وزش باد در تهران

وزش باد در تهران وزش باد و کاهش نسبی دما در استان تهران طی چهار روز آینده و و برقراری وضعیت قابل قبول کیفیت هوا در پایتخت تا اواخر وقت امروز (23 مردادماه) پیشبینی می شود.به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا بر اساس بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی آسمان استان تهران طی چهار روز آینده صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه با وزش باد و در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات گاهی افزایش ابر با احتمال وقوع رگبار پراکنده پیش بینی می شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران طی این مدت گاهی وزش باد شدید با احتمال خیزش گرد و خاک خصوصاً در ساعات بعداز ظهر در بخش هایی از نیمه جنوبی و غربی مورد انتظار است. تا روز دوشنبه (۲۵ مردادماه) روند کاهش نسبی دما پیش بینی می شود.

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نیز حاکی از آنست که در صبحگاه امروز (۲۳ مردادماه) در بعضی مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از افزایش ترافیک صبحگاهی و عدم وزش باد مؤثر است.

به تدریج در ضمن روز بر تندی باد افزوده خواهد شد و شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم می شود، با این وجود با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن، غلظت این آلاینده در بعضی مناطق افزایش می یابد و سبب کاهش کیفیت هوا در ساعات بعدازظهر خواهد شد. وزش باد مؤثر تا اواخر وقت شنبه از تجمع آلاینده ها جلوگیری خواهدنمود و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

با کاهش تندی باد تا بامداد فردا (۲۴ مردادماه) همراه با افزایش ترافیک صبحگاهی کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت. در طول روز تا حدودی تندی باد افزایش خواهد یافت و پراکندگی آلاینده ها تسهیل خواهد شد، بااینکه با افزایش دما در ساعات بعدازظهر تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن در بعضی مناطق کاهش کیفیت هوا را به دنبال خواهد داشت.

با کاهش تندی باد و حاکمیت جو نسبتاً آرام تا ساعات پایانی یکشنبه، تجمع ذرات معلق و درنتیجه برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در مناطق پرتردد پیش بینی می شود.

به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ازن» با میانگین ۸۰ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۹۳ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1400/05/23
11:29:07
5.0 / 5
320
تگهای خبر: امداد , ترافیك , تردد , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است