مهر از حواشی انتخاب شهردار تهران گزارش می دهد؛

فردا در جلسه غیرعلنی شورا سرپرست شهرداری تهران انتخاب می شود؟

فردا در جلسه غیرعلنی شورا سرپرست شهرداری تهران انتخاب می شود؟ به گزارش فست تریپ بعد از انتشار خبر غیررسمی از انتخاب علیرضا زاکانی بعنوان شهردار تهران، خبرها حکایت از تصمیم گیری درباره آینده سرپرست شهردار تهران در جلسه غیرعلنی روز شنبه دارد.


به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، چهارشنبه شب گذشته قبل از برگزاری مراسم تحلیف شورای شهر تهران، خبر شهردار شدن علیرضا زاکانی از جانب یکی از رسانه های کشور منتشر گردید و در این خبر اعلام گردید که وی با کسب ۱۲ رای از ۲۱ رای اعضا، بیشترین آرای منتخبین شورای ششم تهران بعنوان شهردار جدید تهران را به خود مختص کرده است. این خبر ساعاتی پس از سوی برخی اعضای شورای شهر تکذیب شد و اقراریان سخنگوی شورای شهر از معرفی شهردار همزمان با روز تحلیف اطلاع داد. اما معرفی شهردار همزمان با روز تحلیف از طرفی اعضا تکذیب شد و پرویز سروری نایب رییس شورای ششم قبل از شروع مراسم تحلیف به خبرنگار مهر اظهار داشت: در این نشست تنها به انتخاب هیات رئیسه می پردازیم و در اولین نشست علنی هفته آینده انتخاب شهردار بررسی می شود. و شرایط حاکی از تامل بیشتر اعضای شورا بر انتخاب رسمی شهردار تهران بود. چمران: نمی دانم رسانه ها خبر انتخاب شهردار را از کجا خبر را گرفته اند چمران در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سؤال که آیا شهردار شدن علیرضا زاکانی صحت دارد، پاسخ داد: من نام انتشار یافته را نه تایید می کنم نه تکذیب چون هنوز رای گیری رسمی در صحن انجام نشده است هفته آینده انتخابمان را علنی اعلام می نماییم. ولی هیچکدام از اعضای شورا این اسم را اعلام نکردند نمی دانم رسانه ها از کجا خبر را گرفته اند.
اخبار جهت دار است و اعضای شورای شهر را به انقلابی و غیرانقلابی تقسیم کرده است حاشیه انتشار زودهنگام نام شهردار آینده تهران تمام نشد و وی بعد از آخر جلسه تحلیف در گفتگویی اعلام نمود: در زمان انتخاب شهردار در جلسه غیر رسمی خود، شرایط را بگونه ای تنظیم کردیم که هر کس رای خویش را آزادانه و بدون این که هیچ اجبار و اکراهی باشد، در صندوق بیاندازد. و اخبار انتشار یافته از اسامی افرادی که به نامزد مورد نظر خود رای داده بودند هم به نادرستی منتشر شد؛ چون هیچکس از رای دیگری خبر نداشت. وی با اشاره به اینکه در این اخبار اعضای شورای شهر تهران را به انقلابی و غیرانقلابی تقسیم کرده بودند، عنوان کرد: مشخص است که این نوع اخبار، جهت دار تنظیم شده است و من از آن مبحث ناراحت بودم. وحید ایمانی مشاور چمران هم روایت انتشار یافته از اسامی رای دهنده به علیرضا زاکانی را تکذیب نمود و در صفحه مجازی اش نوشت: این روایت کذب محض است. فردا از مگوهایی که نمی دانید خواهم نوشت. ناصر امانی عضو شورای شهر ششم در دستور قرار گرفتن انتخاب شهردار در جلسه علنی روز یکشنبه را هم در هاله ای از ابهام خواند و درباره باقی ماندن حناچی بعنوان سرپرست شهرداری اظهار داشت: بعضی از اعضا مخالف این نظر را داشتند.
چند ساعت بعد از این اظهار نظر اما، استعفای شهردار تهران در حالی از جانب رسانه ها بازنشر شد که حناچی در جلسه تحلیف در اینباره از رئیس شورای شهر ششم کسب تکلیف کرده و وی بر باقی ماندن حناچی در سمت خود تا مشخص شدن گزینه نهایی شهرداری تاکید کرده بود. حناچی بنای ادامه کار را دارد اما روز شنبه سرپرست با نظر اعضا انتخاب می شود ناصر امانی امروز در گفت و گو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به این که حناچی خبر استعفایش را شب گذشته تکذیب کرده است، اظهار داشت: استنباط من این است که وی بنای ادامه کار را دارد، ضمن این که برای فردا (شنبه) اعضای جدید شورای شهر را دعوت به بازدید از نمایشگاه عطر سیب کرده است. وی درباره پیشنهادات اعضا برای گزینه سرپرستی شهرداری تهران هم اظهار داشت: برآوردی از نظرات ندارم اما این کار سخت نیست و یکی از بحث های جلسه روز فردا به همین مبحث اختصاص دارد. با عنایت به شرایط پیش آمده به نظر می آید ازاین رو در جلسه روز شنبه که به صورت غیر علنی برگزاری می شود موضع گیری های جدیدی از اعضا درباره اتفاقات اخیر در انتخاب شهردار باشیم. در این نشست همینطور درباره انتخاب خزانه دار و سخنگو هم که تصمیم گیری خواهد شد.


منبع:

1400/05/16
12:33:42
5.0 / 5
392
تگهای خبر: شهرداری , شورای شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است