با وجود ممنوعیت قانونی ورود حیوانات به اماكن عمومی؛

شورای شهر خواهان جداسازی محل گردش حیوانات خانگی در بوستان ها شد

شورای شهر خواهان جداسازی محل گردش حیوانات خانگی در بوستان ها شد فست تریپ: درحالیکه طبق قانون ورود حیواناتی مانند سگ در اماکن و معابر عمومی ممنوع می باشد، اعضای شورای شهر امروز به سبب افزایش نارضایتی ها، خواهان جداسازی محل گردش حیوانات خانگی و بازی کودکان شدند.


به گزارش فست تریپ به نقل از مهر، یک فوریت «جداسازی محل گردش حیوانات خانگی از محل بازی کودکان در بوستان های شهر تهران» امروز در شورای شهر تهران به بررسی گذاشته شد. حجت نظری عضو شورای شهر و پیشنهاد کننده این طرح با اشاره به این که تقریباً تمام بوستان ها با وجود ممنوعیت حضور حیوانات، حیوان گردانی صورت می گیرد و ممکنست بسیاری از شهروندان نخواهند با حیوانات رو در رو شوند، اظهار داشت: با این توضیح آنچه لازم است این است که بالاخره جایی را برای بازی کودکان و حضور آرامش بخش خانواده ها فراهم نماییم و آنچه حائز اهمیت می باشد تا در فضای عمومی حضور داشته باشند.
وی افزود: به سبب افزایش ورود حیوانات خانگی به بوستان ها، بسیاری از خانواده ها برای حضور در بوستان ها با چالش مواجه گشته اند. و این طرح مشخصاً ناظر بر سلامت خردسالان است از باب اجرای مصوبه شهر دوستدار کودک و تامین سلامت شهروندان نیاز است که جداسازی داشته باشیم تا امکان بازی با آرامش داشته باشیم. هاشمی اجازه بحث درباره این طرح را به اعضای شورای شهر نداد و درخواست نمود در کمیسیون ها درباره آن بحث کنند. یک فوریت این طرح در حالی با ۱۲ رای موافق به تصویب رسید که طبق قانون ورود حیوانات به بوستان های عمومی و شهری ممنوعست و طی سالهای قبل اعتراضات گسترده ای از طرف شهروندان نسبت به ورود حیوانات خانگی به این فضاهای عمومی صورت گرفته است. در بهار سال ۹۰ حدود ۴۰ نماینده وقت مجلس شورای اسلامی طرحی را برای تصویب تهیه کردند که بر طبق آن قرار بود آوردن حیواناتی مانند سگ در اماکن و معابر عمومی ممنوع و مرتکب شونده به ضبط حیوان و جزای نقدی محکوم شود. این طرح که در قالب الحاق یک ماده به قانون مجازات اسلامی ابتدای اسفندماه سال ۸۹ در صحن علنی مجلس اعلام وصول شد، شامل یک ماده واحده و یک تبصره بود، بر طبق ماده واحده آن طرح، گرداندن حیوانات خطرناک یا حیواناتی که برای سلامت عمومی مضر بوده یا نجس العین می باشند، از قبیل سگ در اماکن و معابر عمومی و وسائط نقلیه ممنوعست و مرتکب شونده علاوه بر جزای نقدی از یک میلیون ریال تا پنج میلیون ریال به ضبط حیوان مذکور محکوم شوند.
این طرح درحالی با مسامحه به تصویب رسید، که طبق مقررات بین المللی نیز ورود حیوانات خانگی موسوم به «پت» به فضای بازی کودکان ممنوع می باشد.


منبع:

1400/04/20
13:12:05
5.0 / 5
374
تگهای خبر: آرامش , شهروند , شورای شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
Fast Trip

فست تریپ

حمل فوری مسافر و کالا

fasttrip.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فست تریپ محفوظ است