در پی خسارت های كرونا

خانه های قدیمی فلسطین در اختیار هنرمندان قرار گرفت

خانه های قدیمی فلسطین در اختیار هنرمندان قرار گرفت فست تریپ: خانه های قدیمی در رام الله در کرانه باختری فلسطین اشغالی بازسازی شده و درهای این خانه ها به روی هنرمندان جوان فلسطینی برای عرضه محصولاتشان گشوده شد.


به گزارش فست تریپ به نقل از الجزیره، شهرداری رام الله در فلسطین اشغالی مبادرت به بازسازی خانه های قدیمی این منطقه کرده که تعدادی از آنها متعلق به خود شهرداری بوده و برخی دیگر نیز توسط شهرداری اجاره شده اند. هدف از این بازسازی آماده کردن بازاری سنتی و محلی برای عرضه هنر جوانان فلسطینی بوده است.
یکی از دختران هنرمند فلسطینی در غرفه خود در یکی از خانه های قدیمی شهر، صندلی های پشمی می سازد که از صنایع دستی قدیمی فلسطینیان است. ساخت آلات موسیقی، نقاشی با دست، عکاسی و چندین کار هنری دیگر، همچون غرفه های این پروژه هستند.
مالکیت خانه های تاریخی و نیز نبود قوانین سختگیرانه برای محافظت از این آثار تاریخی سبب شد تا ایده محافظت و ترمیم خانه های تاریخی و قدمت دار در رام الله، برای شهرداری این منطقه مشکلات زیادی داشته است. هزینه های زیاد به دست آوردن مالکیت تعدادی از این خانه ها برای شهرداری رام الله ممکن نبوده و به همین جهت شهرداری تعدادی از خانه ها را اجاره کرده است اما تصویب قانونی برای جلوگیری از تخریب خانه های تاریخی در این میان به کمک شهرداری و هنرمندان آمده است.


هر کدام از این ساختمان ها با روش های سنتی و مناسب خود بازسازی و ترمیم شده اند و از روش های مدرن در مرمت آنها استفاده نشده تا حالت سنتی و تاریخی خودرا حفظ کنند. همین طور از نهادهای متخصص دراین زمینه بهره گرفته شده تا عملیات ترمیم و مرمت به درستی صورت بگیرد. بعلاوه هر کدام از خانه های ترمیم شده کاربری خاصی داشته و بر همان اساس نیز آماده سازی می شوند؛ بطورمثال ساختمانی به موزه و ساختمانی دیگر به استودیو تبدیل گشته است.


سالی ابوبکر، مدیر امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری رام الله می گوید که بعد از همه گیری ویروس کرونا و صدماتی که به بخش فرهنگ و هنر وارد کرده این پروژه بعنوان اقدامی ضروری برای پشتیبانی از هنرمندانی که راه معیشتشان تحت تاثیر این بیماری مسدود شده بود، در دستور کار شهرداری قرار گرفته است.


منبع:

1400/06/19
13:36:24
5.0 / 5
737
تگهای خبر: شهرداری
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است