استاندار تهران عنوان كرد

افزایش ظرفیت واحدهای تولیدی استان با اصلاح قانون منع استقرار شعاع 120 کیلومتر

افزایش ظرفیت واحدهای تولیدی استان با اصلاح قانون منع استقرار شعاع 120 کیلومتر به گزارش فست تریپ استاندار تهران اظهار داشت: اصلاح قانون منع استقرار صنایع جدید در شعاع 120 کیلومتر موجب می شود تا صنایع استان تهران را از حالت عقب ماندگی تکنولوژی به حالت روز تغییر دهیم و این موجب افزایش دو برابری تولید و اشتغال می شود.


به گزارش فست تریپ به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در جلسه شورای بخش خصوصی و دولت، اظهار داشت: یکی از موانعی که پیش روی توسعه، نوسازی و به کارگیری تجهیزات روز در صنایع استان تهران شاهد بودیم، منع استقرار صنایع جدید در شعاع ۱۲۰ کیلومتری استان تهران بود که موجب می شد تا صنایع استان با تکنولوژی ۳۰ یا ۴۰ سال قبل به فعالیت ادامه دهند.
وی افزود: این مساله موجب می شود تا حالت فرسودگی و پیری را ما در صنایع استان تهران شاهد باشیم. دو سال کار کارشناسی انجام شده و بر طبق نظرات کارشناسی که محیط زیست ارائه شد منجر به انعقاد تفاهم نامه ای بین سازمان محیط زیست کشور و وزارت صنعت، معدن و تجارت شد و بر طبق آن به هیات دولت پیشنهاد شد که تدابیری را اتخاذ نماییم تا برای توسعه و نوسازی صنایعی که در شهرک های صنعتی و واحدهای صنفی استقرار دارند این محدودیت را برداریم.
استاندار تهران اظهار داشت: نهایتاً یک سیکل طولانی را هیات دولت در دستور کار قرار داد که ما از یک ظرفیت قانونی دیگر استفاده کردیم و مصوبه و قانون شده که تمامی صنایعی که دارای پروانه بهره برداری هستند برای توسعه، نوسازی در زنجیره تولید می توانند تکنولوژی به کار گیرند و تا دو برابر ظرفیت خودرا بالا برند.

وی ادامه داد: این کار موجب می شود تا صنایع استان تهران از حالت عقب ماندگی تکنولوژی را به حالت روز تغییر دهیم و سبب افزایش دو برابری تولید و اشتغال می شود.
منبع:

1400/05/20
23:42:05
5.0 / 5
316
تگهای خبر: تكنولوژی , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است