود: اهالی همین طور از ضرورت حصار کشی حریم دو مسجد قدیمی گفتند. حصارکشی هایی که معطل مجوز شهرداری است و حتی اگر شهردار منطقه دست به کار نشود، اهالی با هزینه خود، آنرا راه اندازی می کنند. شهردار منطقه در کنار اهالی اعلام نمود که این دو حصار را خواهد کشید. در عین حال یکی از این مساجد در زمان توسعه بزرگراه بروجردی تخریب می شود و آقای باقرقالیباف شهردار اسبق تهران با فاصله چند صد متری از مسجد اولیه، مسجد دیگری جایگزین آن راه اندازی و به اهالی محله تقدیم می کند. مسجدی که بگفته ایشان، خود باید هزینه هایش را تامین کند. پس از مدتی بنیاد مستضعفان مدعی مالکیت قسمتی از ملک مسجد شده و حکم قضایی می گیرد و این مساله بنا شد از طرف شهرداری تهران مورد پیگیری قرار گیرد.
امانی افزود: اغلب ساکنان ۳۰۰۰ نفری محله از محدودیت ساخت و ساز تا ۳ طبقه گلایه داشتند و این محدودیت را برای خود و فرزندانشان که با مشکل تامین مسکن روبرو هستند، دردسرساز توصیف کردند. نباید چنین محدودیتی از طرف شورای پنجم اعمال می شد و بنا بر این از شورای عالی معماری و شهرسازی پیگری خواهم کرد که این محدودیت طبقه، غیرمنطقی به زودی لغو شود.
عضو شورای ششم شهر تهران با اعلان اینکه اهالی محله سعیدآباد از زمان کند رسیدن اتوبوس، موقعیت مکانی ایستگاه پایانی آن برای امنیت خانواده اشان و کم کاری نیروی انتظامی در گشت های روزانه از محله جهت تامین امنیت، گلایه داشتند، به شرایط جمع آوری زباله و نظافت خیابان ها اشاره کرده و اظهار داشت: جوب های محله وضعیت مناسبی نداشت و اهالی می گفتند اینجا موش ها به دنبال گربه ها می دوند. بوی نامطلوب سطل های زباله و رسوب لجن در کف جوی آب نیز معضلی است که با قدم زدن در محله کاملا به مشام می رسد.
امانی افزود: معضلات را با شهردار منطقه درمیان گذاشته و تاکید کردم که برای بررسی مجدد اوضاع نظافت، به محله رجوع خواهدنمود. همین طور جانمایی نامشخص سطل زباله ای که سبب رها شدنش در یکی از کوچه ها شده بود از دیگر موضوعات بود که قرار شد بطور مناسب جانمایی شود.
این عضو شورا به گلایه اهالی محله از گرد و خاک و دود ناشی از فعالیت کارخانه سیمان نیز اشاره کرده و اظهار داشت: مردم می گویند اگر« یک پارچه سفید را بامداد تا شب بیرون بگذارند، کاملا سیاه می شود» موضوعی که از آقای فیاض پیگیری کردم و ایشان اظهار داشت که سلامت محیط زیستی کارخانه مورد تایید است و گرد و خاک به وجود آمده ناشی از برهم خوردن شن و ماسه است اما با این وجود محله سعیدآباد بخاطر عوارض گرد و خاک کارخانه سیمان باید آسفالت مناسبی داشته باشد.
طبق گزارش روابط عمومی شورای شهر تهران، او با اعلان اینکه تعداد زیادی از ساکنان محله؛ کامیون دارانی هستند که ماشین هایشان را در مجاورت خانه ها پارک می کنند، اظهار داشت: موضوعی که اهالی فارغ از آلودگی صوتی، حضورشان را یکی از دلیلهای ناامنی و بروز تصادف می دانند. موضوعی که بنا شد با بهره گیری از زمینهای موجود برای ایجاد پارکینگ و اختصاص فضای ویژه برای کامیون ها حل و فصل شود.

این عضو شورا افزود: وجود فقط یک عابر بانک که تامین کننده نیاز اهالی نیست، کم کاری سازمان زیباسازی در روح دادن به محله و دزدی کابل های مخابرات از دیگر مطالبی است که حین قدم زدن عضو شورا با اهالی در پارک محله عنوان شد. همزمان تعداد کم نیروهای باغبان در بوستان بزرگ محله و گلایه از حقوق اندکشان و میانگین سنی بالای کارگران فعال در زمینه خدمات شهری، مابقی چالش هایی است که با عضو شورا درمیان گذاشته شد. اهالی همین طور از ناامنی دو بوستان به سبب حضور معتادان متجاهر وقرار گرفتن موقعیت مکانی شان در مرز با باغات و زمینهای کشاورزی گلایه داشتند که بنا شد شهردار منطقه در اطراف این دو بوستان حصار بکشد.
منبع:

1400/06/21
11:14:40
5.0 / 5
2555
تگهای خبر: آلودگی , آموزش , اتوبوس , امداد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است